Šta je novo?

Trotoari

Bogami ako mi neka bu**** za volanom izleti nekontrolisano ispred mene, ili neko kuče istrči ispred mene, i te kako ima da naglo zastanem i promenim pravac kretanja.​
 
Videh ovaj debilizam.

Fora je što u tom opisanom zakonu ima nekih praksi koje jesu glupe i štetne - vodanje kera na dugom povocu/puštanje povoca, naglo zastajkivanje usred reke pešaka, zujanje trotinetom među pešake i slično. Ali ne može se to zakonom regulisati. Pokušaj da se to reguliše i kažnjava bi bilo kao kada bi se doneo zakon da ko u pozorištu ili bioskopu pravi zvuk kad otvara bombonu, da treba da zakonski odgovara. Ne, ne ide tako. To što on radi jeste nekorektno i ponekad štetno odnosno neprijatno. Ali nije za regulisanje zakonom.


Srećom, mislim da se ovaj zakon nikada neće primenjivati u praksi, kao što se ne primenjuju i neki drugi koji su nebulozni ili bespotrebni i baš zato ih niko ne ferma, pa čak ni murija.
 
Jedan od top komentara sa V92:
Suština.jpg

brave-merida.gif
 
Која глупост што дозвољавају тротинетима вожњу кроз пешачку зону и тротоаре. Нек уведу смишљену мрежу бициклистичких трака и туда нек се возе. Ово да родитељи чврсто држе малу децу је на месту, а ово за грљење је таква глупост.
 
Jel ovo realno?:mad:

"Ako pešak sretne dragu osobu, neće smeti da raširi ruke i zagrli je."

 
U SAT-u gostovao neki visoki pandurski oficir i objašnjavao nova pravila (predlog) za trotinete.

Ukratko, ako nema biciklisitčke staze, sme da vozi trotoarom brzinom do 5km/h. Alvirko Junior ga naravno pita "kako ćete da merite brzinu" a ovaj lupi i ostade živ "to nije problem jer MUP ima tehnička sredstva da meri brzinu ".
 
Ceo zakon je uglavnom podređen regulisanju trotineta dok oko bicikala nisu ništa uradili, a posebno oko dostavljača koji voze turirane elektrobicikle koji idu ponekad i brže od skutera a imaju kočnice i ramove običnih bicikala
 
Licno mislim da je ceo zakon sredstvo da Komitet za Bezbednost saobracaja (ide Drug Komitet bogte), narodni posranici i MUP opravdaju svoje postojanje i izdrzavanje iz budzeta.
 
Мислим да су тротинети у жижи због достављача и изнајмљивања.
 
Svaki trotinet će morati da ima deklaraciju o maks brzini i svaki vozač trotineta će istu morati da nosi sa sobom. Tako sam shvatio. Neće smeti da se koriste brži od 30km/h (tako nekako).
 
Mogu oni da ture u zakon i da trotinetista ne sme da vozi van bici staze, ali ako u praksi, što je kod na u velikom %, se ne kontrolišu svi koji bi trebali, to ti je kao da zakon i ne postoji.​
 
Šljam iz Komiteta, MUPa, SkupSline i ostalih ''institucija'', ako već žele da brinu o dobrobiti pešaka i pešačkog saobraćaja, neka za početak pritisnu gradske i lokalne vlasti da tornjaju gomile bašti, i gomile automobilčina sa trotoara.
 
• Pešaci će morati kada izlaze iz zgrade ili lokala na trotoar da pogledaju levo - desno - levo.

• Kada hoće da se jave na mobilni telefon, moraće da drže lakat uz telo.

• Pešaci neće smeti naglo da stanu ili menjaju način kretanja.

• Ako pešak sretne dragu osobu, neće smeti da raširi ruke i zagrli je.

• Pešaci noću neće smeti da nose crnu kesu za đubre.

• Ako vodi malo dete sa sobom, pešak će morati čvrsto da ga drži za ruku.

• Ako pešak gura kolica s bebom, moraće da zastane ispred svakog ćoška i osmotri ide li trotinet.

Шта рећи осим

“The more corrupt the state, the more numerous the laws.”​


― Tacitus
 
Od pre desetak dana, tek sad videh da nisam postavio. U blizini novoizgrađenog stajališta u Crnotravskoj ulici (smer ka centru / Borskoj). Setili se da su omašili sa postavljanjem cevi za gasovod, pa ispravljaju grešku.

20230109_183253.jpg
 
Još kad bi se setili da povežu trotoar sa stazom koja ide kroz šumu... Jasno mi je da neko ko je projektovao iz kancelarije može da promaši spoj sa stazom, ali da nikome na terenu ne padne na pamet da bar spusti ivičnjak i naspe malo asfalta, to već ne razumem.
 
Офарбали су урбани џеп на месту бивше "Кошнице",али иза су непорушени остаци старог објекта који баш руже амбијент,тако да не разумем како замишљају да ово изгледа:
IMG_20230203_204402.jpg
IMG_20230203_204406.jpg
IMG_20230203_204352.jpg
IMG_20230203_204413.jpg
IMG_20230203_204425.jpg

Поред споменутог урбаног џепа и на излазу из блока 1 поставили ове знакове код тротоара и бициклистичке стазе, очигледно ће да их коначно среде:
IMG_20230203_204712.jpg
IMG_20230203_204845.jpg
 
Naš gradonačelnik voli polurušenja, setite se rušenja sprata kod Studenjaka dok je bio predsednik opštine... Tako da me ne bi iznenadilo da je ovo podloga za buduću baštu objekta koji će da nikne iz ruševina. Takođe, urbani džepovi na Novom Beogradu su smešni, oni se prave u gusto izgrađenim naseljima, a ne u otvorenim blokovima.
 
Zamislili su baš tako. Kao sređeno, a odmah pored krš i lom što samo oslikava njihova rešenja.

Ovde je očigledan primer da se vlasnica Košnice zamerila Šapiću i da joj se ovako sveti. Ne verujem da je vlasnica svetica, ali skoro je sigurno njen lokal u istom statusu kao i 80% lokala na tom ćošku.
 
Добре вести јесу да је данас почела обнова тротоара и бициклистичке стазе у Омладинских бригада на деоници коју сам споменуо пре неки дан.Почели су и да насипају земљиште на зеленом острву и засадили су мало новог дрвећа:
IMG_20230207_134742.jpg
IMG_20230207_134807.jpg
IMG_20230207_134811.jpg
IMG_20230207_134838.jpg
IMG_20230207_134910.jpg
IMG_20230207_134921.jpg
 
Vrh