Šta je novo?

Trolejbusi

Vesić izbegao da odgovori predstavniku Inicijative "Vratimo trolu": To nije tema

Građani okupljeni oko Inicijative ''Vratimo trolu 28'' u Beogradu ni danas nisu dobili odgovor kada će ih neko iz gradske uprave pozvati na razgovor. Predstavnici te inicijative pokušali su na Palilulskoj pijaci da dobiju odgovor od zamenika gradonačelnika Gorana Vesića, ali - bezuspešno.

"Bili smo na svečanom otvaranju Palilulske pijace, kojem je prisustvovao i zamenik gradonačelnika grada Beograda Goran Vesić. Nakon što su novinari završili sa pitanjima, jedan od aktivista pitao je Vesića kKada će primiti građane iz inicijative ''Vratimo trolu 28'' i razgovarati s njima. Zamenik gradonačelnika, očigledno nepripremljen, pokušao je da izbegne odgovor rekavši da 'to nije tema'", saopštila je Inicijativa.

Međutim, kako kažu, građani su insistirali na odgovoru i uspeli da dobiju obećanje da će biti primljeni na razgovor kod gradskog sekretara za javni prevoz Jovice Vasiljevića.

Ceo događaj je zabeležen kamerom.

Podsećamo, Inicijativa ''Vratimo trolu 28'' prikupila je oko 8.000 potpisa na peticiju kojom se zahteva povratak linije 28 na staru trasu. Na peticiju još uvek nisu dobili nikakav odgovor od nadležnih institucija.

"Inicijativa 'Vratimo trolu 28' očekuje da Goran Vesić održi reč i da uskoro dobije poziv za sastanak iz Sekretarijata za javni prevoz. Predsednik opštine Zvezdara Miloš Ignjatović takođe je obećao da će posredovati u sastanku sa Sekretarijatom, ali poziv još uvek nismo dobili", navode iz Inicijative.

http://rs.n1info.com/Vesti/a556719/Vesi ... rK1_2TLmlo

Pozdrav od predstavnika inicijative Vratimo trolu 28 :gobb:
 
@Vucko

Svaka čast i hvala ti u ime svih nas koji ne možemo više da gledamo tu dž****.
Samo te savetujem da uvek sve snimaš i budeš pametan, jer to je izuzetno oštroumna glava koja zna da se služi raznim trikovima da istera svoje. Mislim i na verbalne i na ''druge'' tipove akcija i smisalica. Tako da uvek kameru u ruke, svedoke oko sebe a i imaj neko društvo, makar samo da ti pazi leđa kad se nađeš u čoporu Groksijevih pasa dok daje izjave i govorancije.
 
Sinoć sam u grad stigla uz salvu uvreda.

Pre toga isti dan na liniji 29 u suprotnom smeru je bila tolika gužva da sam na silu uspela da uđem. Pre podne, van špica.
Uveče sam se prvo dobro načekala bilo kog trolejbusa, došao je 21, klasična vožnja i presedanje na Slaviji. Tamo dolazi 31, ulazi ko može i ko mora. Ljudi nestrpljivi, besni, psuju kako stignu, muškarci se guraju gore od žena. Neki čovek me je slučajno sve vreme do sledeće stanice vukao za kosu. Morala sam da dreknem da me čuo. On se izmakao, ali reakcije ostalih putnika :oops:

Na sledećoj je nešto nas sišlo, jer je bilo nemoguće. Čekamo malo nešto i dolazi 22a čija poslednja (uska) vrata ne mogu da se otvore i rečica ljudi hrli ka prvim i srednjim. Ukupno za celu ovu zezanciju je trebalo oko sat i po, dakle i mi smo se nadmašili.

Očigledno, linija se ne koristi dovoljno ako nije puna do te mere da skoro ili jedva ne možeš da uđeš u većini termina. :bash:
 
Juče je bio 3213 na 22A zato što su se na jednom Higeru polomila vrata

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Одлично описана сјајна атмосфера у градском превозу након феноменалних реформи линија и маестралних набавки нових возила. Жао ми је свих који су осуђени на крајње понижавајућ превоз.
 
