Šta je novo?

Trolejbusi

Strujni udari su stvarno postali ucestali. Ja verujem da nije opasno, odnosno da je rec samo o popustanju izolacije a ne i o pravom kontaktu sa mrezom pod punim naponom.

Svakako sramota, uzas, iskacemo iz trolejbusa kao ludaci! Dole gradska vlast!:D
 
amm8990":3vw6grzo je napisao(la):
Beogradjani koji pamte kada su došle ove trole pričaju da su bile najudobnije od svih vozila koje je GSP tada ima. Govori se da su imali kožna sedišta
Тј. сунђер пресвучен скајем. Седишта су била невиђено удобна, док паметњаковићи нису кренули да их секу. :rant: Наравно, после тога су седишта замењена дрвеним.
 
Dok god budemo imali takve likove, za nas bolje i nije.......bas me zanima enterijer CAF tramvaja posle godinu dana koriscenja u Beogradu!
 
vrachar":3uosdk6a je napisao(la):
stf":3uosdk6a je napisao(la):
bas me zanima enterijer CAF tramvaja posle godinu dana koriscenja u Beogradu!
Bice zamenjen drvenim :laugh:
I onda se neki zale sto na tenderima bobedjuju firme koje ponude najnizu cenu! Pa ko ce normalan da kupuje Mercedesove trole, plati ih brdo para, i da na koriscenje ljudima koji ce da ih unakaze....
 
Trole bi mogli da konstruisemo tako da celicna konstrukcija sedista bude vezana na struju...i onda ko sece sedista...dotakne kostur stolice...i dobije strujni udar. :p Videli ste bi kako bi se smanjio vandalizam!
 
bgalfagosa1969ry4.jpg


Evo jedna fina slika Alfa Romeo trolejbusa sa finom kolor šemom :cool:
 
Na konkurs za nabavku 87 vozila prijavile su se tri kompanije iz Belorusije, Ukrajine i Kine
Novi trolejbusi od oktobra
Autor: B. R.

Od oktobra Beograđane će prevoziti 83 nova klimatizovana, moderna i niskopodna trolejbusa. A koje će „trole“ voziti ulicama prestonice odlučiće tenderska komisija krajem ovog meseca.Ugovor sa firmom koja bude ponudila najbolje uslove biće potpisan u aprilu.


Oglasite se na www.danas.rs

Radoslav Nikolić, generalni direktor GSP-a, izjavio je da su se na međunarodni konkurs prijavile tri kompanije „Belkomunmaš„ iz Belorusije, „Laz“ iz Ukrajine i „Globus auto“ iz Kine.

- Tender za nabavku 83 trolejbusa raspisan je krajem novembra prošle godine. Njime je bilo predviđeno da ponuđači obezbede kreditnu liniju. Belorusi su nam ponudili posao za 19 miliona evra, Ukrajinci za 24 miliona i Kinezi za 20 miliona evra. Od uslova kreditiranja zavisi s kim ćemo sklopiti ugovor - rekao je Nikolić.

On je dodao da će dve nezavisne komisije narednih dana pregledati tendersku dokumentaciju i proveriti da li su ponuđači ispunili pravno-ekonomske uslove. Osim ovih elemenata veoma je važno da li vozila ispunjavaju stroge tehničke uslove da bi mogli da prevoze putnike u Beogradu. Kompanije koje zadovolje pravila konkursa biće rangirane posle čega sledi novi krug provere i na kraju potpisivanje ugovora sa najboljim ponuđačem - rekao je Nikolić.

Vozni park GSP-a trenutno raspolaže sa 125 trolejbusa, od kojih je trećina ruske proizvodnje. Samo 42 vozila pripadaju „mlađoj“ kategoriji, odnosno kupljena su posle 2000. godine. Ostala 83 vozila prosečno su stara oko 15 godina, ali ima onih koji su prošla punoletstvo. Oni bi odavno završili na otpadu da poslednjih godina nekoliko puta nisu propali konkursi za nabavku novih vozila, iako je novac za ovu namenu bio obezbeđen iz gradskog budžeta.

