Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

To je bio moj odgovor na predhodni post u vezi naslova teme. A nekad su postojali samo opštinski projekti za obilaznicu i tunel koji su sada objedinjeni u republički projekat za koji su zaduženi "Putevi Srbije".
 
Kad Užičani neće da objave radove od pre mesec dana, onda moram ja da objavim. Ima forumaša kojima je takodje interesantan ovaj projekat i zato prate ovu temu da vide aktuelne radove.
https://forum.beobuild.rs/threads/užice-bajina-bašta-sa-tunelom-kadinjača.4433/post-1290262
O kakvim radovima pričaš. Mazanje očiju. Za celu gradjevinsku sezonu, do avgusta meseca uradili cca 30m.
Čekao si mart, da prodje kineska NG, pa onda da prodju izbori, pa onda da Gavović izadje da kaže da se radi, pa onda šta je sledeće. Rezultat je zatvorena staza do Staparske banje, gde su većina užičana išli na vožnju bajsom i šetnju, za iskopanih teških 30 metar. U junu mesecu je Gavović rekao sledeće
"Radovi će biti intezivirani" LAŽ
"Izvodjač radova ima rok za završetak" LAŽ
"Izvodjač radova će raditi subotom i nedeljom" LAŽ
"Smanjiti rok radova sa 45 na 30 dana" LAŽ
"Od 1. Avgusta vozić nastavlja sa redovnim saobraćanjem" LAŽ

Da li Dragi treba još da navodim. Čovek je za 5 minuta snimanja izrekao toliko laži. Katastrofa.
Ali mi smo se, naravno, pomirili da nas svaki dan, neko i neki, lažu. To nam je postalo normalno.
Pa daj bre, dokle više.
 
O kakvim radovima pričaš. Mazanje očiju. .
U toku su radovi na "uklanjanju stenske mase u dužini od 300m" kako je rečeno u snimku. To se radi od početka prošlog meseca i to je činjenica koju svi Užičani znaju. Mene interesuje šta se radi na terenu, a ne tračarenje šta je ko rekao.
IMG_20240731_190331.png


IMG_20240731_190229.png


IMG_20240731_190253.png
 
Poslednja izmena:
U toku su radovi na "uklanjanju stenske mase u dužini od 300m" kako je rečeno u snimku. To se radi od početka prošlog meseca i to je činjenica koju svi Užičani znaju. Mene interesuje šta se radi na terenu, a ne tračarenje šta je ko rekao.
Tebe ne intresuje ništa.
Šta nije laž od onoga što sam naveo?
 
Spomenuo Vucic danas tokom obilaska radova na nacionalnom stadionu i tunel kroz Kadinjacu. Kaze, "ubrzali smo pregovore". Secate se da je prosle godine u jednom uzivo prenosu posao dao krimosima iz Novi Pazar puta. Ocigledno je negde zapelo.



 
Spomenuo Vucic danas tokom obilaska radova na nacionalnom stadionu i tunel kroz Kadinjacu. Kaze, "ubrzali smo pregovore". Secate se da je prosle godine u jednom uzivo prenosu posao dao krimosima iz Novi Pazar puta. Ocigledno je negde zapelo.



E, ako je pomenuo, onda će i biti. Samo što bi naš narod rekao, ne lipši magarče, do zelene trave.
U medjuvremenu je došlo do promene snaga. Jedan od direktora Putevi Užice AD je bio na list, tako da se nešto mora dobiti.
Na snimku koji je zadnji postavljen, se nalaze ljudi iz gore navedene firme, tako da se može naslutiti da, ako i kada dodje do ozbiljnih radova, oni uzeti učešče.
To je najlogičnije, jer se leva strana mosta, gotovo nalazi u krugu njihove firme.
 
Од свега најављеног, тренутно имамо мало прашине и затворену стазу поред реке. Обориће мало ниво стене да се направи приступни пут, аликаће се бесомучно. То је све подршка новоизабраној градској власти током почетка мандата.
Не заборавите, у Ужицу су се провукли кроз иглене уши, захваљујући коалицији од читавог пасуса и тројанцу са Зл. Зато је сад потребно да се то копа. А на терену што се тренутно догађа, апсолутно није вредно помена. Већ много, много пута виђано и виђено.
 