Juče sam navozao okolo naokolo, tražeći par bednih stvari da kupim. Između ostalog, vozio sam se i sa 29 do Rimske. Trola standardno prepuna i kada je trebalo da se siđe, neki stariji čovek se našao da se pravi pametan i nije hteo da izađe. Stao tako lepo čovek po sred vrata da je blokirao izlaz , jer se još i našao da se drži sa obe ruke, a ljudi guraju odpozadi. Ja ga pitam ima li nameru da izađe, jer vozilo stoji, a zbog njega niko ne može da izađe, dok me pritom drugi ljudi guraju i traže da izađem da bi mogli i oni. Tada mi čovek ljutito odgovara kako će da izađe i da ne vidi razlog za takvu moju reakciju. Nisam mu ništa odgovorio, jer nisam imao živaca da se raspravljam sa njim, već sam otišao svojim putem.
 
Pre toga isti dan na liniji 29 u suprotnom smeru je bila tolika gužva da sam na silu uspela da uđem. Pre podne, van špica.
Uveče sam se prvo dobro načekala bilo kog trolejbusa, došao je 21, klasična vožnja i presedanje na Slaviji. Tamo dolazi 31, ulazi ko može i ko mora. Ljudi nestrpljivi, besni, psuju kako stignu, muškarci se guraju gore od žena. Neki čovek me je slučajno sve vreme do sledeće stanice vukao za kosu. Morala sam da dreknem da me čuo. On se izmakao, ali reakcije ostalih putnika :oops:
Морам да се сложим са свим изреченим. Евидентно је како неки појединци, чак и када је аутобус толико пун да игла не може да падне, и даље ,,виде" неко имагинарно место у њему ког заправо нема. Мене никад нећеш видети како се по сваку цену гурам у крцат бус, ја чим видим да је возило насардињено до те мере да не могу нормално да станем одмах одустајем и чекам следећи. :kk: Срећа па увек крећем раније на своје одредиште, даљина мог насеља од градског језгра ме је научила да никада не смем да кнапирам јер ко зна какве непредвиђене ствари могу да се догоде, све и да имамо најбољи превоз у Европи кнапирање је све само не добра ствар. А то је, нажалост, неизлечива бољка немалог броја житеља овог града.
Што се 31 тиче, тренутно је неприкосновено најгора линија у граду, јако често се враћам њом са факса, укидање троле 19 је велики промашај. Педесетица је мала маца за оно.
 
Vinča307":7h625q5j je napisao(la):
Juče je bio 3213 na 22A zato što su se na jednom Higeru polomila vrata

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

:laugh:

Дошљак":7h625q5j je napisao(la):
Одлично описана сјајна атмосфера у градском превозу након феноменалних реформи линија и маестралних набавки нових возила.

E sinoć u povratku sam videla da se izgleda u Kneza Miloša desilo nešto, jer sam na Slaviji naprasno videla dve 40-ice (busevi, jedan dupli i ispred jedan singl) :shock: , zatim 37, 52 i mnoge druge. Sreća, pa nije bilo u sred dana da bude kolapsa na Slaviji.
Ali mogu zamisliti kako je ovo za Zvezdaru.


Рипањац 405":7h625q5j je napisao(la):
Срећа па увек крећем раније на своје одредиште, даљина мог насеља од градског језгра ме је научила да никада не смем да кнапирам јер ко зна какве непредвиђене ствари могу да се догоде... Педесетица је мала маца за оно.

Eeh ovome nikako da se naučim. Realno, živim blizu gradskog jezgra (kad nekad idem bajsom ili rolerima za najviše petnaestak minuta stignem). Još, plus, ranije kada mi je prevoz bio iole normalan toliko mi je bilo više nego dovoljno. Ok, ne idem baš ni pod svaku cenu (pogotovo ako vidim da neću stići čitava do krajnjeg odredišta :D ), ali s druge strane moraš opet i razumeti neke ljude kojima posao može da visi o koncu (znam koliko poslodavci nemaju razumevanja, možeš i za jedno-dva manja kašnjenja da dobiješ ozbiljnu opomenu ili, ne daj Bože, otkaz). Đacima su takođe smanjili prag broja neopravdanih za smanjenje ocene iz vladanja, a sad se to debelo ne prašta. A nije ni jednostavno ljudima da se naviknu na nešto što, realno, nije prirodno. Da živiš ne toliko daleko, a da od svog dragocenog vremena odvajaš sat-dva za samo prevoz u jednom smeru.

