Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

Zna li neko dje je stvarno zapelo?
Zapelo je još pre više decenija, pre nego što je išta i počelo.
A sad, poslednjih 12 godina zamazuju nam oči periodično predizburnim pozorištem na trasi slikajući poneku mašinu i njušku.
Ne miriše nikako na početak, bez obzira na napravljeni kamp, navodno prikupljene papire...
Nedostaje valjda stvarna namera i još stvarnije pare.
 
"Trenutno se radi pristupna saobraćajnica, koja je u trupu buduće obilaznice Užica, koju izvodi podizvođač iz Čačka "VDOO Morava". Ta pristupna saobraćajnica je do budućeg mosta, koji povezuje desnu obalu Surduk sa levom obalom Sinjevac. . ."
 
Poslednja izmena:
Nešto se ipak radi, ali suviše sporo i niko nije zadovoljan tempom radova. Neću sada ponavljati šta je uradjeno od otvaranja teme, ali očekivao sam mnogo više. Ostaje da pratimo šta će se dešavati na trasi, a nadam se da će biti većih radova.
 
Nešto se ipak radi, ali suviše sporo i niko nije zadovoljan tempom radova. Neću sada ponavljati šta je uradjeno od otvaranja teme, ali očekivao sam mnogo više. Ostaje da pratimo šta će se dešavati na trasi, a nadam se da će biti većih radova.
Očekivao? Veruješ li da u kampu nema niko. Samo da se napravi, ne može. Za izgradnju su potrebni ljudi i oprema. Ništa od toga nije na terenu. Papiri, projekti, dogovori, obećanja, nikada neće da nestanu, ali situacija na terenu je jedini dokaz. Prošli su izbori, Kineska NG, gradjevinska sezona na pola i ništa.
 
Preko starog, trulog mosta nema teretnog saobraćaja i zato je planiran
tu novi most i radi povećanja kapaciteta za prelaz većih i težih kamiona.

Za nekog su "bajke", a za mene je to stav ili odluka Vlade Srbije, kao što je
i odluka da se krene u novi Investicioni ciklus od 10Mld € u infrastrukturu.
https://www.blic.rs/biznis/novi-investi ... 10/mhr07zj

[youtube]
Ovo si napisao pre 5 godina. Pametnom dosta, a ti opet odgovori, da tvoja bude zadnja.
Daj opet neku recikliranu vest, nisi odavno.
 
Pa kada će, znali se šta?
Pa jel si ti video šta je rečeno u tom video snimku koji sam postavio?
A kada sam otvorio temu nije bilo ni "političke odluke" za tunel ispod Kadinjače, a pogotovo nije za most obilaznice oko Užica. Tada su to bili opštinski projekti, a sada su državni, pa su veće šanse da budu realizovani.
 
Pa jel si ti video šta je rečeno u tom video snimku koji sam postavio?
A kada sam otvorio temu nije bilo ni "političke odluke" za tunel ispod Kadinjače, a pogotovo nije za most obilaznice oko Užica. Tada su to bili opštinski projekti, a sada su državni, pa su veće šanse da budu realizovani.
Može Dragi da budi i evropski projekat, ali ti i dalje mlatiš praznu slamu.
 
Ako neko ovde "mlati praznu slamu", onda si to ti, Gomago. Svaki put kada objavom neku vest obavezno se pojavi diskutant koji spamuje temu.
Mene interesuje ovaj projekat i zato ću da pratim sve što se piše o njemu, tj. o ovoj temi a ovde su najnovije informacije.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ti u 99% slučajeva objavljujes čistu propagandu, nisam primetio da ti se često zalomi vest. U tom smislu, spamujes sopstvene teme.
 
Možda za nekog dežurnog spamera informacija iz gornjeg snimka nije vest, ali za mene jeste. Samo nije u pitanju "viseći most" kako je čovek rekao, već "lučni most" iznad reke.
 
