Šta je novo?

Trolejbusi

Стварно није јасно зашто нису могли да окаче носаче контактне мреже на постојеће стубове јавне расвете?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694917#p694917:3qkbf3tj je napisao(la):
Дошљак » Čet Jan 02, 2020 10:34 pm[/url]":3qkbf3tj]Стварно није јасно зашто нису могли да окаче носаче контактне мреже на постојеће стубове јавне расвете?
onda ne bi bilo ugradjivanja.

Nego citam kako je trolejbus vrlo pogodan za stan-kreni situacije u saobracaju. U Beogradu imamo najvise bas tih situacija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694917#p694917:33u9e8oz je napisao(la):
Дошљак » Чет Јан 02, 2020 10:34 pm[/url]":33u9e8oz]Стварно није јасно зашто нису могли да окаче носаче контактне мреже на постојеће стубове јавне расвете?

Стуб за контактну мрежу је чвршћи и армиран је.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694919#p694919:l56v4mug je napisao(la):
MC_ » Чет Јан 02, 2020 10:37 pm[/url]":l56v4mug]
Nego citam kako je trolejbus vrlo pogodan za stan-kreni situacije u saobracaju. U Beogradu imamo najvise bas tih situacija.

Тролејбус је супер за град генерално зато што му треба много мање времена да достигне неку брзину него аутобусу - убрзање је веће.
 
Тролејбуси мењају аутобусе широм света, само се у Београду и другим запостављеним градовима укидају. Власт само узима, а овом граду не даје ништа. Само депоније, отпадне воде и рупе, то је оно што Власт има у понуди.
 
Mogli bi ovu prodavnicu iz devedesetih da pretvore u trafo ali to ne nije da se dira
Vrcite bre 28
 
Браво Дишо и добро нам дошао назад :)

Не верујем да ће та кућица којој ту никако није место да остане а зелену површину ће да униште... :bash:
 
Дакле, кренули су већ увелико са планом укидања свих тролејбуса са Трга републике. Медаковић ћути, Вождовац ћути, велики део Врачара и Звездаре ћути... дакле свима је то супер и одлично. Може железничка у клисуру, може тролејбус у напуштену луку, све супер, све одлично.
 
Сви ћуте и трпе, и тако ће бити до одређеног момента када ће се све смучити свима и тада ће настати хаос, тако да све ово што ради градска управа ће много много да се врати кроз време на све могуће начине.
 
"U novu 2020. godinu smo nažalost ušli prvi put posle 70 godina bez trolejbusa 28, verujemo da ćemo ući u novu 2021. godinu sa trolejbusom 28! Srećnu nova godina i sve najbolje vam želi inicijativa Vratimo trolu 28!"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694994#p694994:166i794p je napisao(la):
Karlo del Ponte » Pet Jan 03, 2020 10:03 am[/url]":166i794p]Дакле, кренули су већ увелико са планом укидања свих тролејбуса са Трга републике. Медаковић ћути, Вождовац ћути, велики део Врачара и Звездаре ћути... дакле свима је то супер и одлично. Може железничка у клисуру, може тролејбус у напуштену луку, све супер, све одлично.

Moze im se.
Imaju precutnu podrsku naroda za svaki svoj potez.
To su emocije, to je obozavanje Oca, mi to ne razumemo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695002#p695002:4eeo34jo je napisao(la):
Fića » Pet Jan 03, 2020 10:23 am[/url]":4eeo34jo]Сви ћуте и трпе, и тако ће бити до одређеног момента када ће се све смучити свима и тада ће настати хаос

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Evo kolone protestanata ce krenuti iz svih delova grada... Cim odnesu tetki lek, pogledaju nesto na tv, napisu jos par hiljada poruka na drustvenim mrezama, zavrse kupovinu u trznim centrima, odigraju neki tiket u kladzi, sacekaju metro...

vucko":4eeo34jo je napisao(la):
"U novu 2020. godinu smo nažalost ušli prvi put posle 70 godina bez trolejbusa 28, verujemo da ćemo ući u novu 2021. godinu sa trolejbusom 28! Srećnu nova godina i sve najbolje vam želi inicijativa Vratimo trolu 28!"

