Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

Dragane ja sam ti nacrtao gde su pobijeni šipovi i to nikakve veze nema sa mostom koji treba da se radi preko Djetinje. Jedno od drugo udaljeno cca 1000m.
Možeš ti vaditi urbanističke projekte, ali daj nešto opipljivije. Par šipova ispod groblja i prazan kamp je to što je uradjeno za pet godina. Tačka
 
Dragane ja sam ti nacrtao gde su pobijeni šipovi i to nikakve veze nema sa mostom koji treba da se radi preko Djetinje.
Pa, šipovi su pobijeni na "mostu br.5" ispod starog groblja! Ništa nisi shvatio i idi na 44str. jer smo o tome već detaljno pisali. Dao sam ti i insert iz projekta ali ti to ne znaš da protumačiš, pa uporedjuješ sa mostom preko reke. Bolje pitaj šta ti nije jasno, ali na kulturan način ako hoćeš da ti odgovorim.
Inače, ja ne mogu da ti dam "nešto opipljivije", osim onog na terenu.
 
Evo na kulturan način te pitam, šta je uradjeno na terenu, osim par šipova ispod groblja i prazan kamp?
 
Nešto su radili na čišćenju i nasipanju puta, ali to to već bolje znaš.
Uglavnom nešto rade podizvodjači dok ne bude potpisan ugovor. Tako će i ova Morava iz Čačka da radi pristupni put do velikog mosta.
 
Nešto su radili na čišćenju i nasipanju puta, ali to to već bolje znaš.
Uglavnom nešto rade podizvodjači dok ne bude potpisan ugovor.
Ustvari ništa, osim onoga što sam napisao. Takođe iza navedenih izjava Gavovića se krije jedan problemčić, a ne prilazni putevi za budući most. Ali o tome ću kada budem ima tačnije informacije.
 
Dragane, od novembra prošle godine nikakvih radova nema. I nema nikakvog mosta br. 5. Šipovi o kojima pričaš su u funkciji stabilizacije groblja. Da je to tako uverićeš se kad ispuniš obećanje da ćeš na proleće obići trasu i napraviti foto reportažu. Čekamo tu reportažu.
 
Šipovi o kojima pričaš su u funkciji stabilizacije groblja. . .
Armirani šipovi onolikog prečnika nisu za "stabilizaciju groblja", a nisu ni u pravcu groblja. Pobijeno je 44 komada za budući most od 82m koji će biti nešto dalje od groblja. Sve to smo već pisali, pa pogledaj na ovom linku 42str :
https://forum.beobuild.rs/threads/užice-bajina-bašta-sa-tunelom-kadinjača.4433/post-1173443

IMG_20231111_160401.jpg
 
Poslednja izmena:
Šipovi sa ovakvom armaturom koja se betonira radi se mostove, zgrade i sl.
Isti takvi šipovi su radjeni na deonici iznad Bele Zemlje, na putu Užice-Zlatibor. Tu je klizište bilo od kako je trasa uradjena. Mogu poslati i fotke,ali to nije ni bitno.
Da ne bi čekali Dragana da napravi kakvu fotku, otići ću ja i napraviti, ali kao što napisah bezbroj puta, par šipova zbog klizišta, za koji svi iz tog kraja znaju i kamp, prazan kamp.
Takodje "most br5" je baš to pod navodnicima. Tu je kota mosta od 527 do 533. Gde je teren 2 do 3 metra niži. Iz fotke sa da zaključiti, o kakvom se terenu radi.
Screenshot_8.png
 
Besmisleno je više da pišem i postavljam insert iz projekta o "mostu br.5" od 82m, jer to nema ko da razume. Pored toga je više puta rečeno od zvaničnika da se šipovi pobijuju za most, ali ovde se i dalje to negira bez dokaza. Uostalom videćemo zašto su oni postavljeni kada se bude gradilo na toj deonici. A nije urađeno "par šipova" već 44 što je mnogo više.
 
Pare su uvek bile planirane u budžetu pod stavkom "obilaznica i tunel", potpisan je i ugovor sa Kinezima za izgradnju, a završen je i otkup parcela oko budućeg tunela pa uradjena i preparcelizacija.