Poslednja izmena:
Možda za nekog dežurnog spamera informacija iz gornjeg snimka nije vest, ali za mene jeste. Samo nije u pitanju "viseći most" kako je čovek rekao, već "lučni most" iznad reke.
Dragi Dragi. Ovaj Gavović koga si "okačio", nije ni sedam dana opstao na toj poziciji posle objave. Juče je smenjen.
Kao što napisah par postova da je on i njegove izjave sigurne kao vrbov klin.
Medjutim stvar je malo dublja. Da imalo ima obraza i odgovornosti kod političara sadašnjih, a i onih pre njih, ne bi se ovde pričale bajke, mazale oči i obećavlo ljudima nešto, što je već sto puta obećano.
Meni nije jasno, da ti koji si pokrenuo ovu temu, tako slepo veruješ i ubedjuješ, sve nas da je nešto uradjeno, a od tada je prošlo pet godina.
Slike sa terena govore suprotno od tvoje priče i NIKAKO drugačije.
Ja niti spamijem, niti sam politički opredeljen, ali ne dozvoljavam da neko priča gluposti o projektima u gradu u kome sam rodjen i živim.
Na svaku moju, ti ćeš izvući neku skicu, plan, objavu, ali džab ti to sve.
 
Već sam pitao da li je taj čovek rekao nešto pogrešno, ali nisam dobio odgovor.
Drugo, pišem samo o situaciji u vezi ovog projekta i nikog ništa ne ubedjujem. A uradjeno je nešto po pitanju dokumentacije i revizije projekta, kao i neki pripremni radovi na terenu, izgradjen je kamp, pobijani su šipovi za most, . . . To naravno nije neki početak ozbiljnih radova jer još nije potpisan ugovor sa Kinezima. Znači nisu to nikakve "gluposti" već činjenice koje svako dobronameran vidi, a zluradi nisu u stanju da vide.
 
Poslednja izmena:
Već sam pitao da li je taj čovek rekao nešto pogrešno, ali nisam dobio odgovor.
Drugo, pišem samo o situaciji u vezi ovog projekta i nikog ništa ne ubedjujem. A uradjeno je nešto po pitanju dokumentacije i revizije projekta, kao i neki pripremni radovi na terenu, izgradjen je kamp, pobijani su šipovi za most, . . . To naravno nije neki početak ozbiljnih radova jer još nije potpisan ugovor sa Kinezima. Znači nisu to nikakve "gluposti" već činjenice koje svako dobronameran vidi, a zluradi nisu u stanju da vide.
Dragane, krečiš oblake non stop. Nikakvi radovi na terenu nisu uradjeni. Kakvi šipovi za most? Koji most? Do mosta čije ti crteže kačiš, nije ni prilaz uradjen. Odakle ti to pišeš kada takve neistine možes da izrekneš.
Pobijeni su šipovi ispod groblja na Sinjevcu, ako znaš gde je to. I to je uradjeno, jer postoji klizište. Pa da se ubiju dve muve jednim udarcem.
Priprema za trasu od strane Belih Voda, je uradjen pre 15 godina, kada je Veljo Ilić bio na ministar. Od tada do sada, su očistili trasu, od odrona i napravili kamp u kome nema nikoga, osim čuvara.
Ako ti to zoveš nešto, onda se slažem sa tobom.
 
O pobijanju šipova za "most br.5" sam dosta pisao i postavljao slike radova, kao i insert iz projekta. Ali, neukima to nije dovoljno već su to "neistine", pa nemam nameru da trošim vreme na novo objašnjavanje. Taj most se pominje i u prethodnom video snimku. A šipovi ovolikog prečnika mogu biti samo za most.
https://forum.beobuild.rs/threads/užice-bajina-bašta-sa-tunelom-kadinjača.4433/post-1173443

Ako ti to zoveš nešto, onda se slažem sa tobom.
Naravno da je nešto uradjeno i na terenu, a još više u papirima koji laicima nisu bitni. Razumem da je narodu samo važno kada će početi i biti završeni radovi, kada će moći da koriste saobraćajnicu. Ali predhodno moraju da se ispune mnogi uslovi, počevši od političke odluke, potpisivanje ugovora,urbanističkih planova, revizija projekata, otkup parcela, . . i ostalo.
 
