Šta je novo?

Trolejbusi

Upravo što je direktor rekao, ovaj krpež ne bi smeo da prodje.
Sa druge strane, mediji kod nas su zaista za žaljenje, danas baš na Beogradskoj hronici su pričali o zglobnim vozilima i pričali sa putnicim (tačnije penzionerima) njima je sve idealno i potpuno veruju u kvalitet, a iz GSP-a tvrde kako je sve po standardu, kako se vozila svako veče proveravaju itd, a svi znamo kako je u realnosti.

Inače, voleo bih da se blic ozbiljnije pozabavi i problemom sa ovim novim rekonstrukcijama ulica, ali ne kroz prenošenje izjava kako je sve radjeno po standardima itd, nego da prošetaju malo ulicama, po mogućstvu izvedu jednog čoveka u invalidskim kolicima i da povedu majku sa detetom u kolicima pa da prenesu utiske. A mogu slobodno i da se provozaju GSP-om da se uvere u ispravnost vozila, tačnost i možda da sačekaju i po koji poslednji polazak busa, možda se onda uvere u muke običnih gradjana. Ovo je samo deo muka gradjana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498486#p498486:3655gtme je napisao(la):
direktor » Sre Dec 06, 2017 12:16 am[/url]":3655gtme]Fino sto se javio urednik blica potvrdio pracenje foruma
evo jedan savjet prepravke zamjena farova i na katicama i na trolama svaka takva prepravka na vozilu zahtjeva ateste i papirologiju
Tako da je gsp u preksaju to niko ne pominje
Mjenjaju se karakteristike vozila koj je proizvodjac dao u homologaciji vozila
Takvo vozilo bez atesta nebi proslo tehnicki pregled i dobilo tablice
I da gsp vozi pola trolejbusa bez registarskih tablica
Evo ga legenda, kad treba pljuvacina po gsp odma djipa ko uboden u zadnjicu, a ikarkrs brani ko da mu je dedovina.
Kako li samo ikarbus prolazi ateste, homologaciju i tehnicki, a raspada se jos na kapiji fabrike.

Farovi na tramvajima jos i pristojno izgledaju, meni cak i lepse od originalnih, a ova lobotomija na trolama je direktno za zatvor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498461#p498461:36eav399 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Tue Dec 05, 2017 11:27 pm[/url]":36eav399]Nevezano sad za ovaj slučaj sa tekstom o trolejbusima (to je nešto između vas i pojedinih drugih članova), da kažem da je lepo kad se dese ovakve stvari, da se javi neko iz redakcija/institucija/organa da lično komunicira sa ''rajom'' što bi rekli. :)


@Vlado, samo bih da iskoristim priliku kad ste već tu, da vas pitam koji je najbolji način da vas ubuduće kontaktiraju čitaoci koji bi da vas obaveste o nekoj vesti i događaju? Pitam jer sam nedavno pokušavao da dođem do bilo koga iz vaših novina i zvao sam nekoliko telefona od onih koji stoje na sajtu u odeljku ''kontakt'' ali se niko nije javljao. Istina, jeste bila nedelja tog dana, ali šta ću, tad je to bila sveža vest. A i očekivao sam da naletim na bar jednu živu osobu koja bi me posle uputila na pravu adresu, pa makar to bilo odloženo i do sutra. Ali nisam uspeo ni to.
Sad je to već davno prošlo, ali voleo bih da znam za ubuduće. I da vam skrenem pažnju na taj problem, ako može to nekako da se promeni i poboljša. Razumem da ceo Blic svakog dana dobija stotine emailova i ko zna koliko dopisa, oglasa, svega i svačega. Ali mislim da bi valjalo uspostaviti neki kanal i za komunikaciju sa čitaocima/izveštavačima. Pogotovu u ovo novo doba, kad svi sa sobom imaju kamere i telefone i kad može svašta da se dozna i od mnogo toga da se napravi priča, samo ako se malo oslušne šta obični ljudi imaju da kažu. Odnosno da jave.


