Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

@ Coyot - U Resavskoj da, u Beogradskoj moze da se formira bastica. Ma nije problem samo u tramvajima sto su spori, vec i u nasem bezobrazluku, parkiranje na sinama, voznja tramvajskom basticom, pogotovu u Nemanjinoj. A sto se tice LRT-a, on i jeste predvidjen da ide u 90 % slucajeva nezavisnim trasama, upravo iz razloga sto on ne bi ni mogao da zakoci kao obican tramvaj, da izbegne taksistu ili ekspres bus koji voze tramvajskim basticama, vec bi ga skucao jer bi isao oko 60 km/h i ne bi mogao tako lako da zakoci :kk:
 
Велики Врачар - +1 за фотке :kk:
Матеја - +1 (дуг од јуче :D )
Просторни - сасвим си у праву. Зато ЛРТ код нас и не може да функционише. 90% независна траса за наше прилике (тј. неприлике) није довољна. :( Све трамвајске баштице би требало средити као у Савској (лепо изгледа :cool: а и практично је), да би се безобразлук вожње њима свео на минимум (зато тешко да би кроз Београдску то било изводљиво, најбоље је да се аутомобилима туда забрани саобраћај, да остане трамвај у средини, а аутобуси онда сасвим лепо имају своју траку). Штампани бетон, какав је у Немањиној, лепо изгледа, али просто зове на вожњу туда, а да не говорим о глупостима типа Београдске, где трамваји и аутомобили деле траку. :mad:
 
Sve je to tacno, ali pogledas u celom svetu tramvaji idu nekim ulicama zajedno sa ostalim saobracajem. Npr. u Milanu u celom centralnom delu koriste ulice zajedno sa ostalim saobracajem... U svakom slucaju + 1 za Coyot-a, na lepim predlozima. Ali bi stvarno voleo da vidim kako LRT oduva expres minibus, ali da bude prazan :D
 
sve je to lepo al bliži se 21.12.2012
heheheheeheheheheheheheheheheeheh
i LRT i tranbelaj sve jedno šta je al samo da funkcioniše i da se do grada ne putuje po sat dva nego 20 ili 30 min, mi sa brda kad krenemo u grad to je kao da iz Murtenice krenemo zapregom u Biograd, to bre traje li traje. Dajte bre ljudi nešto konkretno. Zaustavimo svakojaki saobraćaj osim buseva i tranvaja pod uslovom da se neki savesni komšija ne parkira na šinama u Požeškoj ili kod sajma
 
kao sto pise,video je postavljen

[video]http://www.youtube.com/watch?v=lE_DKiakghY[/video] :kk:
 
mozda sam dosadan, ali meni bas sumnjivo deluje da izmedju mosta i pruge ima mesta za novi tobogan - nadvoznjak radnicka-b-v.misica.
cak ispod ovog tobogana zice od zeleznice su na manje od 50cm od donje ivice nadvoznjaka...

Kako to da izmerimo?
 
Covece petlja je savrsena, bukvalno nista nece morati da se rusi ( NIS, i ona pekara). I bukvalno odlicno se uklapa na tom delu grada. Znaci WOW :vops:
 
pedja76":cf9v7nfv je napisao(la):
mozda sam dosadan, ali meni bas sumnjivo deluje da izmedju mosta i pruge ima mesta za novi tobogan - nadvoznjak radnicka-b-v.misica.
cak ispod ovog tobogana zice od zeleznice su na manje od 50cm od donje ivice nadvoznjaka...

Kako to da izmerimo?
Имај у виду да врх новог тобогана неће бити испод моста, тако да ће између врха тобогана и моста већ моћи да се "украде" метар-два висине, ако не и више.
 