Mozda bi zahtev trebalo da bude "Vratimo trolu 28 na Trg Republike". Jer, vratice oni trolu 28, pa ce reci kako su ispunili sve sto je trazeno.
Ali, "vratice" je u Dunavsku.
 
Pa mogu i da vrate trolu na Trg republike a da zaobiđu Svetogorsku. :)
 
Pa mogu i preko Zemuna, pa oko Kalemegdana, ali razlog ukidanja nije Svetogorska nego kockice na Trgu.
 
Znaci, koji je pakao nastao zato sto su ukinute 28 i 19. U 31 juce ne moze da se udje, svi nacickani, a u Dimitrija Tucovica je nastalo opste ludilo bez 28. Po tri autobusa ljudi propustaju tokom radnih dana da bi eventualno usli u prevoz. Katastrofa.
 
Ja kod Podvožnjaka prepostim 3-4 autobusa da bih ušao u jedan, to je postalo već uobičajeno, a kad je bila 28 apsolutno nije bilo nikakvih problema i Zvezdara je bila jedan od retkih delova grada koji nije imao problema sa prevozom sve do sad, ali grad kao da je namerno hteo da i tu uništi prevoz, posto su sve već uništili

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Битно је да председник општине захтевао да се уведе 312, а што што је у ЦЕЛОЈ општини апсолутни хаос са превозом нема везе.
 

Van svake od diskusija izvinjavam se...
2:50, sedim tu za radnim stolom, čupam se sa učenjem, tiho napolju i upravo čuh trolu, života mi :shock:
 

Prispava mi se, izađem do radnje kao po energetsko piće... I čim izađoh, videh najstariji (srednjepodni) narandžasti BKM (201 ako se ne varam) u smeru od grada. Ide i sve se čuje dok ide, sve škripi, zadnja vrata poluotvorena... Izgleda kao da je baš star, iako je sklonjena Trolza starija i u milion puta boljem stanju od njega... Zaprepastih se da oni mogu da jurcaju, uvek su mi delovali sporije od ostalih.. Prošao 100 na sat, i sve usput varničilo (začas se zaledi mreža). Nisam nažalost imala telefon kod sebe da ovekovečim (nisam zaista planirala :D ).

Bi mi drago i njega što sam videla, mada je do skoro išao i normalno... Ali Zijaču kada bih videla bilo bi strava... A baš mi se taj karakterističan zvuk koji sam prvo čula činilo mi se da je od nje (onaj tipičan kada pravi u brzini, onako bučan). Nadam se da i oni idu i dalje u ovakvu upotrebu... Koliko sam informisana znam da ih 4 nisu isekli. Moguće da ih više ide unoć, pa na pola sata - sat. Mada ne znam kada ću ponovo smeti ovakve izlete da pravim, obzirom da će mi rok i da moram spavanje da izbalansiram :)
 
Грејање мреже тј отопљавање, баш зато што ти старији електромотори вуку више струје па загреју
 
Kad već pomenu grejanje...jurtos je baš zakazalo...hladnije bilo u troli nego napolju...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695547#p695547:u80ttd7u je napisao(la):
dziggy » Ned Jan 05, 2020 8:54 am[/url]":u80ttd7u]Znaci, koji je pakao nastao zato sto su ukinute 28 i 19. U 31 juce ne moze da se udje, svi nacickani, a u Dimitrija Tucovica je nastalo opste ludilo bez 28. Po tri autobusa ljudi propustaju tokom radnih dana da bi eventualno usli u prevoz. Katastrofa.

Neka, ako trpe sami su krivi. Lako bi putnici sa samo jedne stanice mogli da blokiraju ulicu.
 
Pre tri večeri iza ponoći videh jednu stariju Trolzu u narandžastoj kolor šemi kako stoji prekoputa Glavne pošte. Verovatno je čekala trenutak da započne sa zagrevanjem mreže.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696601#p696601:164uzzv5 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Jan 08, 2020 3:46 pm[/url]":164uzzv5]Pre tri večeri iza ponoći videh jednu stariju Trolzu u narandžastoj kolor šemi kako stoji prekoputa Glavne pošte. Verovatno je čekala trenutak da započne sa zagrevanjem mreže.

Zijaču (jednostruki) ili one duple?
 
Vrh