Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Hvala za izvanredne slike! :kk: Naročito je važna insajderska nota. Svaka čast da si uspeo da uđeš u gradilište i pokažeš nam kako sve to izgleda neposredno.
Što se izveštaja tiče mislim da te je informisao neki pesimista. Ja sam uveren da postoje svi tehnički uslovi da most bude završen na vreme. Evo primera: naguravanja zadnjeg raspona ipak idu na svake dve nedelje što se vidi iz termina ( 28.feb, 15.mart, 27.mart, 10.apr, 25.apr). Za NBG deo koji će imati oko 20 segmenata biće potrebno 10 meseci, dakle ako urade platformu i krenu oko 1.jula u ovo doba iduće godine naguravanje će biti gotovo, tj. most će kod stuba 5 na levoj obali Save biti spojen sa čeličnom konstrukcijom glavnog raspona. :vops: Nakon toga imaće još 4 meseca za završne radove.
Mislim da ne postoje tehnički problemi i da ako budu usporili da razloge treba tražiti u nekim zakulisnim igricama :notok:
 
Taj deo gradilišta je otvoren, nema čuvara, ali treba biti pažljiv :D Eto mene su kamere snimile pa su me videli i došao je jedan da mi kaže da je zabranjeno slikanje ne zato što njemu smeta nego zato što su takva pravila... Slovenac jedan :) I pritom sam ga malo propitivao o nekim detaljima koje sam već pomenuo. A zna čovek, pričao mi je kako je pre ovog radio neki most na visini od sto metara (na toj visini se nalazila gornja konstrukcija; ovaj naš je na 23m čini mi se) i kako je tu bilo strujanje vazduha itd. :) Činjenica je da je grad otkupio to zemljište još krajem 2008.godine, počelo bi sse istovremeno na obe strane i most bi bio završen uveliko pre roka. Al ipak...pristupne saobraćajnice :)
 
Upravo tako,kao sto je shmeksi pravovremeno zakljucio da ce kasniti most ako ne sam ali pristupne saobracajnice sigurno.
 
vucko":2q976ut5 je napisao(la):
Upravo tako,kao sto je shmeksi pravovremeno zakljucio da ce kasniti most ako ne sam ali pristupne saobracajnice sigurno.
Da ali kao što je i Wile E. Coyote pravovremeno zaključio proglasiće se višefazna izgradnja pristupnih saobraćajnica tj. u prvoj fazi će nakačiti most na "poludenivelisanu raskrsnicu sa semaforima" na jednoj i J. Gagarina na drugoj strani. :D To se može za godinu dana, a ostalo u narednim fazama nemam pojma do kad :rant: (ti uvek pominješ 2021.) :laugh:

Još jednom čestitke Arhangelu, bolji si i informativniji od od ovih "nazovi novinarčića" naše nazovi štampe! :kk:
 
Pa ceo projekat se i zove Beograd 2021. Ja licno ne verujem da su taj rok napravili za most i novobeogradsku stranu, jer ruku na srce, ako bi hteli da rade i ako nebi imali mnogo problema sa "imovinskim" odnosima, faza II kako su je nazvali, bi trebala da bude zaista gotova do kraja 2012 ili 2013. Ono sto je mislim da ZAISTA, problematicno je taj cuveni tunel sa cukaricke strane. E taj tunel moze biti problematican. :shok:
 
Veliki Vracar":2mdue5ge je napisao(la):
vucko":2mdue5ge je napisao(la):
Upravo tako,kao sto je shmeksi pravovremeno zakljucio da ce kasniti most ako ne sam ali pristupne saobracajnice sigurno.
Da ali kao što je i Wile E. Coyote pravovremeno zaključio proglasiće se višefazna izgradnja pristupnih saobraćajnica tj. u prvoj fazi će nakačiti most na "poludenivelisanu raskrsnicu sa semaforima" na jednoj i J. Gagarina na drugoj strani. :D To se može za godinu dana, a ostalo u narednim fazama nemam pojma do kad :rant: (ti uvek pominješ 2021.) :laugh:

Još jednom čestitke Arhangelu, bolji si i informativniji od od ovih "nazovi novinarčića" naše nazovi štampe! :kk:
Ne verujem da ce zavrsiti petlju na strani cukarice za godinu i po dana,mozda za 2.

