Šta je novo?

Trolejbusi

I kako se ni ove godine nisu setili da produže 21 na Studentski trg, da zameni 29 tokom radova, kad je već 21 sad autobuska skroz? Lepo prebace sva vozila sa 22A i pojačaju 21, umesto sto nas drndaju da trčimo preko Slavije na 31. Prošle godine sam im pisao kad su isto skratili 29 do Slavije, i niko mi nije odgovorio hvala bogu​
Kao što vidiš, setili su se da bi mogli da izgrade mrežu u Nemanjinoj, a da je onda koriste 0 puta u vanrednim okolnostima. I takvi da se sete da produže 21 kroz Kralja Milana...​
Moram da se samokorigujem. Kralja Milana je prohodna samo na raskrsnici sa Kneza Miloša, tako da bi 21 mogla da ide amo kao 31, preko Nemanjine i Kneza Miloša.​
 
Moram da se samokorigujem. Kralja Milana je prohodna samo na raskrsnici sa Kneza Miloša, tako da bi 21 mogla da ide amo kao 31, preko Nemanjine i Kneza Miloša.​
Ali opet su glupost napravili, kao i uvek.

Mogli su umesto 22A aka Gremlin, da produže 21A od Slavije i da dodaju vozila sa te linije.

Koja zakržljalost moždanih vijuga...
 
Moram da se samokorigujem. Kralja Milana je prohodna samo na raskrsnici sa Kneza Miloša, tako da bi 21 mogla da ide amo kao 31, preko Nemanjine i Kneza Miloša.​
31 ide normalno, nisam siguran da si ispratio, sinoc sam se vozio sa 31. Samo je u nedelju bilo nešto , pa je na par sati kružio 31, inače on ide normalno sada.

Kome bih mogao da pisem za tu ideju oko produženja 21? Posto sam prosli put pisao sekretarijatu i niko mi nije odgovorio.

Moram da dam primer koliko je linija 22A debilska i besmislena - sinoc sam čekao na Slaviji, smer ka centru, bilo šta do Studentskog trga, i čekam, čekam, nema ništa, a 22A stoji i čeka polazak prema nekom redu voznje koji očigledno postoji, ali nažalost nigde na internetu ne može da se nadje… I posle 15 min čekanja nailaze EKO2, i 31, jedan za drugim, i tek NAKON toga krece 22A i naravno svi su ušli u 31 i eko, i 22A je vozio maglu nakon toga.
A onda situacija u povratku, koliko je glupa linija jer se ne poklapaju polasci sa trolom 29, a valjda po nekoj logici 22a postoji da bi nadoknadio nedostatak linije 29, i trebalo bi da služi kao produžetak iste - na studentskom trgu sam hteo da uhvatim nešto do slavije da bih stigao na poslednju 29-ku do kuce, i nisam stigao jer 22A je stajala i čekala polazak i dok je nešto naišlo meni je poslednja trola sa Slavije otisla… Na kraju sam išao 31com do Sumica pa uhvatio poslednju 29 u kontra smeru ka Slaviji do kuce 😅
 
Možeš i da zoveš direktno Sekretarijat i da im predložiš. Stvarno je idiotski uopšte presedanje na Slaviji, a sad pogotovo od 21 i 22A može da se napravi jedna linija. Sva sreća pa ne idem tom trasom :D
 
Šta je bolje, 21 produžiti kroz Kralja Milana ili 29 Nemanjinom, Kneza Miloša i Svetogorskom?
Kad smo već kod obraćanja, ja sam jednom prilikom dobio potvrdan odgovor za predlog za privremenu liniju 2L Zoo vrt - Vukov spomenik - Pristanište i na kraju je nisu ni uveli.
 
Kroz Kralja Milana, nama sa Liona/Krsta/Vracara treba najbrza moguća veza do centra.
 
31 ide normalno, nisam siguran da si ispratio, sinoc sam se vozio sa 31. Samo je u nedelju bilo nešto , pa je na par sati kružio 31, inače on ide normalno sada.
Kada sam se vozio, išla je izmenjenom trasom. Danas sam išao na suprotnu stranu, tako da nisam bio u kontaktu sa raskrsnicom kod Londona.

