Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

Rado, ali ne znam da li ću dočekati to.
Naravno da ćeš dočekati, ima da uživaš u vožnji preko mosta i kroz tunel do Drine. :)

Kada su počeli ovi radovi na pobijanju 44 šipa znači da im je počeo da teče rok za obilaznicu, tj. već je prošao tzv "prvi dan" od kojeg se računa rok za kraj radova.

IMG_20231111_162038.jpg
 
Ma, kakva "predizborna patka"?! . . ovde čak ni Vesić nije došao da se slika, a svaki dan je negde na terenu. Doduše ima još vremena do izbora, pa možda i pristigne da se pozdravi sa Kinezima na trasi i njihovom kampu. . Videćemo.
 
Čak je i njih sramota da dođu da se slikaju na tolikim lažima.
Dragan reče da onaj neće da otvara pripremne radove koji su trajali 3 dana kod prošlih izbora, a sad kaže da su pobijanjem šipova krenuli radovi i počeo da teče rok. Tik tak, tik, tak, tik, tak... Nekome stvarno curi vreme.
Pošto je potkopano groblje, šipovi su neophodni, da seosko groblje u Sinjevcu ne postane gradsko i to u Čačku, jer može da sklizne u Đetinju. Prvobitno je bilo zamišljeno da se izmesti. Sada ga obilaze. Ko se spušta sa Zl ka Ue, neka zastane na proširenju kod ulaza u majdan, vidi se lepo odatle.
 
Po mom skromnom mišljenju, most neće biti gotov bar 2-3 godine, a o tunelu bi svaka prognoza bila suluda. Mada, završetkom samog mosta, većina gradskog problema bi bio rešen.
 
Ja ne razumem uopste kako se nema para za ovaj tunel koji je 60 miliona evra, dok smo za brzu saobracajnicu kroz ravnicu od Sombora do Kikinde dali 2 milijarde evra. Jasno je da Vojvodini trebaju dobri putevi, ali mi nije srazmeran trosak, negde ne mozemo da napravimo par kilometara obicnog puta od sela do sela a s druge strane uzimamo mega kredite u milijardama evra.
 
Mali je više puta rekao da su obezbedjene pare.

A onda dobro, ako je Mali rekao.. :)

Pa da su obezbeđene pare radilo bi se punom parom. Verovatno i završilo do sada. Para nema ni za efikasnu eksproprijaciju, to vidimo i na drugim projektima, a ni za izvođače. AV je rekao da para ima i za Karađorđe. Pa šta bi?
 
Pare su uvek bile planirane u budžetu pod stavkom "obilaznica i tunel", potpisan je i ugovor sa Kinezima za izgradnju, a završen je i otkup parcela oko budućeg tunela pa uradjena i preparcelizacija.

Ne može tek tako da se ovaj projekat uporedjuje sa nekom brzom saobraćajnicom.
 
Poslednja izmena:
mi nase projete sa kinezima placamo kao po taximetru, oni ukljuce prilikom svakog slikanja, pa taksimetar kucaaaaaaaa
a projekat, eksprprijacija, finasiranje, podizvodjaci... bice nekad, vazno je da taksimetar obrce
 
Pošto je potkopano groblje, šipovi su neophodni, da seosko groblje . .
IMG_20231201_170622.png

Nije verovatno da je to malo groblje "potkopano" i da su "neophodni" onako veliki šipovi za stabilizaciju terena. Verovato će tamo biti jedan od mostova na trasi, pa se zato pobijaju ovoliki šipovi. . i to 44 komada.
IMG_20231111_160401.jpg
 
To je strm teren, svako kopanje izaziva moguće klizanje. Ti šipovi neće samo držati groblje, već i ceo put na toj deonici
 
Na ovoj slici je groblje levo-gore i nema veze sa šipovima. Ova vrsta armiranih šipova je za neki most, a klizišta se drugačije saniraju.
IMG_20231111_162038.jpg
 
Ok, možda je tako.
A njoj ne verujem ama baš ništa, pa se nemoj ni ti zaletati.
 
Gradonačelnica nije davala neko predizborno obećanje, već informaciju šta se trenutno gradi na trasi, pa i ti si rekao da se vide radovi iz Surduka.

A, u pitanju je most, pa nemoj se ni ti zaletati sa pričom o potkopanom groblju i sanaciji klizišta. Imam neka iskustva iz gradjevinskih radova i nije "možda" već se armirani šipovi 100% pobijaju za most.
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala.
Ali, peočitaj komentare. Nijedan nije moj, već mojih sugrađana poprilično oguglalih na politička obećanja i predizborne šarene laže.
Na kraju će obilaznica tako biti i izgrađena - po mesec - dva oko svakih izbora.
 
Gradonačelnica nije davala neko predizborno obećanje, već informaciju šta se trenutno gradi na trasi,
Brate.
Gradonačelnik je političar, a vanredni izbori su za 10 dana kampanje. Tako da, sve što kažu ili prećute jeste i mora biti u cilju kampanje.
Drugarski savet je da se potpuno zaobiđu izjave svih političara u naredne dve nedelje.
 
Brate. Gradonačelnik je političar, a vanredni izbori su za 10 dana . .
Taj snimak od pre mesec dana sam postavio zbog izjave da se gradi most. A na slikama se vidi da se pobijaju šipovi pa sam samo odredio tačnu lokaciju koja se poklapa sa izjavom gradonačelnice o mostu br. "5".

Znači, nema tu nikakve predizborne kampanje o kojoj ti pišeš. Opusti se, brate. :)
 
Mani komentare, ljudi ne prate ovu temu, a i ne mogu da veruju svojim očima.
Nego, ovaj mi je interesantan, pa da li je to istina ili šala?
Pogledajte prilog 182725
Pre par godina, u istim okolnostima ovde sam pisao o gužvi u Volujcu, mašinama, radovima... jer je ovde uveliko neko pisao da radovi počinju, da invazija radnika samo što nije.
Vreme je da konačno laži prestanu i da stvarno krene stvarna gradnja. Naravno da se nikome za to nećemo zahvaljivati, još manje se klanjati, jer to ne radimo ni bankomatu kad nam izbroji pare. I ovde se radi o našim parama i rešavanju našiš potreba tim našim parama.
A šta ćemo ako se na proleće radovi ne nastave? Kamp u Volujcu uopšte nije živ, tamo je tek nekoliko ljudi. Ne uliva to poverenje, a još manje ljudi koji su o tome davali razne izjave.
 
A šta ćemo ako se na proleće radovi ne nastave? . .
Na proleće lično dolazim da obidjem radove, pa ću uraditi i foto-reportažu.
Nego onaj lik na FB komentaru je izgleda mislio na predhodne radove u Surduku. Tamo će biti, pored mosta i tunela, još jedan značajan i interesantan objekat, tj. denivelisana i kružna raskrsnica.
IMG_20231204_185831.png
 
Vrh