U, šta za 50-icu, ona je sad super bus :lol: Kad god tamo nešto idem na tu stranu, začas mi stigne, češći je od 29-ke. :lol: A ranije jeste bila retka (i kada mi je više bila potrebna)

Opet, sve, i da su ljudi bar 1% uljudniji i razumniji :(
 
Ok, ne idem baš ni pod svaku cenu (pogotovo ako vidim da neću stići čitava do krajnjeg odredišta :D ), ali s druge strane moraš opet i razumeti neke ljude kojima posao može da visi o koncu (znam koliko poslodavci nemaju razumevanja, možeš i za jedno-dva manja kašnjenja da dobiješ ozbiljnu opomenu ili, ne daj Bože, otkaz).
Јасно. :wink: У принципу, знам да доста људи ради код приватника, па и моји родитељи, па знам како је то, али морамо се научити да што мање кнапирамо. Мада, то понекад заиста није могуће, посебно ако неко живи у неком даљем насељу у ком може да се ослони само на одређен број полазака. Извињавам се због скретања са теме.
Ali mogu zamisliti kako je ovo za Zvezdaru.
Е, да, добро ме подсети! :D Имам озбиљне интенције да се мало провозам 40-ицом у повратку са факса сад кад ми крене испитни рок, али тако да, после дужег времена, поново зађем дубље на територију општине Звездара (Здравка Челара), чисто да се уверим како линија функционише након укидања 28-ице, као и да видим да ли су моје недавне речи о њеном укидању биле исхитрене и неоправдане. Лично, сматрам да би и 40 могла одлично да функционише да имамо више исправних трола (посебно зглобова, не знам зашто су макли Тролзе када су као виђене за њу!), али није на одмет да проверим и, евентуално, да се уверим у супротно.
Иначе, 41 функционише никад боље, свакодневно ми она наиђе у 99% ситуација и изузетно ретко сам наилазио на гужву. :D
Đacima su takođe smanjili prag broja neopravdanih za smanjenje ocene iz vladanja, a sad se to debelo ne prašta.
Ево да ти кажем нешто, пошто сам сад у јуну завршио средњу. :wink: Већина запослених касни из оправданих разлога. Али, немали број ђака касни из чистог хира (ескивирање контролних и писмених, одговарања или су, једноставно, лењи, мада има и оних који касне оправдано, а иначе увек долазе на време).
 
E to je druga priča, kad si dalje :D
Vi što ste dalje, uvek prvi svugde stižete :) A mi, što si bliži, to kasnije stižeš :D

Izvinjavam se i ja na skretanju sa teme :)
 
40 i 41 nisu radili zbog postavlja bine za Novu godinu i ulice otvorenog srca (Svetogorska, Makedonska)
 
Рипањац 405":i62oforp je napisao(la):
Имам озбиљне интенције да се мало провозам 40-ицом у повратку са факса сад кад ми крене испитни рок
Videću što ćeš imati vremena za jahanje po 40-ici u ispitnom roku :D
 
Dart":2794cpog je napisao(la):
40 i 41 nisu radili zbog postavlja bine za Novu godinu i ulice otvorenog srca (Svetogorska, Makedonska)
Neće bi danas raditi od 6 sati kao i juče i uvodi se linija 40A koja će valjda raditi celu noć, čuo sam da je neki vozač radi do 4 ujutru

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
7, 15, 16, 17, 27, 29, 33, 40А, 48, 53, 84, 88 и 95 раде целу ноћ са интервалом од пола сата.
 
7 će biti isto bus ili tramvaj?
Izvinjavam se za off topic, ali mi znači za večeras
 
Ne znam koje je vaše mišljenje po pitanju dizajna novijih trolejbusa.

Meni se iskreno ne dopada što noviji modeli teže da što više liče na buseve, vozove, spejs-šatl, ali i na skupe i na sportske automobile.
Ne što mi se ne dopadaju izgledi pomenutih vozila, već zato što, po mom mišljenju, trolejbusi bi trebalo da ipak ostanu trolejbusi
i da se redizajniraju na neki svoj način. Posle starijih modela i Trolze (za koju mislim da je najlepše kreirana od svih ikad trolejbusa), ok mi je bio i dizajn novijeg BKM-a (ovo sve spolja gledano, ne obazirem se sada na unutrašnjost i udobnost). Dakle, jeste drugačije izgledao od svojih prethodnika, ali bez mnogo kiča i trolejbus je ostao svoj i drugačiji od ostatka prevoznih sredstava.

