Šta je novo?

Trolejbusi

Bio je cini mi se vidio sam negdje sliku na ulic tacnije na terazijama sa palatom albanija u pozadini :kafa: A sjedista takva nisam vidio ni u jednom busu
 
Ja ne znam zasto Ikarbus ne pravi trole? Samo natakne one 2 sipke odnosno trole i eto ga :lool: Zamislite trolu koja je ista kao novi Ikarbus-ovi autobusi na ulicama grada? :lool:
 
Hmmm...Koliko cujem od vozaca GSP-a nisu bas odusevljeni ikarbusima,a trole mogu misliti kakve bi bile,nema tu leba...
 
Иста је прича зашто се и трамваји не производе код нас. Прескупо је развијати нови производ да би се продао на ограниченом тржишту, није то само "натакнути троле". Очигледан пример је хрватски трамвај којег не могу продати.
 
Ikarbus prakticno samo pravi karoserije i sklapa autobuse, sve ostalo u Ikarbusu (menjac, motor, itd.) je zapravo strani proizvod (ili, u svakom slucaju, nije njihov). Zato ne vidim zasto ne bi mogli trole da prave po istom principu. Razlike u karoseriji su minimalne.
 
I to sto kazes,a da li oduvek tako radi ikarbus to jest da li su ikada uradili 100% svoj bus?
 
АФАИК никад. Можда је било неких прототипова, али увек су само радили каросерију, а шасије, моторе, мењаче и осовине набављали готове.
 
Večeras se vozio Troli,grozno ne radi grejanje,Gsp sram vas bilo....
 
Pa bilo je naznaka da će Italijani konkurisati preko Ikarbusa, a HESS preko FAP-a na tenderu za nove trolejbuse u BG...
 
Deja vu

Trolejbus ušao u dvorište zgrade

A.V. | 25. 01. 2010. - 08:58h | Foto: Čitalac Blica | Komentara: 0
Juče ujutru u Preševskoj ulici na Zvezdari, trolejbus na liniji 40 sam se pokrenuo i došao do dvorišta stambene zgrade, gde je udario u stablo i oborio ga.

Do dolaska šlep službe, trola je stajala zadnjim delom na ulici, a prednjim se naslanjala na oboreno drvo, koje je udarilo u prozor stana u prizemlju.
Građani se često žale kako se trolejbusi svakodnevno kvare, a kad nestane struje uzrokuju zastoj i gužve najčešće u centru grada. Ipak u Dispečerskom centru najvećeg gradskog prevoznika tvrde, da trole nikada ne napuste garažu, a da prethodno nije obavljen tehnički pregled.
- Ispravnost vozila u gradu ne dovodi se u pitanje, zato što se svake večeri nakon što poslednje vozilo završi vožnju, i ujutru pre polaska prvog trolejbusa, radi tehnički pregled. Vozila se pregledaju i proverava se da li su ispravna, a tek posle pregleda izlaze na ulicu – kažu u Dispečerskom centru.
Trola koja je udarila u stablo i ušla u dvorište stmbene zgrade u Preševskoj ulici, bila je prazna, a drvo koje je oborila, zaustavilo je ovo vozilo da ne udari u fasadu zgrade. Ova trola stajala na ulici, van stanice, a kako kažu u Dispečerskom centru, trebalo je da dođe majstor i da pogleda kvar. Neispravno vozilo bilo je osigurano klinastim podmetačima, koji očigledno nisu bili dovoljno jaki da ga zadrže.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/173789/Trolejbus-usao-u-dvoriste-zgrade
 
vucko":2isffv47 je napisao(la):
Deja vu


- Ispravnost vozila u gradu ne dovodi se u pitanje, zato što se svake večeri nakon što poslednje vozilo završi vožnju, i ujutru pre polaska prvog trolejbusa, radi tehnički pregled. Vozila se pregledaju i proverava se da li su ispravna, a tek posle pregleda izlaze na ulicu – kažu u Dispečerskom centru.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/173789/Trolejbus-usao-u-dvoriste-zgrade
Onda ne bi trebao da postoji proble oko pronalazenja odgovornog za ovo. Samo sto ce to biti uradjeno na veliko NIKAD. :blah:
 
http://www.novosti.rs/code/navigate...trolejbusu&kword_add=trolejbusi, strujni udar

