Šta je novo?

Trotoari

img_20230214_123731-jpg.154358

Propuštena prilika da se postave stubići. Ipak je tu jedna veoma legalna auto-perionica.
 
Хтедох најзад да прокментаришем колико је невероватно да нико деценијама није у стању да направи широк и нормалан тротоар у Александра Дубчека у смеру ка Кеју. Ако дуж Булевара Михајла Пупина постоји тротоар оне ширине, зашто не би и овде? Једино што би се морало урадити јесте да се најзад поруше ови дивљи објекти и бензинска пумпа, а онда се лако може изградити тротоар који сам обележио испод:
trotoar1.png
trotoar2.png
 
Glupost od ulice/deonice, Novobeogradska varijanta Žičke. Nije prošireno na vreme kada je moglo i sad će da ostane tako za vjek i vjekova, em ružno em disfunkcionalno.
Тај део је општина Земун, а не Нови Београд.

Ови кућерци дуж булевара су радикалско наслеђе.
Управо тако, а има и напуштених кућерака који стоје тако већ дуже време.
 
Тај део је општина Земун, а не Нови Београд.
Hvala na dobronamernoj egzaktnoj ispravci, problem je samo u tome što sam ja govorio u kontekstu poređenja sa Žičkom. Do koje s jedne strane vodi prostrana krštena ulica - Vojislava Ilića, a onda odjednom ta ulica se srozava u 1+1 sokak iz 19. veka. Stoga sam rekao Novobeogradska Žička, zato što kada se sa Novog Beograda ''kreće'' normalno i ide ka Zemunu, odjednom se nailazi na to usko, zakržljalo grlo.

Ali dobro, kako god, može da se nazove i Zemunska Žička. Meni je bitna suština, semantika u ovom slučaju manje. Pošto neće semantika rešiti taj problem.
 

НОВИ ТРОТОАРИ И ПРИСТУПНЕ СТАЗЕ У МИЛАНА УЗЕЛЦА


У улици Милана Узелца на потезу код реконструисаног дечијег игралишта, које је површине 1450 квадрата, асфалтирани су тротоари као и прилази стамбеним објектима. Градска општина Земун је на тај начин заокружила уређење ове амбијенталне целине​

DSC_7674-700x467.jpg


DSC_7677-700x467.jpg


DSC_7670-700x467.jpg


 
Poslednja izmena:
Završili su trotoare celom dužinom Ivankovačke (od Cvijićeve do Kraljice Marije), stanje jeste bolje nego ranije ali trotoar je prilično neravan i izgleda aljkavo odrađeno. Takođe se radi i novi asfalt za ulicu, nisu još završili sve danas.

20230328_163200.jpg

20230328_163032.jpg
 
Најзад су закрпили рупе на тротоару и бициклистичкој стази у Омладинских бригада прекопута Општине.
 
Jos kad bi saznao kojom logikom biraju ulice osim da mnoge biraju kao bi se ugodilo pojedincima nista ta nije gora od bilo koje druge tu ulice plus se infra ispod ne mjenja samo gola šminka
20230330_122313.jpg

I ostavi se divlje probijen ulaz u podrum koji pojede trotar Ivankovacka
Ili pak uradis vojvode brane ulicu i onda je poslije godinu dana raskopqs na 4 mjesta jer nisi dirao vodovod ispod sminke
20230330_122345.jpg
 
I pola trotoara nisu još uradili, verovatno zbog parkiranih?
 
Vrh