Šta je novo?

Trolejbusi

Poslao sam mu email na youtube ako muze da napravi ove nase nove belkommunas trole.

Poslao sam mu slike nasih novih trola.

Pa cekam odgovor.
 
upravo sam video na youtube "memorijalni video" posvecen ZiU-9, sa sentimentalnom porukom apela da se ova vozila "tek tako, besramno" ne sklanjaju sa ulica Beograda, jer je to "dragoceni eksponat koji je vec 30 godina jedan od simbola Beograda". U pozadini naravno gruva neka ruska tuzhbalica.
Mentalitet ovog naroda se doslovno OPIRE svakom vidu napretka. :(
 
:laugh: Ako mislimo na isti video, čini mi se da je on posvećen očuvanju trolejbusa sa garažnim brojem 1. Taj trolejbus je prvi ovog tipa u Beogradu i GSP ga je poslao u staro gvoždje. Kasnije je organizovana peticija da se ovaj trolejbus pošalje u muzej nauke i tehnike, što je pozdravljeno od velikog broja građana. Tužno i sramno što GSP danas nema eksponate iz prošlog perioda koje može da pokaže, jer su sve tako posekli, a očigledno bi i sa ovim to uradili da to nije sprečeno. Bez obzira kakvo danas mišljenje imamo o tom tipu trolejbusa, vozilo koje je 30 godina služilo ipak mislim da treba da završi u muzeju, nadam se da se slažeš.
 
"vozilo koje je pozdravljalo beogradjane 30 godina i uz nas prezivljavalo najgora vremena"...nemojte mi zameriti,ali nema potrebe za tolikom sentimentalnoscu kad je u ovoj zemlji nema dovoljno ni je bitnije stvari. eksponati u okviru gsp-a, to je ok-ako je to zaista jedina poenta. elem, da li gsp ima uslove da cuva eksponate?

mene od sentimentalnih mnogo vise brinu tehnicka pitanja kao sto je to sto smo se do skoro vozili raspalim trolama, koje svako malo prave guzve na ulicama. sad kad je to reseno, kada misle da uvedu info sistem na stanicama-kao u normalnom svetu? neka neko pokrene malo to pitanje...
cuo sam davno da je jos tokom 70tih na zelenjaku postojao takav sistem, ali su se navodno vozaci bunili protiv toga (!?). prica deluje nestvarno, ali opet-nije li kod nas sve moguce?;)
 
Hvala bogu nece ga cuvati gsp jer oni to ne umeju vec muzej nauke i tehnike.Ne znam za tebe,ali ja se celog zivota vozim trolama,u najgore vreme pocetkom 90tih su te sada raspadnute trole ziu 9 bile svetla tacka u GSP-u.Ona je voznjom trideset godina na ulicama ovog grada zasluzila da se nadje u muzeju.Nadam se da ce tako biti i sa ostalim modelima koji budu odlazili u istoriju.
 
Postojao je info sistem krajem 80ih godina zvao se SAKS proizveo ga je Ei,testovi su vrseni na lin.65,jesu vozaci bili pomalo protiv njega.Info table su stajale na Zelenom vencu i kod Politike i pokazivali za koliko ce minuta stici autobus,a u vozilu je stajao "digitalni "uredjaj (cifre su bile kao na kalkulatoru) koji je pokazivao vozacu kojom brzinom treba da se krece da bi stigao na vreme na odredjenu stanicu,tako da je nekada vozio 20 kmh, a nekada 50kmh u zavisnosti od guzve u saobracaju ,malo primitivan uredjaj za danasnje uslove.A onda je dosao rat i sankcije. Navodno su ga prodali nekom gradu u Madjarskoj. :grand:
 
Sad me je i nekako žao :( Vidite kao insekti
75_rashod.jpg

99_rashod.jpg

102_rashod_2.jpg

113_rashod_2.jpg
http://autobusi.net/forum/viewtopic.php?t=454&start=555

Ova se krije, ali i ona je gotova
http://autobusi.net/forum/viewtopic.php?t=454&start=555
 