Poslednja izmena:
O pobijanju šipova za "most br.5" sam dosta pisao i postavljao slike radova, kao i insert iz projekta. Ali, neukima to nije dovoljno već su to "neistine", pa nemam nameru da trošim vreme na novo objašnjavanje. Taj most se pominje i u prethodnom video snimku. A šipovi ovolikog prečnika mogu biti samo za most.
https://forum.beobuild.rs/threads/užice-bajina-bašta-sa-tunelom-kadinjača.4433/post-1173443


Naravno da je nešto uradjeno i na terenu, a još više u papirima koji laicima nisu bitni. Razumem da je narodu samo važno kada će početi i biti završeni radovi, kada će moći da koriste saobraćajnicu. Ali predhodno moraju da se ispune mnogi uslovi, počevši od političke odluke, potpisivanje ugovora,urbanističkih planova, revizija projekata, otkup parcela, . . i ostalo.
Pa šta je uradjeno više od onoga što sam naveo. Daj neki dokaz, neku fotku. Nemoj samo pričati gluposti i laži. Vrtiš istu ploču na 45, pa onda na 33.
Lupaš o šipovima za most. Gluposti. Put do početka mosta koji treba da premosti Djetinju, nije prilazan ni za jednu ozbiljnu mašinu. Pogledaj mapu.
Crvenom bojom je obeleženo gde su pobijani šipovi, ispod groblja Sinjevac. Plavom bojom je obeleženo gde bi most trebao biti. Pogledaj video zapise, na koje se pozivaš, pa ako ne veruješ meni, veruj tvojim očima, o kakvom se terenu radi.
 

Prilozi

  • Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    314,4 KB · Pregleda: 24
Sinak, ti nisi dorastao za ovu temu, ali mi se bezobrazno obraćaš. Nisi ni pogledao postove u vezi "mosta br.5", pa i ne znaš o čemu se radi, a dao sam link.
https://forum.beobuild.rs/threads/užice-bajina-bašta-sa-tunelom-kadinjača.4433/post-1173443

A, u video snimku se i govori o izgradnji prilaznog puta do mosta iznad reke, koji bi tek trebalo da se izgradi. Ali ni to nisi mogao da shvatiš, pa probaj u ovom članku.

Sa tobom neću mnogo da se raspravljam, jer nisi zaslužio svojim ponašanjem. Lupetanje da lažem i pišem gluposti, samo govori o tebi i tvom "znanju".
 
Poslednja izmena:
Sinak, ti nisi dorastao za ovu temu, ali mi se bezobrazno obraćaš. Nisi ni pogledao postove u vezi "mosta br.5", pa i ne znaš o čemu se radi, a dao sam link.
https://forum.beobuild.rs/threads/užice-bajina-bašta-sa-tunelom-kadinjača.4433/post-1173443

A, u video snimku se i govori o izgradnji prilaznog puta do mosta iznad reke, koji bi tek trebalo da se izgradi. Ali ni to nisi mogao da shvatiš, pa probaj u ovom članku.

Sa tobom neću mnogo da se raspravljam, jer nisi zaslužio svojim ponašanjem. Lupetanje da lažem i pišem gluposti, samo govori o tebi i tvom "znanju".
Teško mogu da budem tvoj sinak, mada sam već nečiji deda. Tako nemoj lupati, nego dokaži da je drugačije nego sto sam napisao.
Ja tuda prolazim svaki dan, a ti tvoja meštanja zasnivaš na izjavam ljudi kojima je posao da zamajavaju široke narodne mase.
 
Da li si ti uošte video postove na linku koji sam ti opet dao? Izgleda da nisi.
Da li znaš koliko ima mostova na trasi, osim velikog preko reke? Ne znaš?
Ja imam Urbanistički projekat cele trase i ovo je most gde su pobijeni šipovi.
IMG_20231202_101946.png
 
Poslednja izmena:
Vrh