Šta je novo?

Trolejbusi

19 i 28 se potpuno ukidaju, kao što sam već najavio. Odlučeno je da se ipak vrati 41, ali će biti isključivo solo linija. Tačnije zglobovi će jedino raditi na 40 (10 vozila), jer su im zabranili da idu preko Trga Republike.
29 se vraća na staru trasu, dok 21L i 22L ostaju da okreću na Slaviji (što apsolutno nema smisla). Zbog toga ostaje i 22A da saobraća sa 4 Higera...
 
Stanari Zvezdare se već organizuju za peticiju radi očuvanja linije 28. Neće im proći ukidanje linije koja nam je glavna za dolazak u centar.
 
А због чега све то?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pričaju da je zbog kocki tj. da je ograničenje težine preko Trga 6 tona po osovini. Zbog toga otpadaju zglobni trolejbusi koji i prazni prelaze to ograničenje, nadam se da to ne znači i 31 potpuno solo...
Dok je solo trolejbus težak oko 10+ tona i već sa 20 putnika prelazi to njihovo ograničenje, pa gledaju da ih redukuju...
 
Sramota umesto da spasavaju grad od zagadjenja oni ukidaju trolejbuske linije? Ja se samo pitam sta je sledece od ovih gradskih vlasti. Ukidanje tramvaja? Zglobnih autobusa sve nanje, Bg voz su vec unistili sa radovima i redom voznje od pola sata i sl. Nisu trolejbusi teski negobsu kocke lose uradjene. Da su uradili kako treba ne bi ni bilo problema
 
Ne možete verovati koliko su pobesneli ljudi zbog ukidanja 28, verovatno ćemo tokom dana postaviti online peticiju i idemo dalje.
 
Ovi stvarno nisu normalni. Ukinuti liniju 28 koja povezuje ljude sa Gradskom bolnicom, ukinuti 19 koja je veoma dobra veza i rasterecenje za 31, skratiti 21 i 22 do Slavije kao da smo mi gradjani drugog reda?

Pritom, uskoro ide otvaranje novog trznog centra "BEO", koji zahvaljujuci "pametnoj" vlasti ostaje samo na liniji 29 koja ide do centra grada. Mislim da je ovo stvar, koja ce biti ona kap koja je prelila casu. Ljudi su besni, slusam komentare ljudi iz Uciteljskog naselja, i stvarno su ljudi ogorceni. 4 meseca nas vuku za onu stvar, pa sad nam za stalno skracuju 21 do Slavije, a naselje pod izgradnjom i sve vise ljudi. Verujem da je slicno stanje i na Lekinom brdu, gde okrece 22.
 
Sad tek čujem da ukidaju 19 i 28 i veoma sam besan zbog toga. I jednu i drugu liniju sam koristio i bile su stvarno korisne. Sa 19 smo mogli da brže stignemo do Trga Republike nego sa 31 i da se ne guramo. I stanovnicima Zvezdare je ukinuta veza sa Trgom Republike.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Sad se što se Trga i trolejbusa tiče, mada i svega ostalog, ponašaju kao guske u magli, tumarajući od jedne do druge ideje, bez jasnog cilja i vizije
Sistem za hvatanje trola su tzv. lovci. Taj sistem imali su i ziu, ali je isključivan jer je obarao trole pri većim neravninama na kolovozu. Nisam siguran da i na bkm rade. Taj sistem radi na istom principu kao i pojas u automobilu. Kad se polako odmotava, "šerpa" popušta kanap, a kad, krene nekontrolisano, naglo, odmotavanje, odmah blokira. Da su ulice potpuno ravne, i kad su jastuci dobro podešeni, to je sjajan sistem, ali bi pravio probleme svaki put kad trolejbus poskoči i kanap se naglo olabavi.
Na bkm je ogibljenje u funkcionalnom stanju, motke još uvek prave, sve je moguće podesiti, pa su i retka kidanja mreže.
 
Na BKM bi trebalo da radi pneumatski tj. baš obori motke.
 
28 је стварно дебилизам што укидају. 19, баш и не. има довољно алтернативног превоза, да је та линија постала и сувишна. боље да се са возилима са те линије појачају постојеће, највише 29 и 41
 
Još veći debilizam je 21L i 22L do Slavije i onda presedanje na autobus 22A koji vozi po apsolutno istoj trasi.
 
I opet će 22A biti krcat je 31 dolazi svake prestupne godine.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Znači zbog lošeg projekta i loše urađenog trga, oni će da ukidaju neke linije, druge da skraćuju. Treba njima blokirati prilaze radnim mestima u krugu od dva kilometra, pa da vidimo kako će da se dovlače do posla svojim kolima.
 
Ne nemaju nikakav izgovor, slusam sada na radiju kazu kako je 22 A kraca i efikasnija. Pa gospodo onda vratite 22L i on je bio kratak i efikasan. Plus vratite 28 i 19. Smanjite zagadjenje!
 
Efikasna je tako da nikada ne možeš da uđeš u bus i bolje je ići peške

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Toliko je efikasna da vozila na nioj vise vremena protrace stajuci na okretnicama nego sto zapravo voze tih 500 faking metara.
 
Prelepili su na svim stajalistima broj 28.
Inace, zbog cega su pre 2 meseci napravili stajaliste Trg republike ka periferiji i napisali da ce tu stajati 28 i 41 da bi sad odjednom resili da ukinu 28? Gde js njihova logika?
 
Pre 2 meseca su mislili da će kocke izdržati više od nedelju dana što se ispostavilo kao pogrešno...
 
I sad ima da teraju priču kako stanovnici Zvezdare imaju 77 , a stanovnici Konjarnika 31 do centra , te da je potpuno logično i opravdano da se trajno ukinu 28 i 19.
 
Pa jedino da 77 ide duplo češće, kad god se vraćam iz centra bude mučno jer ili moram da presedam ili da pešačim do stanice 40-ice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675919#p675919:2agdjtqr je napisao(la):
Zvezdarac77 » Pet Nov 01, 2019 12:56 pm[/url]":2agdjtqr]Prelepili su na svim stajalistima broj 28.
Inace, zbog cega su pre 2 meseci napravili stajaliste Trg republike ka periferiji i napisali da ce tu stajati 28 i 41 da bi sad odjednom resili da ukinu 28? Gde js njihova logika?
Pisati novinama, kontaktirati Studio B i Beogradsku hroniku...
 
Ovakav terorizam zbog sopstvene gluposti i bahatosti Beograd još nije doživeo,ovo nije radio čak ni Đilas( doduše on jede malu decu po svedočenjima pinka i studia b) ali ovakva iživljavanje nije.
Ostaviti cela naselja bez veze sa centrom samo zato što se neko igrao pa zaigrao kockicama je stvarno za totalni građanski bunt!
Čekamo zvanično saopštenje vlasti zašto su se odlučili na ovakav idiotski potez,ako se uopšte udostoje da ga izdaju,ipak smo mi samo bedna raja a oni su gospodari.
 
Vrh