Šta je novo?

Trolejbusi

Pa dobro, to sto trole imaju autonomiju od 500 metara, je potpuno beskorisno u Beogradu.
Prvo, jer je to dovoljno da se bez sipki dodje samo do prve sledece stanice, a onda da vozac izadje, pa da rucno ``peca``` zice. Koja je poenta toga, kad je to do sada morao da radi odmah. Istina, napredak je sto nece praviti haos u saobracaju, vec ce uredno stati na stanicu, pa onda praviti haos u saobracaju.
Drugo, nije bas zanemarljivo ulaganje u terminale za sipke, i do toga nece skoro doci.
Trece, najkorisnija opcija koju ovakav sistem nudi je sto nudi opciju da se skinu kontaktne mreze na komplikovanim cvoristima tipa Slavije, i da se poprilicno ubrza saobracaj. E, sad, da li je dovoljna autonomija od 500 metara, da bi se skinula mreza sa Slavije je pravo pitanje. Mislim da od terminusa kod Beogradjanke do terminusa u Makenzenovoj, ima mnogo vise od tih 500 metara.
 
zato sto pre neki dan kad je stao red trola, ova nova trola je zapela tacno na ulaz u parking na slaviji, i video sam kako vozac bez trola pokrece masinu i cera je sa ulaza. dobro,zar ne? ako rikne mreza ili trola, moze na potezu od slavije do v.ilica da se pomeri do najblize stanice kako ne bi stajala na sred 14og decembra
 
Molim koristite nove nazive ulica vazece ako nije problem jeli cara Nikolaja =14DECEMBRA :kafa:
 
dziggy":1t1j27ml je napisao(la):
ova nova trola je zapela tacno na ulaz u parking na slaviji, i video sam kako vozac bez trola pokrece masinu i cera je sa ulaza.
Pa da to im je i svrha autonomije, samo da se uklone i parkiraju pored puta da ne bi ometale saobraćaj.
 
stf":2ku8369l je napisao(la):
Trece, najkorisnija opcija koju ovakav sistem nudi je sto nudi opciju da se skinu kontaktne mreze na komplikovanim cvoristima tipa Slavije, i da se poprilicno ubrza saobracaj. E, sad, da li je dovoljna autonomija od 500 metara, da bi se skinula mreza sa Slavije je pravo pitanje. Mislim da od terminusa kod Beogradjanke do terminusa u Makenzenovoj, ima mnogo vise od tih 500 metara.
Veliko je pitanje i koliko je potrebno baterijama da se napune. Ako će trola da prođe preko Slavije i da onda treba da stoji sat vremena na okretnici da se napune baterije, onda nema ništa od takvog predloga. Mislim da je pomenuta autonomija isključivo za neplanirane situacije sa problemima u mreži..
 
direktor":1iht1fj7 je napisao(la):
Molim koristite nove nazive ulica vazece ako nije problem jeli cara Nikolaja =14DECEMBRA :kafa:
Ne pada mi na pamet. Celog zivota koristim te nazive, nove nemam potrebu da koristim i ne zelim da pamtim, a ionako ce se svi opet menjati za ~10 godina.
 
Videh upravo trolu na baterije na okretnici na Zvezdari.Zijasi napravise guzvu,majstor je spustio trole na dugme,obisao guzvu,primio putnike na okretnici,izasao napolje i vratio trole.Super stvar :kk:

I jedna voajerska fotka



Uploaded with ImageShack.us
 
Izgleda da je mala klima....bas se pitam dali ce biti dosta da rashladi ceo autobus leti....
 
medjutim":3lmo5z9i je napisao(la):
stf":3lmo5z9i je napisao(la):
Trece, najkorisnija opcija koju ovakav sistem nudi je sto nudi opciju da se skinu kontaktne mreze na komplikovanim cvoristima tipa Slavije, i da se poprilicno ubrza saobracaj. E, sad, da li je dovoljna autonomija od 500 metara, da bi se skinula mreza sa Slavije je pravo pitanje. Mislim da od terminusa kod Beogradjanke do terminusa u Makenzenovoj, ima mnogo vise od tih 500 metara.
Veliko je pitanje i koliko je potrebno baterijama da se napune. Ako će trola da prođe preko Slavije i da onda treba da stoji sat vremena na okretnici da se napune baterije, onda nema ništa od takvog predloga. Mislim da je pomenuta autonomija isključivo za neplanirane situacije sa problemima u mreži..
Koliko sam upucen, baterije se pune u toku voznje, tako da nebi bilo potrebe da stoji na okretnici. Cak i da je tako, sa autonomijom od npr. 5 000 metara, koliko bi puta bez punjenja u toku dana mogla da prodje tom trasom?
 
Eh, da je autonomija veća, tražili bi veće parče bez mreže :)
 
Belorusi bi mogli da nam pošalju jedan Vitovt, da ga bar vozimo na 22L, posle tolikog broja kupljenih vozila :lol:
204899.jpg

323804.jpg

http://transphoto.ru/
 
Pa i simpa su šatro retro ;) nego sa dvaju vrata...to kod nas ne bi prošlo.. :rolleyes:
 
Pa mogao bi jedan na nekoj slaboj liniji,a kad razmislite mi imamo na novim trolama dvoje dvostrukih vrata i prednja obicna koja se retko koriste.Koliki je kapacitet ovih cuda?Stvarno mu je ruzna prednja maska
 
Slali su ih na test većini gradova koji su tražili, čudno kako u Beograd nije došao onaj koji je bio u Sofiji :/ Moguće da je problem međuosovinsko rastojanje, što otežava skretanje vozila.

Što se kapaciteta tog čuda tiče, ovo je crvenko
319468.jpg

204901.jpg

i zelenko
320109.jpg

320110.jpg

transphoto.ru

Deluje da ima dosta mesta za stajanje, kao i prostora oko vrata.
 
Da primetio sam jedan veliki propust,u unutrašnjosti vozila nalepljena su upozorenje o naslanjanju na vrata,izlaz/ulaz i sl.ali sve na ćirilici,što je ok ali ako smo regionalna metropola što i jesmo,onda bi sve u javnom prevozu trebalo da je još i na engleskom,grad je leti pun stranaca,recimo pohvalno je da su nove table na stanicama i na engleskom,kao i na Vuku.. :kafa:
 
direktor":1sn103iu je napisao(la):
Molim koristite nove nazive ulica vazece ako nije problem jeli cara Nikolaja =14DECEMBRA :kafa:
ziveo sam u 14og decembra kad je bio, pa je navika, ne zna se ko je bitniji za nas narod, da li car nikolaj 2 ili dogadjaj 14og decembra, ustanak dekabrista. navikao sam na makenzijevu ali 14og decembra tesko da cu izrezati iz glave.
 
Мало оф-топика: Цар Николај Други значајан је за Србију зато што она вероватно не би ни постојала после 1914. године, а и за овај форум, јер би био на немачком, да човек није одлучио да због нас уведе Русију у Први светски рат, на крају то плативши губитком Царства, свог и живота своје породице...
 
@Mirko
Car Nikolaj nije imao izbora da li će uvesti Rusiju u Prvi svetski rat ili neće - zbog Šlifenovog plana dvostrukog napada na Francusku i Rusiju. Srbija s tim nije imala ama baš nikakve veze, osim što je poslužila kao dobar izgovor, pa se i danas često spominje kako su neki mali Srbi izazvali Prvi svetski rat (notorna glupost, da nije zbog Principa, rat bi zbog nečeg drugog izbio).
 
Vrh