Šta je novo?

Trolejbusi

Можа грешим али имам утисак да Дорћол од пожара није имао адекватно одржавање пошто неки објекти никад нису обновљени.
 
Ja bih išao u vojsku ako bi mi dali besplatnu obuku za C,D i Cpc, ozbiljne su to pare za sve te obuke.

Odavno GSP u svojoj režiji radi besplatno preko agencija prekvalifikaciju sa C na D. Nekada Rico, sad Tutto. Ugovorna obaveza je 24 meseca. CPC ide preko sporazuma ko već ima D, i opet je besplatno, a ugovorna obaveza je 12 meseci.
 

Odavno GSP u svojoj režiji radi besplatno preko agencija prekvalifikaciju sa C na D. Nekada Rico, sad Tutto. Ugovorna obaveza je 24 meseca. CPC ide preko sporazuma ko već ima D, i opet je besplatno, a ugovorna obaveza je 12 meseci.
A da li je potreban cpc za prevoz tereta da bi mogao polagati za D, ili ti je samo potrebna C kategorija i onda možeš za D, pa radiš Cpc za prevoz putnika
 
Trola 2035 sa linije 29 vas pozdravlja.
IMG_20240312_163844213.jpg
 
@Vinča307
Zavisi kad si polagao, pre ili posle 2020. godine. Ne radim taj deo posla, al znam da ima polaganje po starom i po novom. Pre 2020 ideš sam da to rešiš, a posle sve možeš preko GSP-a.
 
Sve dozvole starije od 30.12.2019. ima priznatu cpc kvalifikaciju na period od 5 godina, po upisanim kategorijama.
Mlađe moraju da polažu ubrzsni kurs od 140 časova za prevoz tereta i još 70 dopunske obuke zs prevoz putnika. Ubrzani kurs važi za one koji imaju najmanje 3.stepen stručne spreme, bilo koje struke, osim vozača motornih vozila koji podležu obuci od samo 10 časova.
 
Muka mi je vise od ovoga. Doslo je do poente gde hocu autobuse umesto troli zauvek. Ako budu autobusi na gas odlicno. Danas mi je pao osmeh sa lica kada sam video staru razdrndanu krntiju trolu na 41 gb 2182. Raspad (vozio sam se njom). Prozor nije uopste bio pricvrscen i visio je (u bukvalnom smislu), sve lupa, kada kompresor radi cela trola se trese, kada trola ubrza kao da ce se zapaliti plus OGROMNO trenje.
IMG_2132.png
 
I ja bih, ali to se nece desiti.
Kao što se ni vlaćanje linije 28 nije desilo. ;)

Mlad si momak, polako, promenices misljenje vremenom
Nemaju te stvari toliko veze sa godinama koliko sa stavom koji zauzmeš, jer znam gomilu ljudi koji su u najboljim godinama, što se kaže, pa žive u ubeđenju da stvari ne mogu da se promene ili da nije na njima da se bave sitnicama koje čine svakodnevni život.​
 
I da hoće da zamene trolejbusa sa autobusima, ne mogu, jer nemaju sa čime.

Ovde samo donacija sa strane može da spasi stvar.
 
Ево шта ја видим да ће се десити, нажалост - гашење Дорћола, сеча свих тролејбуса, Космај улеће на тролејбуске линије, приватници остају у граду где јесу, а шире се на цео приград.
 
Ево шта ја видим да ће се десити, нажалост - гашење Дорћола, сеча свих тролејбуса, Космај улеће на тролејбуске линије, приватници остају у граду где јесу, а шире се на цео приград.
Nema Kosmaj vozila za trolejbuske linije, tj neće imati od 1.9. kad krene seča vozila starijih od 15 godina
 
Ovde krece sabotaza GSP-a, propadaju trole, nema autobusa i nece ih biti dovoljno, privatnici preuzimaju vecinu linija u javnom prevozu, GSP dobija manje para - na kraju pred krah GSP-a, bice javno-privatno partnerstvo i onda se lepo privatizuje ceo javni prevoz u Beogradu.
 
Vrh