Ma, ljudi verujte mi, mi smo ista ta raja, samo sto mozda imamo sansu da radom u medijima koliko-toliko informisemo narod. Ja se isto svakog dana vozim gsp autobusima ili eventualno minibusom. Bas kao i moj kolega i drugar mateja beljan koji je mnogo veci strucnjak i fanatik za kompletan prevoz u bg. Znam i kakav je npr. haos u poslednjoj 37 pogotovo petak il subota vece.
Nisam nikad hteo da se ovako oglasavam na Beobuildu bas da ne bi neko pomislio da pokusavamo da se reklamiramo na taj nacin i zloupotrebljavamo jedan super forum.
Sve kritike, ideje, predloge mozete da saljete na dva mejla
vladimir.vukmirovic@ringier.rs ili
beogradska@ ringier.rs
Takodje imamo redakcijski telefon 333-4-555 (centrala) pa samo trazite beogradsku rubriku.

Molim vas samo za strpljenje i razumevanje ako ne odgovorimo odmah, odnosno ako iz nekog razloga nismo u mogucnosti da odradimo neku temu (ne radi se o cenzuri, nje je i manje nego sto se misli).

Cesto smo primorani da neke stvari duplo proveravamo kako ne bismo bili izmanipulisani sa jedne ili druge politicke strane, trudeci se da, koliko je god to moguce, ostanemo politicki neutralni.

p.s. Direktore obecavam da cemo odraditi kompletnu pricu oko Slavije, Bul. oslobodjenja i Ruzveltove, al ajd da im damo vremena da zavrse kompletne radove na ovim lokacijama (koji su vec trebalo da budu gotovi). Tu se svi slazete da je bolje probiti rok 15 dana nego isfuserisati i opet raditi za par meseci.

p.s.2 Apsolutno prihvatam da nekome Blic nije po volji (sajt ili novina) da vise voli Novosti, Politiku, Danas ili pak Kurir, Informer... Ukusi su razliciti, ali se, ponavljam, uvek trudimo da budemo realni i objektivni. Verovatno ponekad i senzacionalisticki, ali to je usud ovog vremena.


Pozdrav svima,
Vlada
.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498466#p498466:1ligcdh1 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Wed Dec 06, 2017 12:33 am[/url]":1ligcdh1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498460#p498460:1ligcdh1 je napisao(la):
Biciklistkinja » Uto Dec 05, 2017 11:26 pm[/url]":1ligcdh1]Što neko reče da je Beograd festival pogrešno izvedenih radova, epa Beograd je i festival jeftinih vozila sa istoka. Kada vidim Liaza na Trgu Republike duša me zaboli i bude me sramota. Ako treba BKM-ove da menjamo Mazovima onda bolje i da ih ne menjamo, čak je i BKM po kvalitetu bolji od MAZ-ova. Pogledajte kako su lepi budimpeštanski solarisi.
A šta tebi smeta kod ovih ''novih'' BKMova iz 2010/2011. ? Pitam samo.

Ništa meni ne smeta kod BKM-ova koji su najnaprednije trole koje imamo, meni samo smeta što posle BKM-ova umesto da idemo dalje i nabavimo naprednija vozila mi se vraćamo korak u nazad i potencijalno nabavljamo MAZ-ove.
 
90197fbe08a8231f194fce04c8e42ade.jpg

ca439104a08086401040ff7ed4408f96.jpg

f9f9306f1f6a306cc7b07db801636c10.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Biciklistkinja":2emz5fsa je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498466#p498466 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Wed Dec 06, 2017 12:33 am[/url]":2emz5fsa]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498460#p498460 je napisao(la):
Biciklistkinja » Uto Dec 05, 2017 11:26 pm[/url]":2emz5fsa]Što neko reče da je Beograd festival pogrešno izvedenih radova, epa Beograd je i festival jeftinih vozila sa istoka. Kada vidim Liaza na Trgu Republike duša me zaboli i bude me sramota. Ako treba BKM-ove da menjamo Mazovima onda bolje i da ih ne menjamo, čak je i BKM po kvalitetu bolji od MAZ-ova. Pogledajte kako su lepi budimpeštanski solarisi.
A šta tebi smeta kod ovih ''novih'' BKMova iz 2010/2011. ? Pitam samo.

Ništa meni ne smeta kod BKM-ova koji su najnaprednije trole koje imamo, meni samo smeta što posle BKM-ova umesto da idemo dalje i nabavimo naprednija vozila mi se vraćamo korak u nazad i potencijalno nabavljamo MAZ-ove.
Zasto mislis da je to korak u nazad?
Ne vidim po cemu ocekujes da MAZ bude losiji od BKM (koji uzgred, nije nista posebno)?

