Šta je novo?

Trg Slavija

ma, za pešake uvek postoji ograda u najbržem mogućem roku, za drumski saobraćaj ni slučajno neka intervencija na vreme

kada već nisu izdigli ostrva, mogu barem da ušrafe one flouruscentne stubiće
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493387#p493387:3v6zuin6 je napisao(la):
Žika » Pet Nov 17, 2017 7:29 pm[/url]":3v6zuin6]drum1 , odličan primer kružnog toka.
Ovde koliko vidim retardirani + bezobrazni su vozači koji blokiraju žute trake prilikom uključivanja u KT.
Nije mi jasno odakle toliko nepoznavanje osnova saobraćaja a posebno kružnog toka. Osnovna pravila su jednostavna / lako se tumače i primenjuju.

ma znaju, al ih boli uvo, najgora stvar je stav "aj jos samo ja da prodjem", zbog toga ranije trole nisu mogle da udju u makenzijevu po 10 minuta, jer sve retard za retardom racuna jos samo on, nek sledeci pusti :rant:
 
Iskreno, to i ja mislim. Možeš uzeti primer sa bilo koje saobraćajnice te veličine u svetu u petak popodne, ne bi slika bila ništa bolja. Čak naprotiv.
 
Bukvalno to. Nije strašno al moglo je i bolje. Mediokritet naše zbilje.
 
Sad, kako će se po fazama celina dalje razvijati:
1. Srediće fasade oko samog trga - to je već najavljeno, nešto je urađeno, ali gro nije. U najavi je i izgradnja one nove zgrade na mestu noćnog kluba Branke Blek Rouz - trebalo bi da počne rušenje i izgradnja već ovih dana i nedelja.
2. Verovatno će se u (približno) isto vreme graditi velika javna garaža na mestu sadašnjeg parkinga - bilo je nagoveštaja.
3. Privatizacija i sređivanje Hotela "Slavija" - privatizacioni postupak je u ranoj fazi.
4. Rešenje pitanja Mitićeve rupe - teško da će tu dugoročno ostati park, nagađam da će tu u dogledno vreme "narasti" neka poslovna zgrada.
5. Konačno - podzemni prolazi - sada sasvim sigurno - moraju da sačekaju izgradnju metroa, kad god da ona dođe na red. Vrlo me zanima kako će izgledati borba sa ogromnim kolektorom. :grand:
 
@Траволта
Много ти је нешто трн у оку тај Бранкин клуб. Питам се зашто? :mrgreen:
 
Pa nije, šta fali latentnom ilegalnom bordelu u straćarici u užem centru grada?
 
Па то ти кажем. :laugh: :gobb:

Шалу на страну, заиста су фасцинантни ти разни реликти деведесетих типа тај клуб, оно горе код Патерове где су сад велики панои, онда оно чудо код Бирчанинове до скора итд.
 
Uf, to kod Pasterove je DNO.
Plus, ostade na kraju u Birčaninovoj "kompleksić" kioska.
 
nisu merodavna pojedinacna iskustva vec snimci sa kamera u vrsnim casovima! Cilj je ponuditi korisnicima nivo usluge u vrsnim casovima, tj u spicu.tako se ocenjuje isplativost investicije.U ovom slucaju nista nismo sustinski dobili sem sminke.Ako je cilj bio da se uzmu pare u tome su uspeli...Ako je cilj bio da se unapredi bezbednost i protocnost saobracaja u tome ( nazalost) nisu uspeli.Mi graddjani, vozaci, pesaci, poreski obveznici nismo sustinski nista dobili....no od ovih koji nas trenutno vode, iskreno nij se moglo vise ocekivati...
 
Podsećanja radi, gro projekta je urađeno dok je gradonačelnik bio onaj u koga većina opozicionih stranaka trenutno gleda kao mesiju. :kafa:
Naravno, to ne pravda aktuelne, koji su taj projekat izgurali do kraja.
 
takodje podsecanja radi , idite na prve strane ove teme, ovo sto je uzvedeno nema mnogo veze sa prvobitnim projektom....
 
Bogami, gro ima.
-Fontana - prisutna (b varijanta je bio "racionalni" Teslin toranj).
-Podzemni prolazi - nema ih. Tačnije, spominje se (pazi sad ovo) da će se graditi kad bude rađen metro. :kafa:
-Izmeštanje Dimitrija Tucovića - najavljeno.
-Nove trake - najavljeno.
I iznad svega, proročki komentar:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=166255#p166255:22yimzpw je napisao(la):
Nebojsa » 12 Nov 2011, 23:28[/url]":22yimzpw]Ma uradice bre samo neku sminku, trotoare, nove trake i sl. videcete, oni pobednicki radovi sacekace neka bolja vremena, ispucasmo se za gazelu i adu.

Jedina razlika je što se gradonačelnik zvao Dragan Đilas, a danas se zove Siniša Mali. Suština je da razlike nema. Pa sada, rajo, izbijaj ti jedno zlo drugim zlom.
 
Nabrajanja sama posebi nemaju nikakvog smisla, jer postojanje groba u sred KT nije nesto sto je uticalo niti na pesake, niti na odvijanje saobracaja.

Zato citiram ovaj post:
PIGLET":inn8nmgf je napisao(la):
takodje podsecanja radi , idite na prve strane ove teme, ovo sto je uzvedeno nema mnogo veze sa prvobitnim projektom....



