Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

Kako se bliže koji izbori, tako se i Draganova aktivnost ovde povećava, . .
Moja aktivnost je ovde stalna i samo odgovaram na vašu aktivnost. . . a vrlo ste aktivni pred svake izbore. Da opet ponovim, meni je interesantan ovaj projekat zbog tri objekta : petlje kod Surduka, lučnog mosta i tunela ispod Kadinjača. Da ne pominjem značaj projekta za BB i Podrinje.
IMG_20231205_225940.png

Meni nije bitno šta je uradili predhodna vlast, već ćta će uraditi ova aktuelna ili neka druga vlast. Potpuno mi je svejedno, ali moram da pratim šta se trenutno radi na ugovorima ili na terenu. A nešto se ipak radi.
Nije mi bitno ni ko će da radi, kinezi ili neko drugi, kao ni kako će se finasirati: iz budžeta, kredita ili zlatnih rezervi. Interesuje me samo projekat u gradjevinskom smislu : petlja, most i tunel. Možda je to vama čudno, jer ste preopterećeni političarenjem.
 
Hvala ti, nasmeja me.
Uzmi samo u obzir da AV ne bi ni pomenuo tunel da ga BB ekipa nije isprovocirala skandiranjem. Meni je to dovoljno ilustrativno
 
Uzmi samo u obzir da AV ne bi ni pomenuo tunel . .
Uzimam u obzir samo činjenice koje sam više puta naveo.
Potpisana su sa "Power China" ugovori za izgradnju tunela i obilaznice, a "Putevi Srbije" su nadležni za objedinjeni projekat "Užice -Kadinjača - B.Bašta". Završen je i otkup parcela na celoj trasi, a "Institut za puteve" je uradio projekate. Izgradjen je i "kineski kamp" u Volujcu, a počeli su i neki radovi na pobijanju šipova za most br."5".
To više nije medjuopštinski projekat, već je državni "od velikog značaja", pa je u budžetu Srbije.
 
Ja tebe Dragane stvarno ne razumem. Od 2006 NIŠTA nije uradjeno, sem što su razno razni političari, izlazili fotografisali se i to što su rekli zaboravili sutra, kao i ti.
Možeš ti kačiti razno razne skice, ali to je džaba. Džaba.
Otići ću ovih dana do Sinjevca da ti forografišem 3 ipo pobijena stuba, i nikoga na gradilištu.
Otkup parcela nije završen na celoj trasi i nemoj pričati gluposti, ako pričamo da je cela trasa do BB. Do kafane Grab jeste, ali je on završen davnih dana., ali to NIJE na celoj trasi, kako ti navodiš.
 
Ja tebe Dragane stvarno ne razumem. Od 2006 NIŠTA nije uradjeno, . .
Ti govoriš o radovima na terenu, a ja o radovima na dokumentaciji, planovima i ugovorima, jer bez toga nema ni radova na terenu. . .
Možda nisi pročitao ovaj post, a u gornjem postu vidi šta je uradjeno za 4 god. Za radove na terenu sam rekao da "idu sporo i traljavo", ali se se sada u zimskom periodu ipak pobijaju šipovi.

Otkup parcela oko tunela je počeo odavno od strane "Puteva Srbije", kao investitora u ime države. Čini mi se da je na nekom snimku rečeno da je to završeno, ali moram da pronajdem taj video.
 
Poslednja izmena:
Ovde se govori još pre više od godinu dana o trasi oko tunela.

Ovo je snimak od pre 9mes i pretpostavio sam da je otkup parcela završen.
 
Poslednja izmena:
"Očekuje se da radovi krenu sredinom godine"
Srećom sredina godine nekad neće nestati. I sad se,eto, očekuje da počnu sredinom godine. Jednom će biti u pravu.
 
Dragane, opet braniš neodbranjivo!
Isto sam napisao oko prošlih, apeilskih izbora.
Tada si peisustvo dve mašine i 2 kamiona užičkih Puteva a prelepljenim nalepnicama nazvao pripremnim radovima. Čim je zavesa pala na izbornoj sceni, mašine su nestale.
Godinu i po kasnije, sve se ponavlja. Šta to oni tada pripremiše da je sada lakše nastaviti radove? Šta je to tada urađeno, osim što su došle dve žene u štiklama (pripremale teren za šipove) da se slikaju. I to je sve.
Pusti i sačekaj proleće da vidiš kako će se razvijati. Očito nisi svestan koliki lažovi vode sve ovo, a idealistički ili interesno pokušavaš da ih odbraniš.
Ne znam koji su tvoji motivi, ali kada se prilista sve što je ovde pisano, tako izgleda.
Evo, reci sada, da li je cirkus (tako sam ga i tada nazvao) prošlog aprila bio isključiva predizborna pripaganda, kao što sam tada tvrdio?
Čije su bile mašine koje su ta 2-3 dana radile da bi se ministarka i gradonačelnica slikale?
Zašto je sve obustavljeno već sutradan po zatvaranju birališta?
Pošteno bi bilo da odgovoriš, kad već nas (mene) ovde optužuješ za političarenje, šta god to značilo. Čekam.
 
