Šta je novo?

Trolejbusi

Kako je juce vozac zaletao GB2054 na liniji 40 oko 21:45 ka Banjici, zlo. Mislim, voze oni posteno ove nove trole ali ovaj ga je bas preterao. Par puta je jedva izbegao sudar.
 
Laki87 sa GSP foruma je postavio ovaj zanimljiv spisak svih trola koje GSP trenutno drži na stanju. Precrtana vozila trenutno ne rade (među njima su, kao što se vidi, i nove trole 2005 i 2039!). Dole je dato objašnjenje o kojim tipovima trola se radi.

scan0002ga.jpg
 
Bez starca nema udarca :D
kao sto sam vec napisao udes je bio laksi(2083), Puntu je bila delom zguzvana hauba a na troli ostecenje nije bilo primetno, potencijalne tragove ostecenja treba traziti na zadnjem braniku po sredini

eh kada se setim starih Trolzi 90ih, bilo su izudarane kao kante, ali isle su :D
 
Somi303":s0gqssx6 je napisao(la):
На жалост виђам све више старих трола на улицама

Pa 83 trolejbusa nije dovoljno za zimski red vožnje, kao što je slučaj sa letnjim. ZiU-9 izlaze retko, a i sa spiska se vidi da je svega 4 ispravno od nekadašnjih osamdesetak. Zglobne Trolze su i ranije bile redovne, sada su samo malo ispremeštane na druge linije.
 
Надам се да ће возити само нове кад купе и ове зглобне, али опет ја било би лепо да среде по 1-2 од свих модела :D
 
Izgleda da se gore postavljenoj listi pridružio i 2045! :( :( :( Trolejbusi kupljeni prošle godine, a već 3 rashoda :o
 
I dalje su nadam se pod garancijom, pa verujem da će te 3 trole, šta god da ih muči, biti uskoro opet na ulicama.
 
Александар":1wvl59ln je napisao(la):
Izgleda da se gore postavljenoj listi pridružio i 2045! :( :( :( Trolejbusi kupljeni prošle godine, a već 3 rashoda :o

е сада се ту поставља питање чија је то кривица? ГСП-а који их одржава, БКМ-а који их прави никаве или и једних и других?
 
Kazu da ovih iz BKM nema ni od korova a garancija godinu dana strasno :bash:
 
Dobro bi došle našim ikarbusima ova boja i ostalim vozilima :D Slaže se uz selotejp trake koje kače na prozor :D (ukoliko lepe one sive :) te sive u skorije vreme više vidjam nego one braon :D )
 
Somi303":m7zgxo4g je napisao(la):
Грешка! Икарбуси су исто ово :laugh: :laugh:

E to je već diskutabilno, jer je plan Brede bio da se autobusi sa takvim dizajnom proizvode samo u Ikarbusu, prvi AvancityS je nastao i napravljen kod, a izložen na sajmu u Veroni (čini mi se)
Avancity%20S%20_%20-%20esterno%203.jpg


Za italijane je uvek rađen kvalitetnije, naša N serija je osiromašena. Inače, BMB autobusi imaju takve crte, evo modela s početkom dvehiljaditih, ja uslikao prošle godine u Italiji:
419079.jpg
 
Vrh