2021 je gup.Verujem da ce makar deo UMP-a do autokomande biti gotov do 2021.A dok most i ump sa strane NBG-a,pristupne saobracajnice i prosiren rakovicki put(u rakovicki bulevar) pocetkom 2013.
 
vucko":27kg9gp0 je napisao(la):
Ne verujem da ce zavrsiti petlju na strani cukarice za godinu i po dana,mozda za 2.
Ma ja sam mislio na Coyote - ovu raskrsnicu za nju je rok do kraja ove godine a do kraja iduće će je verovatno povezati sa mostom da ne zvrji prazan ako ga završe na vreme. :rolleyes:
 
LUCAS":1ma2dciy je napisao(la):
Pa ceo projekat se i zove Beograd 2021. Ja licno ne verujem da su taj rok napravili za most i novobeogradsku stranu, jer ruku na srce, ako bi hteli da rade i ako nebi imali mnogo problema sa "imovinskim" odnosima, faza II kako su je nazvali, bi trebala da bude zaista gotova do kraja 2012 ili 2013. Ono sto je mislim da ZAISTA, problematicno je taj cuveni tunel sa cukaricke strane. E taj tunel moze biti problematican. :shok:
Зашто би то било проблематично? Ако обезбеде паре, завршиће тунел у разумном року.
 
Ma pare! Pare su oni obezbedili, kol'ko znam. Nego sam ja valjda skeptik za sve te velike prokekte. Vidis da kasne zbog gluposti sa NBGD strane. To je ono sto je uvek kod nas i bio problem. Ali ajde videcemo!
 
Ka da ce ljudi shvatiti da kod nas,nazalost,svaki veliki projekat koji se zavrsi 5 godina posle roka,uspesan.Zamislite da je Prokop kasnio 5 godina,da je obilaznica kasnila samo 5 godina,da je Koridor kasnio samo 5 godina ... zato,ako se u 5 godina sve ovo zavrsi ja cu da se :vops:
 
Koliko mi se cini, kasnimo sa obilaznicom malo duze. Da je kojim slucajem obilaznica bila zavrsena pre pet godina bila mi drugacija situacija bar na Gazeli danas. Ali mostova Beogradu nikad dosta rek'o bih. :rant:
 
pa most na adi kosta sveukupno 240 milki ipak je mnogo manji projekat od obilaznice znaci to kasnjenje od maksimum godinu dana je i iznad proseka a apsolutni minimum je godinu i po dana kasnjenja.
 
@vucko mislim da su to pare za ceo potez Tošin bunar - nadvožnjak Hipodrom, mada kad bolje razmislim i nisam baš siguran. Što se tiče kašnjenja tu čak i sami sebe iznenadimo sporošću mada smo inače sporiji od puža. Ovaj projekat vodi grad (što je danas nažalost ogromna razlika izmedju grada i republike) pa će biti završen sa razumnim kašnjenjem.
 
LUCAS":11imhf9y je napisao(la):
Koliko mi se cini, kasnimo sa obilaznicom malo duze. Da je kojim slucajem obilaznica bila zavrsena pre pet godina bila mi drugacija situacija bar na Gazeli danas. Ali mostova Beogradu nikad dosta rek'o bih. :rant:
Kasnimo sa obilaznicom blizu dvadeset godina a pri tom se kraj ne nazire jer za deonicu Orlovača - Bubanj potok nema ni para, ni kredita a izgleda ni volje. Nadam se da će uzeti neki kredit i završiti je za 5 -6 godina, jer je ipak ona i sastavni deo koridora x.
 
Ljudi baš me interesuje kako će da provuku trasu od Careve Ćuprije do Rakovice pored Miloševog konaka, restorana Košute, pored depoa. Kroz usko grlo kod IMR-a pa pored Livnice sve do Fabrike 21 Maj. Živi bilo pa videli. Po mojoj prilici to će samo ovlaš da osrade na delovima gde nema pešačkih staza tu će njih da urade i ništa više. A sve me više interesuje kad će početi tunel da rade nisu čak ni pripremne radove odradili. Stvarno su smešni. A da nepričamo o prilaznim strukturama mosta, to će biti ako oćeš da ideš mostom popenješ se na nadvožnjak kod Careve ćuprije pa smao pravo. Oni kao da nezneju da postoji ono usko grlo deo početka Požeške ispod Šumarskog fakulteta uzbrdica od nekih 100m koja je s jedne strane oivičena kućama koje su pod zaštitom grada i države a sa druge strane imaju brdo koje ako samo pipnu ima da proradi klizište. Biće vrlo uzguzljivo gledati pametnjakoviće kako rešavajući jedan problem otvaraju pandorinu kutiju sa milion drugih problema. :bash: :bash: :bash:
 
LUCAS":3sam6hd5 je napisao(la):
Ma pare! Pare su oni obezbedili, kol'ko znam. Nego sam ja valjda skeptik za sve te velike prokekte. Vidis da kasne zbog gluposti sa NBGD strane. To je ono sto je uvek kod nas i bio problem. Ali ajde videcemo!
До Хиподрома. Даљи наставак УМП се не зна кад ће.
 