Ja bih sacuvao po nekoliko primeraka... :)

Eto, na primer 139. Ima drugacije farove od Keca, pa sacuvati samo Keca kao reprezenta starih trola ne pije vodu. :laugh:


:/
 
Kec ce biti vracen u prvobitno stanje kada budei bio u muzeju.Nema brige :) Dakle kako je stigao kod nas,tako ce i izgledati
 
Особама са инвалидитетом од данас олакшан приступ возилима ГСП-а

Поводом дана особа са инвалидитетом данас су на тролејбуској линији 22 почели са радом асистенти контролори, који ће лицима са хендикепом помагати приликом уласка, смештаја и изласка из возила.

Секретар за саобраћај града Београда Драгољуб Ђаконовић најавио је, тим поводом, да је данашња презентација на Теразијском платоу само почетак реализације више пројеката, како би се особама са инвалидитетом омогућило несметано функционисање у престоници.

– У плану је да се за особе са инвалидитетом оспособе сва стајалишта градског саобраћајног система, како би та лица несметано обављала своје животне обавезе. Такође, на два централна пешачка пролаза, код Игуманове и Палате „Албанија”, биће за неколико месеци уграђено седам покретних рампи за особе са инвалидитетом, али и за стара и болесна лица, као и мајке са децом у колицима – истакао је Ђаконовић.

Представница за медије ГСП „Београд” Славица Стевановић рекла је за Беоинфо да ће асистенти за помоћ особама са инвалидитетом бити видно обележени наранџастим флуоресцентним прслуцима.

– Њихов задатак је да помажу инвалидним, као и свим осталим путницима, али и да контролишу и одржавају ред у возилима јавног превоза – указала је Стевановићева.

Председник Удружења особа са инвалидитетом „Ада – Чукарица” Зоран Миловановић истакао је да ће персонални асистенти помоћи даљој инклузији лица са хендикепом у наше друштво, с обзиром на то да ће, како је навео, тај вид помоћи знатно олакшати инвалидима пут до посла или школе.

Асистенти контролори за сада ће бити ангажовани у осам нових нископодних тролејбуса на линији 22, од Студентског трга до Крушевачке улице, који ће саобраћати на сваких 12 до 15 минута. За улазак и излазак особа у инвалидским колицима користиће се средња врата на возилу, која су опремљена одговарајућом рампом и обележена посебном ознаком.
Izvor: Beoinfo
Link: http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1424167
 
Ja ne mislim da su oni ovim mnogo pomogli invalidima, samo se rasipaju novcem! Jos nisam video da neko s kolicima ulazi u vozilo. Znaci neko ce biti placen da stoji i pravi guzvu bez potrebe. A to je samo jedna linija, gde su ostali pravci!
 
Lik ce biti i kontrolor pa ce juriti i oko karata,nije bas samo da ce rasipati novac ;)
 
Felipe":1a6sedac je napisao(la):
Ja bih sacuvao po nekoliko primeraka... :)

Eto, na primer 139. Ima drugacije farove od Keca
139 je najnovija ZiU iz 2000, 1 je iz 1979.

Ja sam pokušao da najđem trolu sa takvim farovima sa kakvim je bio kec, ali bez uspeha. Njegovi nisu bili takvi kao na 139, mada mi se čini i da su na njemu zamenili i stavili Yugo farove?!

Ovakav je bio kec
zx5urn.jpg


Поводом дана особа са инвалидитетом данас су на тролејбуској линији 22 почели са радом асистенти контролори
Ukidaju otpravnike na obodnim terminusima. Kako čujem ukinut je otpravnik u Mirijevu 2, a i u P.Skeli će uskoro. Verovatno njih sada pomeraju na kako GSP kaže "domaćine u vozilu" :rolleyes:
 
Mom drugu danas jedan taj novi kontrolor u naranđastom mom drugu naplati 50 evra. Ja mislim da to nije posteno
 
Lepo je sto tvoj drug nosi 50 E sa sobom. Kako izgleda, da obucem i ja neki prsluk pa da mu pridjem?:D
 
Vrh