"Drma" struja u trolejbusu


BEOGRAĐANKA, čiji identitet zasad nije poznat, u sredu oko 17 časova pretrpela je strujni udar dok je u Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića ulazila u trolejbus javnog gradskog prevoza na liniji "41". Kolima Hitne pomoći prevezena je u Urgentni centar, gde su joj konstatovane lakše telesne povrede.
Kako smo nezvanično saznali, ova nesvakidašnja nezgoda dogodila se na stanici preko puta muzeja "25. maj" u smeru ka gradu, dok je grupa putnika ulazila u vozilo Gradskog saobraćajnog preduzeća "Beograd".
Zbog visoke vlažnosti, u tom trenutku izbila je manja havarija na trolejbusu, pa se struja preko šipki za držanje prenela do nesrećne žene. Ona je prevezena u Urgentni centar, a ubrzo su na mesto nezgode došli dispečeri GSP i napravili zapisnik.
- Velika količina padavina dovela je do, takozvanog elektriziranja, koje nije opasno po život, ali je izuzetno neprijatno - rekla nam je Slavica Stevanović, menadžer za odnose sa javnošću GSP Beograd. - Žena je ulazila u trolejbus kada se uhvatila za šipku i odmah osetila kako joj trnu noge. Smestila se na jedno od sedišta i tu sačekala pomoć lekara. Osim što se uspaničila, putnica nije imala ozbiljnijih ozleda.
Prema rečima Slavice Stevanović, ovakve stvari se događaju, jer su trolejbusi jako stari, pa često dolazi do kvarova. Pored "standardnih" problema sa dotrajalim voznim parkom, elektriziranje je neobična pojava koja se javlja kada su u Beogradu obilne padavine. Zbog toga GSP ima običaj da isključuje iz rada stare trolejbuse, a takođe upozorava građane da budu oprezni pri ulasku u vozila?!

OPASNA LINIJA
SLIČNA nezgoda u trolejbusu dogodila se pre dve godine, takođe u januaru, i na istoj liniji. Preko puta zgrade glavne pošte u Takovskoj ulici na autobuskoj stanici Snežanu Zorić je udarila struja dok je ulazila u "Četrdesetjedinicu". Povrede, srećom, nisu bile opasne po život.
Tada su isto za nemili događaj "okrivljene“ velike količine vode koje su ušle u trolejbus.
 
Kako preko šipke struja, zar nisu obložene onom nekom gumom il šta li je, ili bar ofarbane..? Mada, često je to oguljeno...
 
Ma ugradili skenere pa ko nema kartu el.šok,nwo na delu hoće kartice sa čipom :rolleyes:
 
Eh taj cetrdesetkec! Mene je jednom tako omaltila struja u jednom od istih, da sam se " tri dana pusio ". ;) Ko ih samo nagovori da turaju struju u autobus?! :D Mada ovi iz GSP-a objasnjavaju "ta struja nije opasna to samo pecne, znate"

http://www.youtube.com/watch?v=kss1...78D78850&playnext=1&playnext_from=PL&index=16

U svakom slucaju sam prestao da se hvatam za ne izolirane delove.
Sto je i moj prijateljski savet svakom ko se vozi elektricnim vozilima. Ipak nije samo peckanje u pitanju, a dok izbije osigurac ili spadne trola moze da potraje...
 
Kad sam išao na prvi ispit, zapalila se trola i to negde kod vozača.:shok: :o
Dim i onaj specifični miris kad struja izazove požar mi se toliko uvukao u odeću da me je profesor pitao kolega šta Vam se desilo,

Kad sam ispričao, ponudio mi je da odložimo ispit

I ajde sad kažite da trole ne valjaju!!! :)

Srećom nije bilo ništa približno ovom požaru
http://www.youtube.com/watch?v=_yl5v6o7Nt4
 
Jel si položio ispit?.. eto i profesori se sažale kad im pomeneš Gsp,,, Pa trole koje se sada koriste su iz prošlog veka..,,nove će biti iz ovog...sve u svemu gadnije mi je bljuvanje autobusa i navodno sipanog euro 5 iz koga kulja čađ...kancer...C02 ...planeta se guši...fasade sive...
 
2012":kvdjn390 je napisao(la):
Ma ugradili skenere pa ko nema kartu el.šok,nwo na delu hoće kartice sa čipom :rolleyes:
:lol: ma to je, znao sam ja da ce nesto revolucionarno uraditi ovi iz gsp-a!
 
Sta je sa tenderom, zar nisu hteli da objave do kraja januara ko su ucestnici?
 
Nažalost struja drma u svim trolama, naravno u novim ima veće zaštite ali ne i 100%. Sada je najveća opasnost, so na ulicama dodatno omogućuje ostvarenje kontakta našeg tela sa zemljom, plus voda kada ti propusti obuća, uz sve to kiša koja pokvasi konopce koje si spuštaju odozgo i dodiruju karoseriju vozila... :rolleyes: Pa vi sad vidite... Recept je uvek jednostavan samo uskakanje , bez obzira nove ili stare trole :lol:

Što se požara tiče, čini mi se da se palio onaj Belkomunmaš bonito. Ti trolejbusi su dugo stojali na lageru fabrike pošto su bili škart i niko nije hteo da ih kupi, a onda su odjednom došli u Beograd :rant:

Na ovaj model mislim:
IMG_2738a.jpg

busspoting
 
Vrh