Kroz Kralja Milana, nama sa Liona/Krsta/Vracara treba najbrza moguća veza do centra.
A onima sa Medakovića?
 
Bolje 21, Svetogorska je haos, stalno je čep u njoj, a i dosta se kruži preko Nemanjine, Kneza Miloša itd...

Da je zimski red vožnje pa da prihvatim kruženje sa Troejbusom, jer nema dovoljno buseva, ali sada leti ima.
 
Bolje 21, jer takva 29ka bi previše kruzila i nikome ne bi ni značila, ajde da kruži kao 31 pa i nekako ali posto je trola onda još vise mora da kruži kroz Takovsku i Svetogorsku, pa takvom 29 bi se od Slavije do Studentskog putovalo i preko 20 min kad je gužva, gubi se poenta.
Mislim da i ljudima sa Medaka bi bilo bolje ovako neko rešenje, mogu kod Bea da presednu na 21, ali u svakom slučaju nekome ko živi na Medaku se najbolje isplati da ide 31com, pa kod Sumica da predje ulicu i sačeka 50, 20, 29.
 
Bolje 21, Svetogorska je haos, stalno je čep u njoj, a i dosta se kruži preko Nemanjine, Kneza Miloša itd...
Nađi mi ulicu u Beogradu u kojoj nije haos. ;)

Bolje 21, jer takva 29ka bi previše kruzila i nikome ne bi ni značila, ajde da kruži kao 31 pa i nekako ali posto je trola onda još vise mora da kruži kroz Takovsku i Svetogorsku,
Mogao bi da predložiš i da se ukloni mreža kroz Nemanjinu, jer ni vlastima ni putnicima ne odgovara direktna veza Medakovića i centra, već presedanje na Slaviji na 22A. :ROFLMAO:
 
Pa mislim sa Medakovića do centra se putuje i po 40 i vise min i kad 29 radi normalno, ako bi kruzila toliko putovalo bi se preko sat, plus bi postala ekstremno nepouzdana, a i u normalnom rezimu nije bas posebno pouzdana, idu redovno po 3 zaredom.
Kroz Nemanjinu bi mogla neka druga linija da se produži, 19 ili 22.
 
Haha, zapravo je meni 22 pouzdana kakva jeste sada i to mi je omiljena trola, jer tu skoro uvek moze da se sedne.
Ali ja ne bih ništa slao kroz Nemanjinu i Svetogorsku.
 
Meni se više puta dešavalo da po nekoliko 21 ili 22 budu na Slaviji na izlaznom terminusu. A i dešavalo mi se da kod Gradića Pejton u smeru ka periferiji ne bude nijednog trolejbusa po 20 - ak minuta.​
 
IMG-8e3a8304b1390c0610909b4090dd6f2c-V.jpg
 
Čestitam Sekretarijatu za javni prevoz grada Beograda koji je odlučio da do septembra skrati trolejbus 29 sa Studentskog trga do Slavije čime je odsekao stanovnike Medaka, Konjarnika i Vračara od centra grada. Ovo je još jedan mali korak u obesmišljavanju trolejbusa u Beogradu!!!
 
Ето, Вождовац је одсечен откад је укинута линија 33 до Студентског трга, односно претходно трамвај од предграђа Краљице Марије до трга па се нико није сетио да ту погрешку исправи..
 
Poslednja izmena:
Ako ćutimo znači dobro nam je. Jedino javnim buntom možemo promeniti nešto. A izgleda da je ponovo počela bitka za trole posle 4 godine od trole 28.

То са Вождовцем је чињено после две револуције, тако да..
 
Trolejbuska linija 29 koja je skraćena do Slavije umesto Studentskog trga izbacuje putnike na kružnom toku Slavije koji posle kruže i prelaze Beogradsku ulicu da bi stigli do stanice na kojoj presedaju na autobuse za Studentski trg gde trola 29 originalno okreće. Samo u Beogradu.

449168923_3753882454868329_8684490916345169348_n.jpg
 
Vrh