Potrebno 300 autobusa

Uredba Ministarstva ekonomije o podsticanju proizvodnje, prodaje i subvencionisane kupovine domaćih autobusa uz popust do 30 odsto, mera je koju grad Beograd u potpunosti podržava kao jednu od mera za oporavak srpske privrede, odnosno pospešivanje domaće proizvodnje. Procena saobraćajnih stručnjaka jeste da će Beogradu, odnosno Gradskom saobraćajnom preduzeću Beograd, u narednih tri do pet godina biti potrebno oko 300 novih autobusa, kako bi se nastavilo sa podizanjem kvaliteta usluga koje ovo preduzeće svakodnevno pruža Beograđanima.

Beograd će nastaviti sa racionalnim ulaganjima u obnovu voznog parka GSP-a, a štedeći sredstva, te prateći standarde kako u oblasti tehnologije tako i u oblasti zaštite životne sredine, namera je da se u budućnosti kupe autobusi na gas.

www.danas.rs
 
Sacuvaj me Boze Liaza :rolleyes:

Globus Auto je samo domaca firma koja uvozi kineske trolejbuse. Njihova marka je nepoznata.
 
pogresio sam, lapsus, htedoh reci LIAZ je ruski a ovde pise LAZ i to ukrajinski. ma isto s... :(
 
Ценим да ће тежити ка униформности возног парка. :rolleyes:

А слика старе окретнице, са старим тролама, и још у боји :kk:
 
vucko":1g04bja7 je napisao(la):
Globus autobus? :lol:
Samo da ne budu kinezi
Kinezi mogu biti mnogo bolji od Ukrajinaca. Nemoj da poredis kineske vaze i velike masine. Na primer, u Lestanima postoje veliki kineski transformatori kojima su narocito zadovoljni ljudi u trafostanici.
 
@ Coyote: tacno, ja sam za uniformnost voznog parka. belkomunmasi se lepo uklapaju kod nas i i dalje odaju utisak novog vozila. doduse iznutra su malo bzvz
 
Матеја Бељан":2b3kaqxh je napisao(la):
@ Coyote: tacno, ja sam za uniformnost voznog parka. belkomunmasi se lepo uklapaju kod nas i i dalje odaju utisak novog vozila. doduse iznutra su malo bzvz
Како који. Они нископодни су ОК, али они старији и не баш.
 
Матеја Бељан":1vcer8cg je napisao(la):
vucko":1vcer8cg je napisao(la):
Globus autobus? :lol:
Samo da ne budu kinezi
Kinezi mogu biti mnogo bolji od Ukrajinaca. Nemoj da poredis kineske vaze i velike masine. Na primer, u Lestanima postoje veliki kineski transformatori kojima su narocito zadovoljni ljudi u trafostanici.
Znam,ali problem je sto nasa drzava ce uvek uzeti najjeftiniju krntiju pogotovu od kineza a to nije bas sigurno.
 
A zašto mislite da Kinezi imaju lošiji proizvod od Belorusa,pa njima je dostupna najmodernija tehnoligija a setite se da je, svetsku premijeru imao upravo Kineski trolejbus na baterije gde su Kinezi lideri treba menjati predrasude....
 
Ја мислим да треба мењати предрасуде и према Белорусији која, по причи упућених људи, има најквалитетнију машиноградњу на екссовјетском простору.
 
A da vidite tek kakvu su trolu napravil u pjongjangu samo nemogu da je sad nadjem bila je slika na fiksiru :kafa:
 
Prvo što sam video kod Belruskih trola je šoferšajvna obložena sa lakat debelom gumom,pa zar nisu mogli da je nalepe kao sav "normalan"svet,znači fali im kozmetika,kod Kineskih sve izgleda ok,za Ukrajinske nikad čuo... :kafa:
 
Vrh