Kako ce pored IMR 21 maja i ostalih udarnika srusice ih Mladjan dikic reko je da ce da sve to spoji sa imt i zmajom u Baricu i jos koje cim samo ako mu pane napamet. :kafa:
 
shumar":3muq1ydt je napisao(la):
LUCAS":3muq1ydt je napisao(la):
Koliko mi se cini, kasnimo sa obilaznicom malo duze. Da je kojim slucajem obilaznica bila zavrsena pre pet godina bila mi drugacija situacija bar na Gazeli danas. Ali mostova Beogradu nikad dosta rek'o bih. :rant:
Kasnimo sa obilaznicom blizu dvadeset godina a pri tom se kraj ne nazire jer za deonicu Orlovača - Bubanj potok nema ni para, ni kredita a izgleda ni volje. Nadam se da će uzeti neki kredit i završiti je za 5 -6 godina, jer je ipak ona i sastavni deo koridora x.
Kao i za sve. Mi imamo jedan veliki problem cini mi se. Nikako da kazemo, e ovo je prioritet, a ovo moze da ceka ili nek se radi polako. Doduse, mnogo smo u zaostatku sa svim tako da nije cudno sto smo poceli na sve strane. Sama obilaznica je po meni prioritet broj 1, ne samo zbog Gazele koja vec stoji nakrivo, nego ogroman saobracaj bi mogao da ide okolo Beograda. Hteli smo evropski tranzit kroz Srbiju, dobili ga i koliko vidim svako leto sve vise i vise vozila zuji na Gazeli, a obilaznica - ne mrda. Sa ovim sto sam rekao ne mislim da Adazijski most nije vazan, ali mislim da uporedo mora da se radi UMP i to samo do Hipodroma (u ovom trenutku) i pod hitno sve snage na obilaznicu, pa kad se to zavrsi onda Zemun - Borca, pa sve polako. Ovako mnogo hteli - mnogo zapoceli. Ne znam, mozda gresim.:vops:
 
Slažem se sa tim ali treba razgraničiti šta radi grad a šte država. Država je rekla da je prioritet br.1 u infrakstrukturi koridor x što znači i obilaznica oko BG. Medjutim u praksi ne samo da ne rade obilaznicu nego ni kredit za njen veći deo nije obezbedjen. A vrhunac je kad Mrka kaže da će to biti gotovo do 1. maja 2012. i da je zatvorena financijska konstrukcija. Da popizdiš koliko laže.
 
Једино ако је мислио на део Батаја-Добановци пошто су за то обезбеђене паре. Али све и да крену сутра (а неће, јер се још натежу са тајФунима око експропријације), не верујем да за две године могу да ураде хорор-петљу у Батаји.

А Кружни пут и полуаутопут од Добановаца до Орловаче ће да глуме обилазницу. Дивота. Али на то смо од друга Мрке одавно навикли. :rolleyes:
 
Ma Mrka je rekao za ceo koridor x (uključujući obilaznicu) da će biti do tada gotov što nema ni teoretske šanse. I da su obezbedjene pare za sve deonice a nisu. Tek u jednoj emisiji mu ispalo malo i gorke istine a u svim ostalim njemu teče po planu. Pravi manipulator kad je reč o kratkim gostovanjima na TV -u i to mu prolazi.
 
Lucas, pa već je tako podeljena nadležnost, samo problem je što država ne radi ništa na obilaznici, a grad radi na UMP.
 
Pa kad sam to napisao, shavatio sam da je u stvari tako, ali ajde bilo kasno, vec sam kliknuo. Sve u svemu fali prioritet - sta ce da se radi prvo i sta je od najveceg znacaja. Iako mislim da je toranj nedostajao Beogradu posle bombardovanja, mislim da je nepotrebno bilo spucati novac na to u ovom trenutku, a ostavljati koje kakve rupe u gradu (Gazela za koju cekamo da nam se Evropa smiluje i ucenjuje). Ali, eto mi smo tvrdoglav, prkosan narod, previse ponosan, pa da pokazemo mi toj istoj Evropi i Americi da smo podigli nasu banderu i to izinata! Neko jednom rece na nekom forumu, Hrvati probise Velebit (Eeeej Velebit), a mi ne mozemo da napravimo parce puta i to ravnici!!!!!! I eto, zato sam u jednu ruku i radostan, za most na Adi i zbog neverovatne cinjenice, da se on u stvari gradi i to kojom brzinom. A to sto ce da se zakasni godinu pa i dve sa svim saobracajnicama, pih, nije to nista za nas, neke stvari kasne jedno 60-tak godina. :violina:
 
Vrh