А у Волујцу, апсолутно се не дешава ништа, осим што их помало обузима коров.
У том делу, где би требало да почне приступна саобраћајница тунелу (прекопута кампа) још ни један будак није закопан и не личи да ће скоро.
 
Secate se da je prosle godine u jednom uzivo prenosu posao dao krimosima iz Novi Pazar puta.
Da, njih je pominjao kao podizvodjače na tunelu. A više puta se pričalo da su u toku pregovori samo to ide mnoogo sporo. Pitanje je i da li su završili otkup parcela oko Kadinjače i dalje na toj deonici.
Sada se izvode "pripremni radovi" koje grade naše firme kao podizvodjači. Tako i ovaj posao oko probijanja puta kroz stenu do kote gde počinje most. Ima tu još dosta posla koji mora da se uradi pre glavnih radova.
IMG_20240807_040310.png
 
Poslednja izmena:
Од свега најављеног, тренутно имамо мало прашине и затворену стазу поред реке. Обориће мало ниво стене да се направи приступни пут, аликаће се бесомучно. То је све подршка новоизабраној градској власти током почетка мандата.
Не заборавите, у Ужицу су се провукли кроз иглене уши, захваљујући коалицији од читавог пасуса и тројанцу са Зл. Зато је сад потребно да се то копа. А на терену што се тренутно догађа, апсолутно није вредно помена. Већ много, много пута виђано и виђено.
Slažem se sa svim izrečenim.
Što se tiče tunela, on je sada u drugom planu. Ja lično ne verujem da će ikada biti završen. Priče za malu decu.
Most i put do Volujca bi ima ogroman značaj, jer ceo saobraćaj za Bajinu Baštu i taj pravac za BIH, izmešta iz centra grada. Za one koji ne znaju. Ceo teretni i putnički saobraćaj prolazi na 3 metra od ulaza u Prvu osnovnu školu kralja Petra II. u Užicu.
Medjutim, samo priče, fotografisanja, ali ozbiljnih radova nema nigde. Sezona se približava kraju.
Za tunel kažem da nema ništa, jer izgradnjom mosta i puta do Volujca, većina problema za sam grad bi bila rešena.
Zamislite kada oni sada nemaju pare za most i obilaznicu, a kamoli za tunel ispod Kadinjače.

I još jednom da se ne zaboravi.
 
Zamislite kada oni sada nemaju pare za most i obilaznicu, a kamoli za tunel ispod Kadinjače.
Nedavno smo kupili 5 tona zlata za daleko više novca od cene za tunel i obilaznicu. To baš i nije bilo neophodno, ali kažu bilo je viška novca na računu.
 
Poslednja izmena:
Kako mene nervira to ku***nje sa kao silnim milijardama dinara na računu. Najgori populizam, užas. Pa kad imaš toliko para, budi faca i obezbedi pijaću vodu za 600.000 ljudi u Vojvodini. Ili popravi jezive bolnice i porodilišta. Ili na kraju krajeva, reši muku Užičanima i plati radove na tom tunelu. Ali jok. Mi kao imamo novih 5 tona zlata, mnogo smo jaki.
 
. . imamo novih 5 tona zlata, mnogo smo jaki.
Nije ni trebalo da kupimo to zlato, imamo već dovoljno, a svake godine kupujemo 3-4 tone iz Bora. A to plaćamo dinarima koje emituje (štampa) NBS, a ne devizama.

Znači, para ima ali je pitanje prioriteta i političke odluke. Obilaznica i tunel nisu značajni trošak u odnosu na sve planirano (možda 150mil evra), ali još se čeka odluka.
 
Kupe zlato od kineza, a njima dozvoljavaju da rudu ne tretiranu, tovare na vagone, prugom do Bara, pa onda pravac Kina. E toliko smo mi pametni.
Ugalj za TENT kupujemo, kamionima sa barže vozimo do lagera, a naše otkope ne eksplotišemo.
Jbg, lakše se ugraditi na prevoz i cene iz uvoza, nego iz džepa državne firme.
Para nema i to nema nigde. Kada je opština Čajetina prsla ko zvečka, šta tek ostale da rade.
Znači zbog tih 5 tona zlata nećemo praviti, odnosno odložićemo izgradnju.
Prioriteti? Šta to bi? Stadion, stadion, stadion, .................bolnica,škola.
 
