Šta je novo?

Trolejbusi

Ambassador":2aekt1fu je napisao(la):
Na 25. maju, i lepo da idu Vasinom, 7. jula ili uz Kališ, pa Dušanovom i na 25. maj. Savršen način da se popularnost tog dela grada poveća - a tamo ima dovoljno prostora da se napravi NORMALNA okretnica gde bi svih 7 linija imale svoje zasebne trake za polozaka/odmaranje pa ne bi bilo situacija da se natrpa 20 trola na trgu, pa da kasne one koje treba da krenu (mislim da je to veliki, ako ne najveći, problem trolejbuskog saobraćaja u Beogradu). Lepo se 31 skrati do Slavije, a Vasina suzi na po jednu traku i zabrani i taksistma.
1991 called, and it wants its street back :lol:

Dobra je ta ideja da idu do 25-og. Samo nek ne idu Vasinom :)

Sto se tice buseva, nijedan bus ne treba da se okrece u centru.
 
It's not 1991., it's 1945.

Zašto je toliki problem da trole idu Vasinom? AKO idu samo trole? One su tihe, ne idu preterano brzo - čak im možda i ne treba odvajati poseban "kolovoz" već da bude u istim nivoom sa pešačkim delom, samo ga posebno obojiti, ili uraditi od posebnog kamena - ja bih možda čak i makadam.
 
Мени је Амбасадоров предлог врло добар. Има места, а и логичан је крај линије. Да и не говоримо о томе колико би то значило људима који живе испод Душанове и на кеју уз Дунав.
 
Ne znam ko je pomenuo da se za kaznu u GSP-u ide u pogon dorcol ali mislim da tu ima istine.Malopre je vozac trole na raskrsnici Dimtrija Tucovica iTrscanske ukocio sa pune brzine,svi od reda smo popadali,a cak je i posle toga izasao ljutito i pitao da li treba da se zove hitna pomoc???Tako je i posle zastajkivao ali ne tako drasticno,ne znam da li je covek pijan,lud ili nervozan ali sigurno mu ne bih dao da vozi ni riksu :rant:
 
amm8990":2qpfwc4l je napisao(la):
hazard":2qpfwc4l je napisao(la):
Negde van centra.
Da ali onda treba obezbediti od te okretnici do centra neki prevoz...
? Taj prevoz ce biti ta ista linija koja je izmestena. Poenta je da npr. taj 27 prodje kroz centar umesto da okrece u centru. Licno, ja bi sve autobuse poizbacivao iz centra kompletno, da tuda ni ne prolaze (trole i tramvaj bi ostavio) ali za to je vec potreban metro kao sto je zapazio jovanovm gore. Manje lose resenje je da autobusi kroz centar samo prolaze, narocito uzi centar. Suludo je da postoje okretnice u samom srcu grada.
 
Postao je predlog da autobusi sa platoa tu zadnju stanicu koriste kao prolaznu, sa većom turažom na perfifernim terminusima. Mislim da sada tako funkcioniše 96. Međutim, zbog gužvi u saobraćaju nije baš moguće ostvariti, mislim da je bilo pokušaja, ali je bilo mnogo :rant: :rant: :rant: korisnika prevoza.
 
Kako sjevaju varnice bas strava izgleda :laugh:
 
A koliko dana godišnje u Beogradu pada ledena kiša :|
Drugo je Vankuver...

Što se tiče ideje da trole idu do 25. Maja ili do onog platoa u Dunavskoj to je stara ideja ali NIKAKO da idu kroz 7. Jula (ili Kr.Petra, pa kako kome milije), jer je to jedna stvarno prelepa ulica kojoj nikako ne treba javni gradski prevoz. Najbolje bi bilo da koriste Tadeuša Košćuška jer je dovoljno široka ulica da bez problema tuda funkcionišu. A i raskrsnica sa Uzun Mirkovom je mnogo komotnija za skretanje nego raskrsnica 7. Jula i Uzun Mirkove.
 
