Šta je novo?

Trolejbusi

Evo naišla sam na ovu izjavu Aleksandra Šapića vezano za trolejbuse, tu potpuno istu koju sam čula u snimku te emisije. Brine me što kažu da se razmišljaju, a pri tom je vozni park u stalnom osipanju. Ako odluče da ih ne kupe, znate već.

Ostavljen je i ostatak teksta, da ne izvlačim iz konteksta. Izvor:  Telegraf
Naslov: Šapić: Udarili smo u jezgro problema gradskog prevoza
Može se tu videti i ostatak celog teksta.
Screenshot_20240125-140807_Samsung Internet.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa čovek je trebao da se drži lopte, a kad je prestario, lepo neki restoran, kafić, da kupi stan pa izdavanje i tako, pošto očigledno nije za išta ozbiljnije. Da radi svakako nije navikao, al zato je sposoban da mulja, širi sopstvenu kuću bez bilo kakvih dozvola i procedura, bavi se i dalje četnicima i partizanima (ima vrlo jasan stav o tome, iako ga niko realno ništa o tome ne pita). Gde on može da shvati da trolejbus, pa čak i električni autobus, maltene tu neverovatnu razliku isplati za tri do četiri godine eksploatacije. O raznim dodatnim prednostima, tek ne vredi očekivati da će razmišljati. Ma uopšte kad gradonačelnik odlučuje o tome. Struka, šta to beše. Doduše, verujem da se i tu većina drži po strani, jer im prosto tako život jednostavniji.
 
A šta radi struka iz sekretarijata za javni prevoz? Jel se oni uopšte pitaju nešto ili samo Šapić, ili pak su i u tom sekretarijatu nestručni ljudi preko veze?

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
I oko 12h bio neki zastoj. Od Muzeja Jugoslavije do Kanadske ambasade peške, nijedna trola nije prošla. Tamo sam uhvati 23 i do Beograđanke nijedna trola da se vidi. Na displejima najbliža trola bila 25 minuta udaljena. U suprotnom smeru samo 2 trole prošle za svo to vreme.​
 
20240127_132818.jpg
20240127_132918.jpg

Danas posle neuspele potrage za ponovo izgubljenim slušalicama u Luci Beograd nisam odolela, a da ne posetim Pogon Dorćol. Nažalost, telefon se na hladnoći brzo ispraznio, te samo ovo imam od slika. Pre mog odlaska na nastavak studija u inostranstvu ću morati još jednom da svratim i islikam trole i tramvaje. I ovako da ih baš dosta slikam ovih malo dana dok sam još u Beogradu.

Nijedan Bonitos nije ostao. U delu gde su Bonitosi i Trolze stajali su sada stariji BKM-ovi iz 2005. godine. S druge strane, u delu koji zovu "zmijarnik" su zglobovi koji su izgleda rashodovani i Švajcarci koji izgleda više ne idu u saobraćaj (među njima i onaj zeleni solo, koji je inače sav išaran). Frapirana sam lošim stanjem zglobova (pogotovo 2174 i 2165). Švajcarci mi i ne izgledaju i toliko lošem stanju.

Kada sam gledala deo gde su stajali stariji trolejbusi, naišla sam na ljubaznog čuvara i malo proćaskala sa njim. Saznah da je ostalo samo 6 zglobnih trolejbusa koji i dalje idu. Kaže da se trole non-stop kvare.

Takođe čuh da postoji mnogo mladih koji dolaze i interesuju se za vozila javnog gradskog prevoza. Ima i još devojaka koje se takođe interesuju za GSP. Ako je tako, onda je još veća šteta jer smo možda bar manjim zajedničkim zalaganjem mogli da sačuvamo bar po jedno staro vozilo.
 
Poslednja izmena:
Ja koliko znam, aktivno radi 8 zglobnih Bkm-ova, osim ako bas skoro u prethodnih mesec ili dva nisu crkla još 2. A za tramvaje imam radosnu vest za tebe, a to je da dobijamo donaciju iz Švajcarske u vidu 53 Schindler tramvaja sa 2 prikolice i to su ovi tramvaji sa videa
 
Ja koliko znam, aktivno radi 8 zglobnih Bkm-ova, osim ako bas skoro u prethodnih mesec ili dva nisu crkla još 2. A za tramvaje imam radosnu vest za tebe, a to je da dobijamo donaciju iz Švajcarske u vidu 53 Schindler tramvaja sa 2 prikolice i to su ovi tramvaji sa videa
jedan se ja mislim i zapalio
 
U jako su lošem stanju, bukvalno se raspadaju na svakoj rupi, ali je svaki zglob zlata vredan, naročito za 29
 
Na 41ici, jednoj na krovu poklopac visi, sa leve strane gde su one nalepnice (cicica,drzite se za rukodrzace). Drugi 41 vozi sa zadnjim otvorenim vratima. Prelepo. A neki pametnjakovic preleto preko spajalice i spale mu trole, mozda je napravio haos ne znam.
 
U ludilu sam ovih dana oko spremanja za odlazak na doktorske studije, u sredu idem. Sutra verovatno kačim nove fotografije iz Dorćola.

Svakako i kad odem odavde, ostajem na forumu i kačiću fotografije gradskog prevoza iz grada u kome ću studirati (ne znam da li tamo ima trolejbusa) Pratiću sve novosti ovde, a i dolaziću u Beograd kod svojih na otprilike 2 meseca.

Mnogo mi je drago zbog donacije tramvaja. Uz nove tramvaje (ako ih bude) se nadam češćem tramvajskom prevozu, ali i dobijanju novih linija i širenju tramvajske mreže. Nadam se i novim i dobrim zglobnim trolejbusima da će me dočekati pri nekoj poseti.
 
U ludilu sam ovih dana oko spremanja za odlazak na doktorske studije, u sredu idem. Sutra verovatno kačim nove fotografije iz Dorćola.

Svakako i kad odem odavde, ostajem na forumu i kačiću fotografije gradskog prevoza iz grada u kome ću studirati (ne znam da li tamo ima trolejbusa) Pratiću sve novosti ovde, a i dolaziću u Beograd kod svojih na otprilike 2 meseca.

Mnogo mi je drago zbog donacije tramvaja. Uz nove tramvaje (ako ih bude) se nadam češćem tramvajskom prevozu, ali i dobijanju novih linija i širenju tramvajske mreže. Nadam se i novim i dobrim zglobnim trolejbusima da će me dočekati pri nekoj poseti.
Srecno!
Nadam se da ce se nesto promeniti dok se vratis mada ne verujem.
 
Pa il' pukovnik il' pokojnik. Nazalost trećeg nema, jer smo tako u mogućnosti.​
 
Vrh