Šta je novo?

Trolejbusi

Na Banjici stoji jedno 6 autobusa 41 na okretnici, a niko ne kreće i nema autobusa jedno 20-25 minuta, prošao je jedan Bmc prazan
 
Išao sam do sekretarijata, javili su mi da su u Takovskoj radovi na kanalizaciji. To je pretpostavljam onaj raskopani deo ispred Kosovske
Kakve to veze ima?! Leva traka funkcionise normalno nije kao da trola ne moze da prodje tuda. Jutros sam tu cekao prevoz. Lazovi.
 
Verovatno jer je lakše manevrisati autobusom, kao i da ne dolazi do spadanja motki, a i kvarova trola na negodnom mestu. Mislim, to mi prvo pada na pamet. Branik možda može bolje da objasni razlog.
 
Taman da iskoriste razlog da pretvore 41 u autobusku liniju zauvek. Sve mislim da ce se i desiti.
 
Gb 2080 na 29. Video sam 2079 na 29L i 2024 na 29.
IMG_2025.jpeg
 
@ristivoje @Aleki37 @1111 @ozziris @dulpro29

Moralo je (neplanirano) da bude isključeno napajanje kontaktne mreže. 40 je ukinuta, 28 pojačana, a 41 saobraća sa autobusima po redu vožnje koji inače važi na njoj.

izvor: gspbeograd.net

P. S.
Link je ispravan, samo što moraš da se registruješ da bi mogao da pristupiš informacijama.
 
Verovatno jer je lakše manevrisati autobusom, kao i da ne dolazi do spadanja motki, a i kvarova trola na negodnom mestu. Mislim, to mi prvo pada na pamet. Branik možda može bolje da objasni razlog.
Pretpostavljam da je isključena struja zbog radova. Ako radi bager, mora da bude isključeno, jer šta ako zakači? Radi li 28? Prekidači su kod televizije i ispred Dušanove i u Svetogorskoj pred raskrsnicom, kako bi se odvojilo napajanje samo za raskrsnicu
 
Neko je postavljao šemu mreže sa ucrtanim sekcionerima, kada sam odgovarao nekome šta je sekcioner/prekidač.
Nemam sad vremena, doveću ih ispisati po sećanju
 
Evo za tebe, na 28: Vasina kod Zmaj Jovine koji odvaja St.trg i Trg republike, Makedonska kod Dečanske,u Svetogorskoj oko Palmotićeve, Takovska, Jaše Prodanovića, Cvijićeva posle podvožnjaka, i posle bolnice, pre Miloša B.Jankovića.
 
E, to. Zaboravio sam onaj kod Krfske, a ubeđen sam da ima iza bolnice
 
Jutros je pukla kontaktna mreza na Slaviji. Uzasan zastoj. Nemam nikakve informacije jer nisam ja slusao radio na kom se pomenulo nego neko drugi pa mi je rekao. I trole i tramvaji naravno stajali. Jedno pitanje. Da li moze da se ugradi mozda 500 metara autonomije u ovu remontovanu trolu gb 2072?
Gb 2072 remontovan 😍😍. Probna voznja.
Pogledajte prilog 191863
 
Oni bi trebalo da fabrički imaju autonomiju od 500 metara. Ali to je uglavnom ili povađeno ili neispravno. Za ovih 14 godina video sam svega dva, tri puta da se koristi ta autonomija. A oba puta je bilo van gužvi i zastoja, jednom na okretnici i drugi put na ulici kad je lik promašio skretanje.

Nema od toga ništa.
 
Uostalom, da ima toga, ne bi se trolejbusi i dalje ređali u kolone na ulicama svaki put kad neki pokida mrežu ili nestane struje na jednoj napojnoj deonici.
 
Skoro svaki drugi dan se kida kontaktna mreža za trole ili se neka zapali nasred ulice . Koji su to naprdno-progresivni bolesni umovi, nemaju skrupula da namerno sabotiraju trolejbuski podsistem, ne održavaju ga i planski uništavaju, da bi kroz dve-tri godine mogli što bezbolnije da ga ukinu, sruše depo i poklone skupo dorćolsko zemljište mafiji i bratiji. Dahije 21. veka :mad:
 
Vrh