Šta je novo?

Trolejbusi

za trolu 28 alternativa je bus 77 samo sto je ta linija duga 12.35 km sa intervalom od 12-18 min (cekao kod politike danas 40 minuta oko 12 h... znaci sigurna kao vrbov klin ) :bash:
 
Stanje na Zvezdari je mnogo gore od kad nema 28. Danas na okretnici je bila ogromna gužva, što ranije nikad nije bio slučaj dok je radila 28.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676118#p676118:1saex1xu je napisao(la):
Zvezdarac » Pet Nov 01, 2019 9:12 pm[/url]":1saex1xu]Gospodo vreme je za proteste pošto od online peticija nema mnogo vajde ;)
Organizujte se pa protestvujte. Mnogo veću težinu ima kada to rade stanovnici naselja koje problem dotiče , nego nekog drugog naselja. Mada mu se to kod nas sve svodi na isto.
Samo još fali studija koja će da pokaže da je pola linija gradskog prevoza zrelo za ukidanje , a druga polovina za skraćivanje , zbog preklapanja trasa...
 
Po toj logici mogu da ukinu pola linija na Smederevcu i da kažu da se poklapaju

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Bojkot JGPa na mesec dana i Gradska uprava bi se itekako pokrenula i dovela JGP u red.
 
Vinča307":1k6lqtv6 je napisao(la):
Po toj logici mogu da ukinu pola linija na Smederevcu i da kažu da se poklapaju
Tačno tako. Dok sa jedne strane produžavaju Rakovičke linije , sa druge strane trole i autobuse ka centru trajno skraćuju. O tramvajima koji mesecima ne saobraćaju , da i ne govorim.

Bender Rodriguez":1k6lqtv6 je napisao(la):
Bojkot JGPa na mesec dana i Gradska uprava bi se itekako pokrenula i dovela JGP u red.
A ne. To nije rešenje. Time bi im samo dao alibi da izađu pred nas sa još jednom studijom (analizom) koja bi pokazala da zbog manjeg broja korisnika , ne postoji potreba za tolikim brojem vozila koji je trenutno na ulicama , te se njihov broj smanjuje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676124#p676124:2ezot27c je napisao(la):
Vinča307 » 01 Nov 2019 08:23 pm[/url]":2ezot27c]Po toj logici mogu da ukinu pola linija na Smederevcu i da kažu da se poklapaju

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

Vala baš. Mada to su ipak fideri. Ostavljanje presedača da preopterete preostale solo linije je po meni još gori prestup. Da je 29 dvozglob a 77 jača pa i da imaš neko opravdanje, ovako se ne zna koja im je smicalica gluplja. Ustvari kako su počeli, kako god da okreneš ništa lepo ni ne možemo očekivati.

Nemam reči stvarno za takve stručne poteze. Zglobna 40 ima da se preklapa sa 41 do grada, na drugom kraju neće imati koga da vozi kad svi pređu na kombinaciju 77+41 ili 77+duže pešačenje. Jedino pregoreli neuroni u tim mozgovima ostaviše redukovanu zglobnu 77 umesto da je pojačaju sa bar jednim (zglobnim) vozilom. Na Vračaru ima da bude ludnica kad krenu u naletima od po 20min (oni što su prethodno presedali na 19) da nagrću na solo 29 i 31. Posle presedači sa 21 i 22 pošto ove neće ići dalje ima odma kod Vera, odnosno ATŠ-a da presedaju na napaćenu 29. Na kraju će ostali presedači ako ne naiđe 22A samo gušiti istu liniju na Slaviji, a ako nema ni nje još i nesrećni 31.

Genijalci na 100% elektrifikovanoj trasi umesto 22L trole do Crvenog Krsta makar u špicu uvode neki tamo dizel 22A do Slavije (skraćena 22L) da zagađuje iako je sve ovo deo nekog projekta "zelenizacije" centra grada. Navodno prelazno rešenje dok ne nabave elektrobuse koji će opet da se poklapaju s koridorom pokrivenim kontaktnom mrežom celom dužinom. Ustvari bolje da ćutim da ne uprskaju sa nekim solo elektro monstrumom od linije.

Našli naš grad da urnišu bez stida i srama.

Ne znam šta da vam kažem osim da im jasno date do znanja da su debelo pogrešili.
 
Večeras rade zglobovi na 31, tako da je verovatno neki drugi razlog za proterivanja zglobnih trolejbusa sa trga Republike.
 
A možda je jedan od razloga ona afera sa neregistrovanim trolejbusima?

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
ukidaju zvezdarsku 2ku ...koja je obelezila moje detinjstvo i svakodnevno putovanje u prvu ekonomsku...cak mi ni zveckanje zubica nije smetalo dok sam se vozio sa njom...uvek topla...brza i startna...RIP legendo ali samo privremeno...dok ovu stoku ne sklonimo...Zvezdaro, Beograde vostani vise vreme je...vrag je ubio salu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma ja mislim da će ih vratiti kad shvate da se narod jako naljutio zbog toga i da su napravili loš potez pred izbore.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Izbori im nisu ni bitni. Bahatost je na vrhuncu, kada misle da su večni i da mogu da rade šta hoće. Obično tada usledi bolno otrežnjenje
 
Bender Rodriguez":23ieowpt je napisao(la):
Bilo bi interesantno pitati Groxyja pred novinarima kako to je ranije GSP mogao da pokrije sve stare trolejbuske linije vozilima, a sad i povrh toga što su skratili 21 i 22 i 22L zamenili autobusima, ukidaju 19 i 28.

Baš bih voleo da čujem koliko su vozila otpisali i/ili koliko im vozača fali kad se odlučuju na takve očajne, slepačke poteze.

Vidim da model ''štap i kanap održavanje na okretnicama'' daje rezultate. Trolejbuska flota je dobrano okrnjena i srozana, te vlasti sada mogu postepeno da nastave na pripremanju javnosti za potpuno ukidanje tog podsistema u narednom periodu. :kafa:


Btw, čuo sam iz prve ruke da se trenutno radi procena sve nepokretne imovine GSPa. Ako ste se pitali - da, najviše ih zanima pogon Dorćol.
Čuh da se mulja sa PDR za kraj gde je depo, ajd da nazovemo donji Dorćol, i verovatno im smeta depo, za čist lep plac za zavaljivanje...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Сад ће неко гостовање нашег заменика градоначелника. Има да окриви Драгана Ђиласа за укидање троли

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pa naravno, Đilas je kriv što je u njegovo vreme bilo toliko linija pa se sadašnja vlast muči da popamti tolike brojeve.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Najbolje rešenje hoverkraft, em neće da opterećuje kocku, ima da rastera prašinu/nema potrebe da se usisavaju ulice i što je najbitnije glumiće košavu kako bi rasterao zagađenje na periferiju.
Mislim da bi rasterao ili pobio sve golubove na trasi. Četvorostruka korist.
_89611787_89611786.jpg
 
Gradski sekretar za prevoz je indirektno potvrdio razlog:
"Želeli smo da smanjimo broj gabaritnih vozila koja prolaze Trgom, pa smo linije 19 i 28 ukinuli, a 21 i 22 skratili."
https://mondo.rs/Info/Beograd/a1245142/ ... gradu.html
"Ipak, ništa nije zacrtano. Pratićemo situaciju narednih dana i saobraćajne zahteve putnika, pa ćemo u skladu s tim i reagovati, uvoditi nove polaske", rekao je Vasiljević.

Nego gde je peticija da potpišem?
 
Svi odmah šaljite primedbe zbog ukidanja linija.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Vrh