Goldstein":1kawcb0w je napisao(la):
A koliko dana godišnje u Beogradu pada ledena kiša :|
Drugo je Vankuver...
Ne mora kiša, dovoljno je vlaga i da se uhvati led na žicama.... Ovo što ovako varniči na snimcima jeste baš kiša bila... Ko je imao priliku videti u Beogradu zimi prve jutarnje trole kad prolaze isto varniče, ali ne ovako... Jedva primetno....
 
E pa baš zato Ruske trole su zakon,kada je pre par godina u Bg-u bilo -18 toga jutra sve je stalo,autobusi zaleđeni,tramvaji,auti itd.jedino su trole radile i to je zabelezeno kao udarno na rts-u
 
Goldstein":3g8fuuq9 je napisao(la):
NIKAKO da idu kroz 7. Jula (ili Kr.Petra, pa kako kome milije), jer je to jedna stvarno prelepa ulica kojoj nikako ne treba javni gradski prevoz
onaj deo ka kosančićevom vencu je stvarno lep, ali onaj drugi je iskreno prilično ofucan i uklapa se u sivilo grada. ali se slažem da ne bi trebalo da idu tu, one mogu da se i dalje spuštaju ka dorćolu kao do sada pa da se dole produži da idu do 25. maja, možda najbolje kroz cara dušana
 
Da li to znace da se "harmonika" trole izbacuju skroz ili su sve stare sovjetske trole solo, a samo se one zamenjuju?
 
U međuvremenu se neko setio da postoji kriterijum ekonomski najpovoljnije ponude. E kako bi tekao tender za tramvaj da je bio taj kriterijum

Критеријуми за оцену економски најповољније понуде:
(1) понуђена цена – 90 пондера,
(2) понуђени рок испоруке – 10 пондера.
Критеријуми за оцену понуда детаљније су описани у конкурсној документацији.
 
@hazard

Ne zna se ništa tačno, ali kolaju razne priče. Ono što je sigurno jeste da ostaje svih 12 BKM zglobova (i 10 solo). Međutim, ako bi ostale samo one na ove 83 - to bi bilo premalo vozila. Sledeći kandidati za opstanak su Trolza zglobovi (njih 12, takođe), koji su u dosta dobrom stanju, ali nisu niskopodni, što mi - država koja ne zna šta će sa silnim parama, smatramo neprihvatljivim. Ona dva G&S zgloba će živeti doklegod bude živela i volja/mogućnost da se budže.

Pošto kasnim, da se osvrnem još na nešto - oni od vas koji dešavanja u gradu prate malo duže se možda sećaju da je ideja sa linijama koje okreću na TR bila da se sve izmeste na Dorćol odakle bi se pele Francuskom, prolazile TR-om i silazile kroz Bulevar Despota Stefana. Saobraćajna kolapsičnost ove ideje im nije padala na pamet.
Kasnije, stanovnici Dorćola su se pobunili protiv izmeštanja okretnice trolejbusa, jer su bučni (!?) i narušio bi im se duševni mir. Tu je uskakao i Bobić pokušavajući da im suptilno pojasni da su sebični, ali nije pomoglo.

Sve te ideje i dalje su zvanično žive, ali se pominju samo baš kad mora, jer niko nema predstavu šta bi radio zaista i odugovlačenje im deluje kao najbolje rešenje.
 
vucko":1amrecp6 je napisao(la):
Objavise tender za 83 asinhrone solo trole :kk:

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1367864
A termin za prispjeće ponuda je 45 dana !!!
Pa to je nemoguće za strane firme. Jedino ako ne zele ucesće stranih firmi.

Upravo (09.12) sam dobio uvid u tendersku dokumentaciju koja tek treba da bude prevedena sa srpskog na xxx jezik. Dokument ima 117 stranica a termin dostavljanja ponuda je 07.01.2010. Pa do tog termina jedva da se moze prevesti dokumentaciju sa srpskog, a sta tek pripremiti ponudu i prevesti ju nazad sa xxx jezika na srpski jezik. I da se ne zaboravi u medjuvremenu u većini evropskih zemalja dolaze slobodni dani u decembru za Bozić i Novu Godinu !!! Ne vjerujem da će iko normalan izvan Srbije moći da ispostuje taj termin :(
 
Da ne namestaju tender za one pancevce sto prave trole il sta?
 
Vrh