Rešenje za tramvaje je očajno sa jednog tramvajskog tobogana iz Požeške sad i drugi koji silazi sa mosta,to je već previše! ljudi će umirati o straha na toj visini da kojim slučajem tramvaj ne iskoči iz šina(desilo se ne tako davno 13-ici pored Hipodroma) još i krivina-luk kao u zabavnom parku! tramvaji će biti prazni a ono malo što se odluči su avanturisti verovatno će to biti neko planinarsko društvo, mislim da ovi što daju takva rešenja za tramvaje nisu baš normalni..znate li da se ljudi zalede od straha kada se tramvaj sjuri malo brže iz Požeške pored Hipodroma, zimi kada je led i mraz uopšte ne sedaju u njih već su autobusi krcati... :o
 
pedja76":2fmno7hm je napisao(la):
mozda sam dosadan, ali meni bas sumnjivo deluje da izmedju mosta i pruge ima mesta za novi tobogan - nadvoznjak radnicka-b-v.misica.
cak ispod ovog tobogana zice od zeleznice su na manje od 50cm od donje ivice nadvoznjaka...

Kako to da izmerimo?
Posmatraj to ovako - ako ima mesta za kružni tok, koji takođe mora biti višlji od pruge, onda sigurno ima i za novi nadvožnjak...
 
@ 2012

Da i niz Kalemegdan su tramvaji potpuno prazni, niko ne sme da se vozi dvojkom već decenijama...
 
@ pedja76

Evo slika za procenu dali će biti mesta za nadvožnjak


img1319r.jpg


img1276z.jpg
 
Вучко, +1 за инфо!

А колико видим, има и скретање са моста/Б. Брда према Раковици! Сјајно! :kk: :) :cool:
 
Veliki Vracar":uupnybe2 je napisao(la):
@ 2012

Da i niz Kalemegdan su tramvaji potpuno prazni, niko ne sme da se vozi dvojkom već decenijama...
А тек у Сан Франциску... Тамо од страха искачу из трамваја у покрету!
 
U svakom slucaju animacija je krajnje posteno uradjena, lepo je prikazan zastoj koji ce se stvarati na iskljucenju iz radnicke ka novom beogradu, posledica kruznog toka koji je u stvari obicna raskrsnica bez semafora (pravac nbg-centar i banovo brdo-nbg se direktno ukrstaju dva puta). Zahvaljujem projektantima na iskrenosti.
11_petlja-radnicka2.gif
 
@ Veliki vracar - kruzni tok uopstre nije zamisljen iznad pruge, vec izmedju pruge i nisa.

A pekara ce da se rusi 100 % zato se i ne koristi vec par godina. A i bilo bi glupo da prave hleb ispod petlje, bas me zanima koliko bi olova bilo u tom hlebu :)

A sto se tice skretanja tramvaja, uopste nije problem, ako se ogranici brzina. Tu gde se ljudi uplase problem je sto tramvajdzije nepostuju ogranicenje, ne pise dzabe na nekim mestima da je ogranicenje 10 ili 20 km/h
 
zidar":7g82ekpn je napisao(la):
U svakom slucaju animacija je krajnje posteno uradjena, lepo je prikazan zastoj koji ce se stvarati na iskljucenju iz radnicke ka novom beogradu, posledica kruznog toka koji je u stvari obicna raskrsnica bez semafora (pavac nbg-rakovica i banovo brdo-nbg se direktno ukrstaju). Zahvaljujem projektantima na iskrenosti.
http://www.imamoplan.com/files/gimgs/11_petlja-radnicka.gif
+1

I ja sam to isto primetio i svo vreme se fokusiram na taj zastrašujući kružni tok. Da li postoji još negde u svetu takva petlja sa kružnim tokom? Ako neko može da navede primer kako bi videli kako takva čuda funkcionišu...
 
2012":227ys7bs je napisao(la):
Rešenje za tramvaje je očajno sa jednog tramvajskog tobogana iz Požeške sad i drugi koji silazi sa mosta,to je već previše! ljudi će umirati o straha na toj visini da kojim slučajem tramvaj ne iskoči iz šina(desilo se ne tako davno 13-ici pored Hipodroma) još i krivina-luk kao u zabavnom parku! tramvaji će biti prazni a ono malo što se odluči su avanturisti verovatno će to biti neko planinarsko društvo, mislim da ovi što daju takva rešenja za tramvaje nisu baš normalni..znate li da se ljudi zalede od straha kada se tramvaj sjuri malo brže iz Požeške pored Hipodroma, zimi kada je led i mraz uopšte ne sedaju u njih već su autobusi krcati... :o
???????????
 
Vrh