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
I prvo i drugo zlo poslati na djubriste istorije. Prvi spiskao pare na most, ovaj drugi na BnV, a uredjenje Slavije se svelo na sminku. Funkcionalno ni za dlaku bolje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493634#p493634:2yk1nc5m je napisao(la):
tzoran1 » 18 Nov 2017, 16:19[/url]":2yk1nc5m]I prvo i drugo zlo poslati na djubriste istorije. Prvi spiskao pare na most, ovaj drugi na BnV, a uredjenje Slavije se svelo na sminku. Funkcionalno ni za dlaku bolje.
Preskočiću priču oko mosta i BnV: ukratko, Slaviju bi i Đilas i Mali/Vesić uradili isto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493631#p493631:5ecah27b je napisao(la):
laki72 » 18 Nov 2017, 16:15[/url]":5ecah27b]Nabrajanja sama posebi nemaju nikakvog smisla, jer postojanje groba u sred KT nije nesto sto je uticalo niti na pesake, niti na odvijanje saobracaja.

Zato citiram ovaj post:
PIGLET":5ecah27b je napisao(la):
takodje podsecanja radi , idite na prve strane ove teme, ovo sto je uzvedeno nema mnogo veze sa prvobitnim projektom....



Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Ja rekoh da skratim, pa sam zato nabrojao, isto može da se vidi iz uvodnih strana. Ono što su tada Beobilđani predlagali se ne razlikuje bitno od današnjih predloga Beobilđana: spisak lepih želja.

I ponoviću šta je čovek sjajno naveo, procenjujući tadašnji duh vremena, pune dve godine pre odlaska Đilasa sa vlasti:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=166255#p166255:5ecah27b je napisao(la):
Nebojsa » 12 Nov 2011, 23:28[/url]":5ecah27b]Ma uradice bre samo neku sminku, trotoare, nove trake i sl. videcete, oni pobednicki radovi sacekace neka bolja vremena, ispucasmo se za gazelu i adu.
 
A ja cu ponoviti da to ne mozemo da znamo, jer tadasnja vlast nije docekala realizaciju projekta.

Da sam ridjeg dozivljavao kao idola, ne nisam. Ali da je za njegovog vodjstva grada radjena samo sminka, pa nije.
I budimo iskreni, pa to recimo i za aktuelnu vlast, ma kakvi bili sveukupno gledano.

Dakle, ja se trudim da sagledam odredjen posao, a ne KO je odlucio, ili ko je uradio taj posao.

A na Slaviji je odradjeno upravo ono sto je trebalo odraditi (minus) - fontana.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
https://www.istinomer.rs/pregled_ocena/ ... /strana,1/

Naravno, urađeno je dosta dobrog za njegovog mandata: Bulevar, most (mada ne bez kontroverzi, setiti se procene da je moglo više mostova da se izgradi umesto jednog, dalje, seče platana,...),...

Ali, ovaj narod je blesav ako zaboravi na brojne afere: prisilno iseljavanje divljih naselja ispod Gazele na neadekvatan način, Bus-Plus, nečišćenje snega 2012.
:bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493647#p493647:zxb5elft je napisao(la):
DzonTravolta » 18 Nov 2017 05:03 pm[/url]":zxb5elft]https://www.istinomer.rs/pregled_ocena/akter,154/pstr,10/strana,1/

Naravno, urađeno je dosta dobrog za njegovog mandata: Bulevar, most (mada ne bez kontroverzi, setiti se procene da je moglo više mostova da se izgradi umesto jednog, dalje, seče platana,...),...

Ali, ovaj narod je blesav ako zaboravi na brojne afere: prisilno iseljavanje divljih naselja ispod Gazele na neadekvatan način, Bus-Plus, nečišćenje snega 2012.
:bash:
Ne mogu da neadreagujem.Mi smo stvarno narod sa dijagnozom, jel se nesto sustinski izgubilo secom platana, izrasli novi i sta???Buka i halabuka oko niokocega eto kao svrha samo po sebi.. :?: :?: :?:
Sad se vracam ibarskom i Ja koji tuda prolazim bar par puta mesecno, u uslovima sitne kise i lose vidljivosti zamalo da nadrljam na onom idiotskom racvanju kod Petlovog brda gde privremeno resenje egzistira og 2008 i gde je poginulo ko zna koliko ljudi zbog sumice od tuce borica :shock: Mom zdravom razumu nije jasno zasto jedna interesna grupa koja brani kompletiranje saobracajnice u punom profilu ima moc da spreci izvodjenje bezbednog resenja i evo vec 8 godina imamo katastrofalno nebezbedno resenje! Pitam te ljude koji su ocigledno izmanipilisani da li su bili svesni sa ce svojim cinjenjem direktno uticati na sudbine ko zna koliko porodica.Jel im mozda posecuju grobove i pale svece? :shock:
 
Ove lampe na platou će biti krive i pomeraće se verovatno pošto su prvo postavili stubove a onda lampe montirali. Sad ne kontam kako će to funkcionisati možda će ih vetar pomerati ili će ne daj bože biti nekako povezane sa fontanom, čemu ovo uopšte ne znam.
36_DSC0985-710.jpg
 
...čemu ovo uopšte ne znam....
Pa... ako imamo pravog majstora za osvetljenje ...
igra svetlosti je nešto sasvim lepo, egzoticno a ume da bude i uzbudljivo
bez obzira dal jeste ili nije u kombinaciji sa zvukom (muzikom)

a i da imamo takvog majstora
teško da ce baš njega angažovati ako nema tetku, strinu ili bar čl. kartu :lol:
 
Zanimljivo gledište koje ima smisla

- Da bi kružni tok optimalno funkcionisao, kapacitet ulaza mora da bude manji od kapaciteta izlaza. Rešenje za to je da jednosmerna Deligradska ulica bude usmerena ka bolnicama, a ne kao što je sad ka kružnom toku, jer ga tako previše puni i stvaraju se gužve - naglašava saobraćajni inženjer Vladimir Simidžija.
http://www.blic.rs/vesti/beograd/slavij ... ne/m2twfbd
 
Vrh