Ovo je samo moje mišljenje. Šta vi mislite?
 
Dart":jbh2rsv0 je napisao(la):
7 će biti isto bus ili tramvaj?
Izvinjavam se za off topic, ali mi znači za večeras

Heh, nemam pojma, ali slobodno pretpostavimo da je bus u pitanju. I za sve prethodne dočeke su 'mesto trola išli dupli Ikarbusi.
 
Ја сам лично мишљења да тролејбус треба да личи искључиво на обичан аутобус јер је од њега и настао, он му је ,,ћаћа". Буквално аутобус са накалемљеним моткама и убаченим електромотором. :wink: И ја мислим да је АКСМ-433 јако ружан, једноставно нема места трамвајизацији аутобуса и тролејбуса.
 
Ili mozda sva danasnja vozila treba da lice na konje, jer su konji svakome "caca"? Boze sta sve covek ovde nece procitati...
 
Маре, ако си мислио на тај израз, имај у виду да сам га употребио искључиво у шаљивом контексту и пренесеном значењу. :wink: Иначе, свако има своје мишљење, ја лично сматрам да све треба да личи на оно од чега је настало, без неких сувишних кинђурења.
Али, опуштено. Срећна Нова свима!!! :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694384#p694384:1xe1lw5g je napisao(la):
marrecar » 31 Dec 2019, 17:24[/url]":1xe1lw5g]Ili mozda sva danasnja vozila treba da lice na konje, jer su konji svakome "caca"? Boze sta sve covek ovde nece procitati...
Шта све човек неће прочитати од људи опчињених модерним технологијама. Све би да роботизују, цео свет би да истребе због фикс идеја у својим мозговима.
 
Kakve veze imaju moderne tehnologije sa dizajnom vozila? Dizajn se uvek menja, transformiše, napreduje u skladu sa vremenom, a pazi sad... Svaki dizajner ima pravo da dizajnira vozilo kako želi, a na proizvođaču je da izabere šta mu se svidi.
 
Bender Rodriguez":2fwht72f je napisao(la):
@Vucko

Svaka čast i hvala ti u ime svih nas koji ne možemo više da gledamo tu dž****.
Samo te savetujem da uvek sve snimaš i budeš pametan, jer to je izuzetno oštroumna glava koja zna da se služi raznim trikovima da istera svoje. Mislim i na verbalne i na ''druge'' tipove akcija i smisalica. Tako da uvek kameru u ruke, svedoke oko sebe a i imaj neko društvo, makar samo da ti pazi leđa kad se nađeš u čoporu Groksijevih pasa dok daje izjave i govorancije.

Hvala na podršci. Ja zaista nemam ništa protiv Vesića. Smatram ga samo lakmus papirom celog nedokratskog sistema od 1991. na ovamo u kojem živimo i dan danas. Društva u kojem se svaki pokušaj građana seče u korenu i etiketira opozicionim delovanjem. Društva u kojem misle da te neko plaća jer ko bi normalan bez finansijskih razloga hteo da se cima oko tamo neke glupe trole 28. Društva u kojem vlast šalje NN lica da vređaju građane koji žele da prisustvuju sednici opštine na kojoj žive. Mogao bi da nabrajam unedogled, shvatili ste na šta ciljam.

Kao novinar znam da su mi javnost i kamera najveći saveznici. Biće mi zadovoljstvo da podeloim svoje iskustvo sa operacije "Palilulska pijaca" sa forumašima na nekom od budućih BB skupova.

Takođe, gostovao sam juče na TV Prva u jutarnjem programu. Morao sam da spomenem da je Stari tramvajski most imao 3.300 glasova za premeštanje dok za trolu 28 ima preko 8.000 potpisa a grad neće ni da nas udostoji odgovora a kamoli da nas pozove na sastanak kako bi dijalogom došli do rešenja.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZTbhfSEGqho[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694338#p694338:au1h3ejb je napisao(la):
Fića » Uto Dec 31, 2019 4:21 pm[/url]":au1h3ejb]7, 15, 16, 17, 27, 29, 33, 40А, 48, 53, 84, 88 и 95 раде целу ноћ са интервалом од пола сата.
A 28?
Tokom dočeka 1995.vozio sam noćni 28. Toliko o tome da li je važna.
 
Vrh