Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

Ministar Vesić je raspustio staru i formirao novu Radnu grupu.

"Rešenjem ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture krajem prošlog meseca formirana je nova Radna grupa za realizaciju projekata koji se odnose na izgradnju obilaznica oko Gornjeg Milanovca, Požege, Loznice i Užica, kao i izgradnju deonice državnog puta Dub-Dubci u dužini od 6,3km sa tunelom ispod prevoja Kadinjača."

Нагласак је на " НОВА". Драгане ако икако буде зависило од тебе, успеће!
 
Čekaj, zar radovi nisu krenuli i na obilaznici oko Užica prošlog proleća?
Na mašine i kamione firme "Putevi" iz Užica nalepiše nalepnice kineske firme, čeprkašw nekoliko dana, voziše nekoliko kubika tamo-amo, dođoše gradonačelnica i ministar, slikaše se i dok su oni ulazili u grad, pokupiše se i radnici i mašine.
Zar se i tada nismo ubeđivali da je to predizborna farsa? Zar nisam, mesec dana kasnije, bio na lokaciji i ovde postavio slike pustoši koja je već počela da zarasta u travu?
I šta si nas tada ubeđivao?
Ista stvar će biti i sa tunelom. Čim je pomenuta reč izbori na jesen, oživela je i priča. I to decenijama slušamo.
Sad ta stara-nova radna grupa treba da daju privid da se nešto događa. I opet će doći izbori, i opet će se pojaviti nekoliko mašina, i opet nekoliko kamera prateći nekoliko političara u svojstvu trgovačkih putnika, zastupnika glavnog prodavca magle koji će ovom narodu opet pokušati da uvale muda za bubrege, i opet će to sve nekoliko dana kasnije zarasti u travu...
Pametan si čovek, razumem da imaš zadatak, ali ipak budi realan. Nismo ni mi ovde spali sa kruške. Kod nas ne prolazi ta magla kao kod većine naroda.
Imaš podatke, zato piši konstruktivno, poštedi nas demagogije. Ne ide ti, mnogo ti bolje ide operisanje činjenicama i podacima. Za to, kapa dole.
 
Mozda ce nova radna grupa da nosi automobile preko rupa. Tipa stanem u Volujcu radna grupa uzme i postavi mene i moj auto na grede i onda me nose sa kolima do Zaglavka. Trap citav, radna grupa obavila posao. Jedino takve koristi vidim od njih.
 
Čekaj, zar radovi nisu krenuli i na obilaznici oko Užica prošlog proleća?
Prošle godine su bili pripremni radovi na trasi, a nisu ni mogli da budu glavni radovi jer nije bio uradjen projekat. Ugovor glasi za "projektovanje i izvodjenje radova", pa se tek ovog proleće očekuje gradjevinska dozvola.

Pametan si čovek, razumem da imaš zadatak, ali ipak budi realan.
Taj "zadatak" sam postavio sam sebi i otvorio ovu temu pre više od tri godine, jer mi je interesantan i važan projekat na koji se čeka decenijama. Tada nije bilo ni političke odluke da se krene u projekat, a ni dogovora sa kinezima da ga izgrade. Sada postoji komercijalni ugovor za Obilaznicu i sleduje za Kadinjače kada se završi otkup parcela. Lokacija za kamp je zakupljena i uskoro će početi radovi.
 
Poslednja izmena:
Mozda ce nova radna grupa da nosi automobile preko rupa. . .
Morala je da se formira nova Radna grupa jer je došao novi ministar na čelo te grupe, a verovatno su zamenjeni i neki članovi - znači čisto tehničko pitanje. A pošto sam pisao min.Vesiću da ga podsetim šta je sve Vučić obećao u vezi tunela, možda je i to malo doprinelo da on preuzme Radnu grupu. :)
 
Morala je da se formira nova Radna grupa jer je došao novi ministar na čelo te grupe, a verovatno su zamenjeni i neki članovi - znači čisto tehničko pitanje. A pošto sam pisao min.Vesiću da ga podsetim šta je sve Vučić obećao u vezi tunela, možda je i to malo doprinelo da on preuzme Radnu grupu. :)
Svaka cast na tvom pisanju, zelji, svakom doprinosu ovom projektu, ali da Vesic bude ministar u nekoj zemlji je tragedija samo po sebi. Zao mi je sto nije u neprijateljskoj. Ocekujem da ce sada napisati knjigu o tunelu kroz Kadinjacu.
 