Ne može tek tako da se ovaj projekat uporedjuje sa nekom brzom saobraćajnicom.
Napisali ti i ovo Dragane. Gde kažeš: "POTPISAN JE I UGOVOR SA KINEZIMA ZA IZGRADNJU".
 
Da, kao što vidiš. O tome je bilo više vesti i komentara, ali sada su Kinezi izgleda dali novu ponudu, tj. verovatno novu cenu pa se čeka to potpisivanje. O tome je govorio Vučević u onom video snimku. Bila je priča da je cena 30mil evra za obilaznicu, pa videćemo kolika će biti kada se završe radovi.
 
Poslednja izmena:
Besmisleno je više da pišem i postavljam insert iz projekta o "mostu br.5" od 82m, jer to nema ko da razume. Pored toga je više puta rečeno od zvaničnika da se šipovi pobijuju za most, ali ovde se i dalje to negira bez dokaza. Uostalom videćemo zašto su oni postavljeni kada se bude gradilo na toj deonici. A nije urađeno "par šipova" već 44 što je mnogo više.
Po stoti put. Šipovi su pobijeni, ubušeni šta god, radi stabilizacije groblja! Bio i video. Razmak između šipova nije ni metar,i nalaze se u nizu, ispod POTKOPANOG groblja. Evo i iformacije od koje će Dragom biti najviše milo (i meni je). Na kraju do sada probijenog puta danas sam sa Zlatiborskog puta video dva bagera u radu. Što znači da je Gavović tačno najavio radove.
 
Ti radovi neće biti nešto obimni jer će trajati mesec-mesecipo dana, ali i to mora da se uradi. A ovo je rečeno u vezi šipova.
 
Da, kao što vidiš. O tome je bilo više vesti i komentara, ali sada su Kinezi izgleda dali novu ponudu, tj. verovatno novu cenu pa se čeka to potpisivanje. O tome je govorio Vučević u onom video snimku. Bila je priča da je cena 30mil evra za obilaznicu, pa videćemo kolika će biti kada se završe radovi.

Čoveče, tvrdio si da je ugovor potpisan. Sad, bez stida, kažeš da ustvari nije. Pričaš o nekoj "novoj ponudi".

Kredibilitet ti je Kelvinova nula.
 
Nisam ja tvrdio već sam citirao zvaničnike u vezi ugovora od 30mil evra. Eto i u gornjem videu se govori o tome. Okani se besmislenih napada na mene, to je već postalo bolesno.
 
Imaš neki problem. Niko, pa ni ja, ne napada tebe (zamisli!).

Priča se o očiglednim besmislicama koje pišeš. Zašto, pojma nemam...
 
Vidim da nemaš pojma jer nisi ni shvatio šta sam napisao u postu koji si citirao. Zato i pišeš gluposti o meni. A gradonačelnica isto govori o ceni od 30mil.
 
Spusti loptu i prestani da vredjas sve koji ti napišu da serijski pišeš besmislice.

Neverovatno da sa toliko godina ne umeš da kontrolišeš sopstveni ogroman ego, ali ni 2 sec.
 
Ja samo odgovaram na tvoje bolesne napade. I to radiš na više tema. Pišeš o meni, a ne o temi jer ništa i ne znaš, niti te ona interesuje. Važno ti je samo trolovanje.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja tvrdio već sam citirao zvaničnike u vezi ugovora od 30mil evra. Eto i u gornjem videu se govori o tome. Okani se besmislenih napada na mene, to je već postalo bolesno.
Pa ti non stop cititraš zvaničnike, a oni te samo lažu i lažu . Al šta ima veze, navikao je narod na to, pa veliš, aj i ja da probam. APP
 
To je verovatno produžetak puta za 150-200m do mesta gde počinje most.

Pogledajte prilog 203834
Ako si ikada prolazio putem Ue-Zl, video bi da je taj produžetak puta postojao i pre. Tačnije 15 godina u nazad. Vremenom zemlja je odronila i pre Nove u decembru je očišćn put od odrona. Taj put se vidi i na Googly mapama.
Sto se tiče ugovora, polako, stići će oni "kinezi" i do 60 milki, dok se svi namire.
Screenshot_10.png
 
Poslednja izmena:
Vrh