Šta je novo?

Trolejbusi

Ако ћемо логички, уместо 30 соло и 20 зглобних треба око 40 зглобних и ни један соло за исте паре. На 29, 40 и 41 имамо критично оптерећење у условима поремећаја реда вожње због загушења друма. Ако после поремећаја дође соло, имамо и горе услове за путника и раубовање возила. Уз то, када је криза са возачима, зглобна возила треба да буду где год може.
 
Комотно и на 28 могу да раде два-три зглоба. Не знам зашто 28 није имала редовне зглобове. Сва зглобна возила која се затекну на 28 су она која се укључују/искључују или крате са 40. Веома ретко се дешава да преусмере и са 41 на 28, ако су неки застоји/прекиди саобраћаја, према Бањици (протести код Немањине, важне утакмице Звезде или Партизана...).

Од када су реконструисали Трг Републике, 41 није више имао редовне зглобне тролејбусе и та возила су пребачена на 40, због оптерећења коцки. Задњих неколико лета, дешава се да укидају 40 или 41, па су и једном биле паркиране троле по окретницама. Неколико година сам користио 40 и 41 сваког радног дана, па сам примећивао и 28 и запазио сам како функционише тај тролејбуски потез.

Мислим да не би било лоше да зглобне троле ставе и на 19. Иако је слабија линија наспрам 29, уме да буде врло непријатно ако нема дуже време троле на Врачарском потезу, па наиђе пуна соло трола, без обзира која је линија.
 
A šta bi ti radio da u kvaru čekaš koji sat?
Da je hladno, mraz, da li bi imao razumevanja što cvokoće i trči po trolejbusu be bi li se zagrejao?
Kakve to veze ima sa profesionalizmom?
Bolje se zapitaj koji su ga to profesionalci doveli u situaciju da stoji na sred ulice
Ja ga postujem sto je zaspao, razumem. Smesno mi je pomalo.
 
Istina je, na Trgu su kocke skinute kod dela gde je Narodno pozoriste.
 
IMG_1870.jpeg

Na 29 bundevica 2175 ❤️.
Bila je i bundevica 2172 na 22L ali nisam stigao da slikam jer sam jurio za drugom trolom.
 
Negde oko Uskrsa idem na putovanje. Idem u Bratislavu, Prag i jos jedan grad gde idu NORMALNE trole u dobrom stanju, SKODE i SOLARISI. Moracu da se vozim to je sigurno. Nadam se da cu se setiti da slikam. Javljam sve. A dok se vratim da bude vise tog glupog tendera za trole.
 
Gde li je tender za autobuse? Jel su pominjali trole? Mozda nisu zbog Sretenja?
 
16.02. koji se pominjao po medijima je zapravo okvirni datum raspisivanja javne nabavke (tendera). Kako se tenderi raspisuju po kvartalima, a ovaj tender je predviđen da bude raspisan u prvom kvartalu 2024, sistem je generički izbacio 16.02. kao datum raspisivanja tendera, jer je to sredina prvog kvartala 2024. Dakle, tender može biti raspisan i u toku marta meseca, nije striktno vezan za 16.02.
 
Neki uzasan kvar izgleda. Od pre osam sati mozda i vise je kvar poceo. Pre sat vremena i dalje traje. Mozda je popravljeno. Inace jutros sam video 4 29ke kod Medaka jedna za drugom ka okretnici. Dve remontovane 2032 i 2019 i dve obicne jedna 204* a drugi gb uopste ne znam.
IMG_1895.png
IMG_1894.png
 
Neki uzasan kvar izgleda. Od pre osam sati mozda i vise je kvar poceo. Pre sat vremena i dalje traje. Mozda je popravljeno. Inace jutros sam video 4 29ke kod Medaka jedna za drugom ka okretnici. Dve remontovane 2032 i 2019 i dve obicne jedna 204* a drugi gb uopste ne znam.
Pogledajte prilog 190059Pogledajte prilog 190060
Znači zato je bio haos na liniji 22. Dva trolejbusa jedan za drugim, stanica kod Katanićeve, smer ka periferiji, jedva sam ušao u drugu.
 
Vrh