Šta je novo?

Trolejbusi

Bravo Direktore!!!Vraticemo ovaj grad i vozila njegovim gradjanima.Samo napred,samo pazi da ne naletis na neke ludake pa da te povrede.
 
Bravo direktore. Vazno je da svi reagujemo, makar i verbalno, ako su jaci, na fin nacin :D . Kada im na svakom koraku budu govorili da to nije lepo, mozda im dopre do mozga uprkos travi. Najgore je kada svi zatvore oci.
 
Posle danasnjeg prvog utiska sa trolama, utisci su krajnje oprecni.

Novi su, jos mirisu na fabriku i sedista su udobna (dok potraju), ali ne razumem zasto se u novim vozilima cuje toliko sustanja, brujanja, zujanja i ostalih zvukova koji nisu bili karakteristcni za prethodnu generaciju iz Belorusije. Narandzasti su od prvog dana do danas u voznji ostali manje vise necujni, dok jedino izvesni ventilator (ili vec nesto sto strasno drnda) pravi galamu kada se s svremena na vreme ukljuci. Kod novih Belkomunmasa kabina zuji non stop, dok se to cudo pozadi cuje otprilike kao mlazni motor.
 
Bravo direktore +1, bag** jedino poznaje jezik sile, balavci su previse zasticeni.
 
Koliko skapirah na gsp forumu jos uvek se ne zna sudbina trolejbusa broj 1.Ako ga ne daj boze iseku predlazem da im izlepimo nove trolejbuse umrlicama sa slikom popularnog keca.Cisto da znaju da ne mogu da nas vise prave budalama!!!
 
Bravo Direktore,sada je i Gradskoj vlasti jasno da ,zavođenje reda je ipak započelo od Beobildovaca,kao i da su nezaobilazan faktor ;)
robocop-robocop-demotivational-poster-1215409160.jpeg
 
vucko":3k4c5dli je napisao(la):
Koliko skapirah na gsp forumu jos uvek se ne zna sudbina trolejbusa broj 1.Ako ga ne daj boze iseku predlazem da im izlepimo nove trolejbuse umrlicama sa slikom popularnog keca.Cisto da znaju da ne mogu da nas vise prave budalama!!!
Требало би онда ударити превентивну акцију па излепити возила са умрлицама за све трамваје и троле које су исекли. Ако исеку кеца онда је већ касно за било шта.
 
Direktor je na pravnom faksu dobro izucio kriovcni zakon i kpp pa su sivonje bile adekvatno i upozorene.A nove trolice su odlicne uz malo stnijih zamjerki kante su vec pokradene il su ih izvadili u gsp mirisu na nove .Sacekacemo sa krtikama kad prodje 100 dana rada :kafa:
 
Pogledaj te ovog lika koji je ovo genijalac.....

[video]http://www.youtube.com/watch?v=q0U5Cw5lZhQ&feature=related [/video]
 
Interesantno je, ali nije genijalac. Biraj reci koje koristis za razlicite situacije:) Kad kazes GENIJALAC da svi ocekujemo nesto genijalno. A ovo je sistem koji se koristi kod novih mreza i super je:)
 
Meni je ovde genijalno sto na 5 metara od stanice mora da digne precage,pa sto nisu napravilii na stanici to isto da ljudi ne cekaju ?
 
Upravo to htedoh reći (napisati) :) Kod nas prvobitno je tenderom zahtevano da autonomija bude par kilometara, čini mi se čak 5, da bi na kraju tih 5 ispalo 0.5km :(
 
Cuburac,ne bih da te vredjam,ali ako si 93 godiste a ne znas da je pogledajte jedna rec vreme je da uzmes gramatiku iz Srpskog u ruke :)
 
Pa ne mozemo onda samo njemu traziti greske. Mnogo vaznije od gresaka je smisao recenog. Cuburac imas mnogo brzoplet i nepromisljen pristup i trebalo bi malo vise da se informises pre nego sto pises sve i svasta:) To je moja zamerrka...
 
Danas samo što nisam poginuo u novoj troli (zajedno sa ostalim putnicima). Majstor je tako zakočio u 14. decembra (i to dva puta, jednom na raskrsnici s Vojvode Dragomira, drugi put na prelazu kod Božidara Adžije), da je pola ljudi popadalo, a druga polovina nekako uspela da se zadrži (dobio sam solidne modrice na ruci jer sam se držao za onaj viseći remen). Ne preterujem, jer je masa ljudi izašla na toj stanici uz komentare "daj da izađemo dok smo još živi."

Kočnice očigledno rade. Vozači GSP i dalje ne znaju da voze. Predviđam da će "nove" trole za 3 meseca biti u istom stanju kao i stare.
 
Primetih vozeci se u novoj troli u dimitrija tucovica da su vibracije ogromne po obicaju,ali zanimljivo je da se vec klate srednja vrata u jednoj 28ci i vecina stolica jer su oslonjene ovako(gledajuci stolice na levoj strani).

totlv.jpg


Ovo resenje je bolje jer necete udarati nogama u sipke i moze se neka torba cusnuti ispod stolice ali dovodi do toga da se spoljno sediste(broj 2) landara kao nenormalno...
 
Mrzi me da se na svaka dva meseca registrujem na GSP forumu, hajde molim te odradi copy/paste.

A da me čudi što se zapalio, ne čudi me. Beloruski kvalitet + srpske instalacije može da rezultira samo katastrofom.
 
"avramovicsasa"":3aa17pp0 je napisao(la):
-Pre neki dan smo se malo igrali sa trolama 147 i 2006 :D

-Pogledajte uporedni test

gr.br.147 -nežniji sistem obaranja motki prilikom spadanja sa KM gde se postepeno svlače i zaključavaju na kukama.

http://yfrog.com/mq147sistemobaranjamotz

gr.br.2006 -grublji sistem gde se motke snažno obaraju i udaraju o poklopac krova

http://yfrog.com/442006sistemobaranjamoz
"avramovicsasa"":3aa17pp0 je napisao(la):
gr.br.2001



zapalio se u nedelju oko 19:20 na Medaku :o :( :cry:





:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
http://gspbeograd.iz.rs/forum/viewtopic.php?f=11&t=41&start=360
 
Dobro to sto sam 93 mozda nemam dobro ocenu iz srpskog i idem u Saobracajnu skolu GSP na vracaru koja se nalazi u cetrnaestom decembru i smer sam tehnicar drumskog saobracaja.... a to sto kazete da se ne razumem u trole i taj sistem........ to me je vec malo naljutilo..... da vam kazem ja volim saobracaj volim trole,tramvaje,autobuse itd........ ali ja ucim svaki dan pomalo o trolejbusima, o kontakt mrezi i ostalo........ i naravno kad mi se posreci popricam sa vozacem trolejbusa ako je raspolozen... i naravno imamo sam srece da popricam sa vozacem koji je vozio trolzu optimu garazni broj 6 na liniji 21 u petak kad su pustene trole u rad...... rekao mi je da ove trole imaju takozvani pneumatski sistem..... videli ste na onom videu i ove nase trole to imaju ali samo da se spusti posto miguce one kuke na troli ne rotiraju kao ovoj troli i podize stapove...... GSP bi trebao da menja ceo zicni sistem da bi moglo ovo da funkcionise u beogradu......

A ovako bi trebalo da bude i kod nas
http://www.youtube.com/watch?v=rDpkwPGh1gY&feature=related
 
Vrh