Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Opet da ponovim. Delovi trase sa ovih crteža su tu predstavljeni kao jedna od ideja, ali ne i konačna. Između ostalog, sve što se odnosi na LRT i petlju Radnička tek treba naknadno da bude rešeno glavnim projektom. Za LRT/tramvaj se zna da se spušta u Đorđa Stanojevića i odatle jedan krak ide u Milutina Milankovića, a drugi ka GSP depou. Tramvaj bi u Jurija Gagarina mogao da se uključi onom ulicom pored Belvila.
 
A ako nastave ovako kao i most Glavnog projekta nece ni biti...nacrtace ga na komadima artije i priloziti kao idejnu skicu.. :(

Bas mi smeta sto ti ljudi nista ne rade...

Cestitam Vam svima stotu stranu.
 
shmeksi":1dxaljv3 je napisao(la):
Opet da ponovim. Delovi trase sa ovih crteža su tu predstavljeni kao jedna od ideja, ali ne i konačna.
Знамо ми то, али да и ја поновим: код Хиподрома се ради тачно оно што је у ПДР-у, иако је (бар се надам) свима јасно да је то убиствено решење. Зато и имам црне мисли у вези Радничке.

Мислим да си претерани оптимиста. Сигурно има разлога зашто резултат конкурса за петљу није објављен. Било би лепо да је то зато што се неко замислио над глупавим решењем, али сумњам. Пре ће бити зато што је решење лоше.
 
Nisam optimista već samo želim da se diskutuje o onome što znamo da je 100% tačno. Neopisivo sam objektivan.
 
shmeksi":227d3gpz je napisao(la):
Slobodno, baš bih voleo da vidim šta ćeš da pronađeš.
Шта год, то се тек не зна на шта ће да личи, и да ли ће да личи (а готово је сигурно да уопште неће да личи). Ја сам одавно дигао руке од дискусије у тој теми, јер ми је јасно да од метроа никад неће бити ништа. Овде се још и трсим надајући се да неће скарабуџити све онако како најављују, мада и ту је мрка капа.
 
Ajde prosiri malo odgovor da i bih i ja mogao da odem da dobijem gradjevinsku dozvolu.
 
Zivela stota strana,ocekujem zavrsetak UMP-a na 666toj strani da objavimo jer vidim kojim tokom ide izgradnja :lool:
 
02.02.2010.
Slika01463.jpg


Na nekoj od prethodnih strana sam napisao da je ovoj fotografiji pilon dostigao 1/5 ili 1/6 krajnje visine.
Moja greška u proceni, danas su se na webkamerama ukazali "žlje*******ovi" u nožicama za oslonac kolovozne konstrukcije, a nivo kolovoza je na oko 22m visine, na mestu pilona (po crtežima u pdf-u).
Ono bi pre bilo circa 1/9 visine.
 
jbt kad se setim kad sam bio mali, oko 2000.godine, ja sa mamom u autobusu i mama kaže: Miki, sićićemo na sledeću idemo u Metro i aj rekoh super. Kad ono, ona uđe u prodavnicu cipela :p Ja se smorio u trenu
 
Moze li pojasnjenje za tramvaje kako ce ici na nbg strani na most?
 
vucko":3sfg2ntv je napisao(la):
Moze li pojasnjenje za tramvaje kako ce ici na nbg strani na most?
u kontra smeru od ovoga:
shmeksi":3sfg2ntv je napisao(la):
Za LRT/tramvaj se zna da se spušta u Đorđa Stanojevića i odatle jedan krak ide u Milutina Milankovića, a drugi ka GSP depou. Tramvaj bi u Jurija Gagarina mogao da se uključi onom ulicom pored Belvila.
A kad sam ja lepo pričao letos da je kroz tu ulicu trebalo odmah provući šine, niko se nije obazirao :)
Čak, zbog načina na koji su sada podelili smerove, mislim da je bolje da šine postave pored ulice, ne kroz ostrvo na sredini, na strani suprotnoj od Belvila (sadašnje nehigijensko naselje).
 
relja":18cwy1s8 je napisao(la):
vucko":18cwy1s8 je napisao(la):
Moze li pojasnjenje za tramvaje kako ce ici na nbg strani na most?
u kontra smeru od ovoga:
shmeksi":18cwy1s8 je napisao(la):
Za LRT/tramvaj se zna da se spušta u Đorđa Stanojevića i odatle jedan krak ide u Milutina Milankovića, a drugi ka GSP depou. Tramvaj bi u Jurija Gagarina mogao da se uključi onom ulicom pored Belvila.
A kad sam ja lepo pričao letos da je kroz tu ulicu trebalo odmah provući šine, niko se nije obazirao :)
Čak, zbog načina na koji su sada podelili smerove, mislim da je bolje da šine postave pored ulice, ne kroz ostrvo na sredini, na strani suprotnoj od Belvila (sadašnje nehigijensko naselje).
offtopic, ali moram: jbt, danas sam prosao pored tog nehigijenskog naselja i to nije normalno koliko su se oni tamo rasirili. Bio sam pre mesec dana i sad je to skroz druga prica. Neverovatno, nisam mogao da verujem onome sto vidim. Ono je ruglo i bruka.
 
relja":1ug4rkdh je napisao(la):
vucko":1ug4rkdh je napisao(la):
Moze li pojasnjenje za tramvaje kako ce ici na nbg strani na most?
u kontra smeru od ovoga:
shmeksi":1ug4rkdh je napisao(la):
Za LRT/tramvaj se zna da se spušta u Đorđa Stanojevića i odatle jedan krak ide u Milutina Milankovića, a drugi ka GSP depou. Tramvaj bi u Jurija Gagarina mogao da se uključi onom ulicom pored Belvila.
A kad sam ja lepo pričao letos da je kroz tu ulicu trebalo odmah provući šine, niko se nije obazirao :)
Čak, zbog načina na koji su sada podelili smerove, mislim da je bolje da šine postave pored ulice, ne kroz ostrvo na sredini, na strani suprotnoj od Belvila (sadašnje nehigijensko naselje).
Јао, још проширења трамвајске мреже... Угасили смо, никад ништа неће бити од метроа. :rolleyes:
 
Postoje sine u ulici avgostina neta ppa moze se tamo spojiti samo moraju dodati jos jedan kolosjek ili pak ulicem pored Holidej ina :violina:
 
Ако се из Ђорђа Станојевића прелази у Милутина Миланковића, не видим чему фрка. Свугде ту има двоколосечна пруга. Ово што Реља предлаже је да трамваји не би кружили око целог блока. Међутим, обзиром да ЛРТ неће ићи кроз Јурија Гагарина, нема бојазни од тог кружења.
 
Vrh