Prošle godine su bili pripremni radovi na trasi, a nisu ni mogli da budu glavni radovi jer nije bio uradjen projekat. Ugovor glasi za "projektovanje i izvodjenje radova", pa se tek ovog proleće očekuje gradjevinska dozvola
Ako su bili pripremni radovi, što nisu rađeni na celoj trasi, već samo na dvadesetak metara najbližih postojećoj saobraćajnici da se ne uprljaju cipelice?
Hajde, zar je toliko teško reći da je to lani bila čista predizborna propaganda?
Svima je jasno da tu nikakvih radova, osim propagandnih, nije bilo.
 
Jedino što se primećuje je nekoliko stotina metara obnovljenog nasipa jalovinom i nekoliko iskopa za ukupno desetak kamiona materijala. . .
Da se podsetimo na početak tih pripremnih radova koji su bili na trasi.

 
Poslednja izmena:
Ti radovi i nisu toliko bitni, možda su samo "osvežili" trasu da bi mogli lakše da se kreću kada su je ispitivali. Sada se očekuje gradjevinska dozvola za glavne radove i onda će biti prilike za novo slikanje radova na trasi.
 
Evo angažovala se i opozicija oko ovog projekta.


„Očekujemo da će građevinski radovi na obilaznici oko Užica početi u aprilu“, kazala je za Danas gradonačelnica . . ."
 
U januaru ste rekli pare u aprilu!
Od tog obećanja prošloje godinu dana!
Screenshot_20230214-180917.jpg
 
A glavni će početi čim se završe pripremni radovi. Do sada su samo počinjali
 
Dobro je da se još uvek najavljuje početak radova, jer nije baš povoljna situacija za izgradnju infrastrukture. Taman smo se rešili Korone, stigla je Ukrajina, pa kriza oko snabdevanja, energetike, inflacije, poskupljene radova, . . Zato su neki projekti otkazani ili prolongirani, a ovaj nije i zato bi trebalo biti malo i strpljiv.

Očekujem da dodju u Užice na proleće predsednik i kineska ambasadorka i sa svečane tribine uz direktan tv-prenos zvanično otvore radove. :)
 
Sigurno ću doći kada se završi most, jer će sa njega biti nezaboravan pogled. A sam most će biti novi simbol Užica koji će da vide svi putnici prema Zlatiboru.
 
Raduje me cinjenica da ce most kao novi simbol Uzica biti izgradjen uskoro. Hvala ti sto se trudis oko svega ovoga i podsecas predstavnike vlasti na nas projekat.
Vidimo se na otvaranju. Ja cu da masem zastavicom i da vicem Aco Srbine.
 
Početak početka pripremnih radova, pa početak pripremnih radova, pa pripremni radovi... Pa početak završetka, završetak...
Onda početak priprema početka glavnih radova, pa početak glavnih radova, glavni radovi, pa isto tako sa završnim... I sve to će, pravdano koronom u svetu, ratom u Ukrajini, zrmljotresom u Turskoj, narasti na jedno 100 milki.
Bojim se da niko neće na otvaranju vikati to "Aco, Srbine" jer će tada i on i njegova lažljivska klika biti daleka ružna prošlost od koje će nam se i unuci oporavljati. Nacija će morati da prođe kroz katarzu kao Nemci posle Hitlera i nacizma.
 
Evo sada sedim ispred DM-a, odnosno ispod slike njegovog kraljevskog visocanstva u prirodnoj veličini. Nemoj da hulis nego se pridruži u skandiranju.
 
Vrh