Kad smo kod optuživanja, ti mene optužuješ da se aktiviram pred svake izbore jer si zatrovan političarenjem, kao i na drugim temama. A ja sam konstantno na temi i na svakoj stranici imam bar 5 postova i to tokom cele godine, a ne samo pred izbore.

Svima je jaasno da političari pokreću kampanju pred izbore i prezentuju šta je uradjeno i planirano da se radi. Meni to nije ništa čudno i gledam to decenijama. Pošle godine su imali te "pripremne radove" i nešto su uradili na trasi, ali sada još nije došao Vesić da prezentuje završetak kampa i pobijanje šipova. . . Moram da ga opomenem i pozovem da dodje. :)

Što je tiče mojih motiva, to sam napisao više puta pa i na početku ove stranice. Ja sam sa gradjevincima radio na dva velika projekta u Libiji ( luke Benghazi i Misurata). A, iako nisam gradjevinske struke, zavoleo sam gradjevinske projekte, pa tako i ovaj kod Užica.

https://forum.beobuild.rs/threads/užice-bajina-bašta-sa-tunelom-kadinjača.4433/post-1175764
 
Poslednja izmena:
Dragane, doboljno je samo ukucati "tunel kroz Kadinjaču".
Ne znam zašto si postavio te klipove, ali ja sam to odavno postavio na ovoj temi . . a i neke druge. Mogao si da postaviš i linkove gde su potpisani ugovori sa kinezima, koje sam takodje postavio na temi. Ja detaljno pratim svaku vest i sve u vezi ovog projekta.
 
Možda nisi pročitao ovaj post, a u gornjem postu vidi šta je uradjeno za 4 god. Za radove na terenu sam rekao da "idu sporo i traljavo", ali se se sada u zimskom periodu ipak pobijaju šipovi.

Otkup parcela oko tunela je počeo odavno od strane "Puteva Srbije", kao investitora u ime države. Čini mi se da je na nekom snimku rečeno da je to završeno, ali moram da pronajdem taj video.
Može na nekom snimku da se kaže da je otkup parcela ispred tunela počeo, isto kao i ceo projekat, ali nije.
Kačimo linkove da neko vidi koliko se laže u ovoj državi i koliko se od naroda prave budale, ne vezano koja je vlast u pitanju.
Pominješ ugovore sa kinezima. I? Šta sada. Ništa.
Radovi ne idu spori ili traljavo, ne idu nikako.Ja ne mogu da verujem da negde može gore.
Put od Užica do Bajine Bašte je jedan od najgorih u državi, a čekanjem Skadra nad Djetinjom i obilaznice, će na kraju doći do toga da je Radnički bataljon 1941, boljim putem došao na Kadinjaču nego mi do nje, ove ili sledeće godine.
 
Znači nemaš dokaz da je otkup u toku, a možda da je i završen.
Potražiću podatke o tome, pa ću te obavestiti da budeš upoznat.
 
Znači nemaš dokaz da je otkup u toku, a možda da je i završen.
Potražiću podatke o tome, pa ću te obavestiti da budeš upoznat.
Dokaz o tome da li je završen imaš u katastru i tačno se vidi dokle je to stiglo u vezi ovog Skadra na Dejtinji.
Cela trasa do kafane Grab, ako znaš gde je to, je završena, ali ne juče ne prošle godine, već odavno.
Ja živim na 5 kilometara od početka trase, a ti negde tamo i gle čuda, odatle bolje znaš šta se ovde dešava na terenu.
Opet ti kažem ne radi se ništa. Ovi što čaprikaju po malo na Sinjevcu, kupe prcaljke i idu na drugi vašar po Nikoljdanu, ako i do tada ostanu.
 