Skidanjem folija sa BKM dosla je do izrazaja talasasost oplata na stranicama.
Pod hitno uraditi nove folije :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Виђен нови МАЗ на Славији данас али ван линије.
 
Moj subjektivni osećaj je da je Maz lošiji od BKM-a, ali ne znam nisam majstor koji ga održava, u suštini to je ista platforma i to su ista vozila. Svejedno poenta je bila da treba sa ruske srednje klase da pređemo na nešto malo kvalitetnije i bolje
 
I ja sam za to, samo pitanje je mozemo li mi sebi to finansijski dopustit, posebno u trenutku kada smo spucali dosta love u kineske elektrobuseve.

Sa druge strane, u velikom smo deficitu sa autobusima...

Bojim se da u ovom trenutku za bolje nismo.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Да је памети па да се шири мрежа тролејбуса тј. фа се многе аутобуске трансформишу у тролејбуске, па да буде барем 200 тролејбуса у возном парку, а 100 најстаријих ГСП аутобуса да се пензионише.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499249#p499249:xi94bolg je napisao(la):
Дошљак » Pet Dec 08, 2017 11:40 pm[/url]":xi94bolg]Да је памети па да се шири мрежа тролејбуса...
Ljubitelji preskupih igrackica sa ogranicenim kapacitetom i dometom, krecu...krecu...tri...cet'ri...sad!!!
 
Када се нешто рационално органитује, пројектује, одржава и руководи онда није прескупа играчка ограниченог капацитета и домета. Прескупе ограничене играчке су лудорије са гондолама и дебилна траса метроа. Ево ја бих прво пола аутобуских линија у Деспота Стефана и Бранковој претворио у тролејбуске (зглобне) и електробуске (соло возила).
 
Prethodni kom se odnosio na elektrobuse, daleko bilo na trole.

Mislio sam na ove sto se protive sirenju trola, jer su satro zastarele, pri cemu se zalazu za uvodjenje elektrobusa, ali ne prvenstveno na racun dizel autobusa (kao jedino razumno), nego na racun trolejbusa.
 
Извињавам се онда на исхотреном одговору. То је дефинитивно најгоре, што електробусима желе да мењају троле уместо дизел аутобусе. Поготову на врачарским линијама. Ево ја бих одмах увео електробусе на 60, 67, 24, 30, 36 и сличним линијама. А кад се већ експериментише са МАЗом, ваљало би набавити ону верзију са 5 врата што има на потезу 600 у верзији тролејбуса.
 
Barem da jednu liniju konvertujemo u trolejbusku da možemo da kažemo da smo posle 30 godina počeli da napredujemo. Sramota je da se trolejbuske i tramvajske linije 30 godina nisu razvijale. Postavljanje šina za tramvaj na Mostu na Adi je tek neviđena sramota jer je tu predviđen metrokoji je tek neviđena sramota pa će onda da nam zamažu oči tramvajem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499288#p499288:1nehhlvh je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 09 Dec 2017 09:18 am[/url]":1nehhlvh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499249#p499249:1nehhlvh je napisao(la):
Дошљак » Pet Dec 08, 2017 11:40 pm[/url]":1nehhlvh]Да је памети па да се шири мрежа тролејбуса...
Ljubitelji preskupih igrackica sa ogranicenim kapacitetom i dometom, krecu...krecu...tri...cet'ri...sad!!!
Pozdrav za sve vas ljubitelje hodanja :D
 
Баш је симпатичан са овим да кажем полу-трилекс фелнама :)
 
Нису их исекли, зими их користе за грејање мреже, односно возе се празни преко ноћи да мрежа не би заледила.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507776#p507776:3kn44s4m je napisao(la):
Bender Rodriguez » 12 Jan 2018, 10:59[/url]":3kn44s4m]MAZ jutros bio na probi od St. Trga do Slavije.
Elektrobus?
 
Ne ne, baš MAZ trolejbus, koji je stigao ovde pre par nedelja na testiranje. Baci pogled na par postova iznad. :)
 
A promaklo mi je, mea culpa!
Daj bože da ga ne isprobavaju samo u kampanji, kao što je svojevremeno "Siemens" bio na Beovozu.
 
Vrh