Znači zbog tih 5 tona zlata nećemo praviti, odnosno odložićemo izgradnju.
Znači da novca ima, ali nema "političke volje". Doduše bile su dve revizije projekta obilaznice i možda sada pregovaraju o konačnoj ceni. Inače ovo nije opštinski projekat, već republički a investitor su "Putevi Srbije".
 
Poslednja izmena:
Znači da novca ima, ali nema "političke volje". Doduše bile su dve revizije projekta obilaznice i možda sada pregovaraju o konačnoj ceni. Inače ovo nije opštinski projekat, već republički a investitor su "Putevi Srbije".
Nema novca. Mi kao da živimo u različitim zemljama. Pa uzimamo svake godine milijarde evra kredita da bi pokrili deficit u budžetu jer nemamo para. Ja mislim da kod Kadinjače želja nije sportna, ali novac i znanje da se to organizuje i odradi - jesu.
 
Znači da novca ima, ali nema "političke volje". Doduše bile su dve revizije projekta obilaznice i možda sada pregovaraju o konačnoj ceni. Inače ovo nije opštinski projekat, već republički a investitor su "Putevi Srbije".
Eee, ako ti kažeš da novca ima, onda to mora da bude tako.
Kažeš, da nije neophodno da se kupi pet tona zlata, Za sve li si ti stručnjak, samo ti ova Kadnjača ne ide baš dobro. Biće ili neće biti, potpisan ugovar. Počeli su , ali samo što nisu. I tako možemo do ujutru.
Jedina istina je, da je ovaj projekat mrtvo slovo na papiru. Vrti se u krug, jer nema para. Zbog čeka drugog, osim zbog novca, ova ili bilo koja druga vlast, do sada ne bi uradila. Ali da je ova zemlja bila ekonomski tigar, kako neko onomad reče, bio bi most i tunel davno završen.
 
Naravno da je bezveze ta kupovina i to sam objasnio.
Nije ni trebalo da kupimo to zlato, imamo već dovoljno i svake godine kupujemo 3-4 tone iz Bora. A to plaćamo dinarima koje emituje (štampa) NBS, a ne devizama.
Od tih 350mil evra za zlato je mogao da se finansira ovaj projekat sa nap. 150mil evra.
Nije ovde problem novac čim se troši na zlato, a uvek može da se dobije i kredit od Kine, jer "Power China" gradi što može da se vidi na šoferšajbni kamiona na gornjoj slici.
 
Poslednja izmena:
Naravno da je bezveze ta kupovina i to sam objasnio.

Od tih 350mil evra za zlato je mogao da se finansira ovaj projekat sa nap. 150mil evra.
Nije ovde problem novac čim se troši na zlato, a uvek može da se dobije i kredit od Kine, jer "Power China" gradi što može da se vidi na šoferšajbni kamiona na gornjoj slici.
Znači stručnjak, kada država ima novca kupuje zlato, ali podiže u isto vreme kredite i zadužuje se.
Pri tome dug Srbije je 2012 bio oko 18 milijardi, a sada, pošto se razbismo od para, 37 milijardi. Deset milijardi za zadnje 4 godine. O 2027, samo će nebo biti granica.
350 milona je moglo šta.
Ipak ti Dragi ili si srednjoškolac ili nikada u životu svoj dinar nisi zaradio. Ti živiš u nekom paralelnom univerzumu.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: sev
Infrastruktura se u celom svetu finansira iz kredita, a pošto je ovde relativno mali novac oko 150mil evra za sada je odlučeno da se plati iz budžeta. Prvo se uplati neki avans, a potom se plaća 3-4 godine po završenom pozicijama. A kako se izračunava zaduženost u % neke države to neću ovde da objašnjavam neukim likovima koji se bave političarenjem, jer to nije ovde tema.
 
Poslednja izmena:
Osećaj ti je pogrešan, jer kad sam ja bio srednjoškolac ti si sedeo na noši ili si bio u pelenama. A, penziju sam zaradio jednim delom i u inostranstvu, tako da prestani sa lupetanjem. Neću da napišem kakav je moj utisak kad polemišem sa takvim likovima kao što si ti. Bolje da to preskočim, jer svašta mogu da napišem.
Na noši držim unuče, ali i dalje mislim da si srednjočolac ili se tako ponašaš. Tvojim lažima, spinovanjima, dokazivanjima da si upravu i ako je svima očito, da nisi, nema kraja.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: sev
Poslednja izmena:
Vrh