. . bolje znaš šta se ovde dešava na terenu. .
Pažljivije čitaj šta pišem, nikad nisam to rekao. Ali sam postavio slike pobijanja šipova na terenu. . . Nego, ako hoćeš već da se aktiviraš svrati do kineskog kampa i razgovaraj sa nekim predstavnikom kineske firme.

A bilo bi mnogo dobro ako bi dobio br.mob.tel. nekog našeg šefa gradilišta, ima ih u kampu. Onda da mi ga pošalješ na "Privatnu poruku" ovde na forumu, pa da ja popričam sa njim o radovima i planovima. :)
 
Pažljivije čitaj šta pišem, nikad nisam to rekao. Ali sam postavio slike pobijanja šipova na terenu. . . Nego, ako hoćeš već da se aktiviraš svrati do kineskog kampa i razgovaraj sa nekim predstavnikom kineske firme.

A bilo bi mnogo dobro ako bi dobio br.mob.tel. nekog našeg šefa gradilišta, ima ih u kampu. Onda da mi ga pošalješ na "Privatnu poruku" ovde na forumu, pa da ja popričam sa njim o radovima i planovima. :)
Ma obavezno.
Samo ti nama pokaži gde je ta ekpropriacija uradjena, ako ako se slađeš oko toga samnom onda ne moraš odgovarati na moju poruku.
Ili tvoja mora biti zadnja?
 
Nemam nameru da se ovde nadgornjavam, a vidim da nećeš da odeš do kampa i dobiješ informacije "iz prve ruke". . . Kao što znaš sada se radi na obilaznici, a tu je sve otkupljeno.
 
Ako laže koza, ne laže rog.
26. strana.
Kaže čovek što ne pišemo ništa između izbora? Pa nema šta, da idem da slikam kako trava i šikara raste?
Hoće od tamo negde da ubedi nas koji smo svakodnevno tu, da se na trasi nešto radi. Ljudi, ne radi se, isto kao i prošli put, sve je fatsa. Kakvi inženjeri u kampu! Tamo nema ljudi, tek nekoliko. Samo prodaja magle.
Post in thread 'Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"' https://forum.beobuild.rs/threads/užice-bajina-bašta-sa-tunelom-kadinjača.4433/post-937070
 
I šta sad?
Izbori prošli, mašine se vratile kući sa druge strane reke, odlepili nalepnice, gradonačelnica i ona ministarka oprale štiklice...
A trava porasla.
Što ne rade ništa na strani ka Volujcu? Pa urađeno još davnih dana. Možda samo da se popravi ponešto što je propalo od stajanja i neodržavanja i da se naspe.
I kad će taj most. Sasurdučke strane bi moglo da se počne kopanje pristupa do stope luka. Moglo bi, ali neće.
Evo u ovih nekoliko postova od pre godinu i po vidi se ko je šta pričao, ko je političario, ko je uostalom, u pravu.
Post in thread 'Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"' https://forum.beobuild.rs/threads/užice-bajina-bašta-sa-tunelom-kadinjača.4433/post-952958
 
Prvo da nešto pojasnim zajapurenim likovima, ja prenosim vesti sa neta i ako neki političar laže onda je to njegova laž, a ne moja. . . A na obilaznici su pobijani šipovi, ali po ovakvom vremenu su verovatno prekinuti radovi. Zimi i nije gradjevinska sezona.

Ovde se zahuktala kafanska duskusija, sve je "laž i prevara", a ja nemam potrebu i nameru da učestvujem na tom nivou. Pokušao sam da poromovišem ovaj projekat, ali pošto me optužujete onda ga sami promovišite, ako vas to uopšte interesuje.
 
Poslednja izmena:
dakle kad prenosis reci politicara znaci da ucestvujes u toj i takvoj propagandi (isto se podrazumeva pod "vesti sa neta" koje su sa politckih glasila/medja)
a kad prensis reci politicara za kojeg je ustanovljeno da laze i obmanjuje - onda si i ti takav
 
Nije samo da prenosiš, @dragan . Ti nas ubeđuješ da to nisu laži, da se nešto stvarno događa, da se gradi. I sad, kad je i tebi jasno da ono što si pisao pre godinu i po, ali i ono od pre samo mesec dana, neće da se ostvari, opet manipulišeš: nisam ja pisao, samo sam prenosio, sad svakako nije građevinska sezona, zima, oni su lagali... Pritaji se malo, ne ide. Ovde ljudi ne padaju na mazanje očiju i prodaju magle.
A ako si ti u pravu, Dragane, biće onda da mene lažu moje oči koje ne vide ništa na trasi.
 
Vrh