Šta je novo?

Trg Slavija

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468611#p468611:pq31efi1 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Avg 01, 2017 12:16 am[/url]":pq31efi1]Bogte ko šta radi ovi samo seju kafiće. Boli me bre uvo za kafiće, kojih ionako ih ima pun kufer. Nego neka stave jednu krštenu česmu za početak. Na tom trgu nesrećnom gde non stop prolazi hiljade ljudi, pa i leti na +40.

Postavice cisternu leti kao sto i sad rade :D
 
Imaš kioske i tu pazariš vodu po 3 puta većoj ceni. Jak je lobi vlasnika kioska.
 
Постоји чесма на Славији, тј. у краља Милана ближе будућем платоу. А преко пута код тролејбуског стајалишта паркира БВК своју цистерну.
 
Postoji česma koja je projektovana za vrapce i pritom ružno izgleda. Liči na veliki metalni slanik u starim restoranima. A cisterne se leti usijaju tako da umesto vode piješ čaj.

Neka naprave krštenu česmu, nek ne klošare non stop. Evo doniraću im ja pare ako su toliko nesposobni i jadni da sprovedu par cevi i slavina...
 
Cesma pod obavezno, kako zedni ljudi da gledaju toliku vodu kako se proliva na plus 40.
 
Шта сад фали овим чесмама? Сличне има и Беч.

cesma-trg-knez-mihailova-mondo-stefan-stojanovic-24.jpg


run.php


Само треба да их поставе на више места по граду.
 
Fali im to što odvratno izgledaju i što često cure svuda okolo. Uz to, one su pravljene za lokacije gde nije lako ili isplativo praviti novu česmu.
A na Slaviji se kopa kao da idemo do Kine i prave svakakve stvari, prostora ima, ljudi ima, fontane ima... i opet povrh svega toga ne mogu da instaliraju tri slavine i jedno betonsko korito?
Al bitno je da će biti kafića. Tačno sam počeo da se brinem na šta će mi život ličiti bez još kafića i na toj lokaciji.
 
Zaista ostavljaju retko odvratan utisak. Kao deo nekog WC-a. Kad god vidim kako se mat sivi metalni cilinder uzdiže u sred bare, pri čemu se u nijednom svom elementu ne slaže sa bilo čim drugim u bližoj ili daljoj okolini, imam utisak da gledam posledice neke velike ekološke nesreće u kojoj ekipe za brzo delovanje postavljaju privremene portabl česme da bi sprečili tragediju.
 
Došljak, nije problem toliko u tim metalnim česmama koliko u imbecilnosti da se pravi onoliki prostor na jednom vrlo zauzetom trgu, a ne može da se stavi jedna pristojna česma. Al bitno je da će da posade kafiće. To je ono što mene iritira i zato je moja reakcija bila takva. Reakcija kao kada bi ti meni ostavio pare, majstore i ključeve od tvoje vikendice da ti je ja sredim. I ti se onda vratiš i pitaš jel uvedena kanalizacija i struja a ja ti kažem znaš nismo uveli ni struju ni kanalizaciju, a ni prilaz ti nismo asfaltirali... ali imaćeš gipsane lavove na kapiji, vitraž na prozorima i mermerne ploče u kupatilu.
images


Ono... boli me bre uvo za kafiće, toga bar imam na svakom koraku. Nego nek izdvoje koju hiljadu evra više i neka posade jednu krštenu česmu tu. Ako su mogli fontanu od 1,5 milion evra, mogu i česmu za 1,5 hiljadu evra. Inače ovim ne blatim i ne pokrećem opet raspravu o fontani, samo kažem da im neće ništa faliti ako stave i tu jednu česmu. A ne ovaj metalni slanik.
 
Слажем се да је кафића свуда и да су беспотребни. Лично ни ја нисам презадовољан овим "Бечким" чесмама, може то и елегантније, и једноставније и више хигијенски. Мени искрено највише сметају сливници на чесмама где се накупља течност, искрено најбоље је имати чесму на цеви са славином која се активира на притисак, а да испред цеви буде сливник. Корита, лавабои, појила и сл. само одговарају накупљању смећа.
 
Ja se izvinjavam što kvarim žurku, ali odakle vam ideja da neće biti česme?
 
A gde se na slikama vidi česma, i u kojim se člancima i postovima upućenih ljudi ona pominje, pa da mislimo da će je biti?
 
Haha, mene je pre dve godine u pola 3 noću okupala ta ista česma jer je bio prejak pritisak, a nije bilo baš toplo napolju. Sećam se veselog razgovora sa likom iz Beokoma dok sam pešačio ka Čuburi :)
 
Te "Bečke" česme su mobilne česme koje imaju mogućnost da se napune i postave na lokaciju gde nema priključka i odvoda vode, predviđena su da se postavljaju kada su neka dešavanja i slične nenormalne situacije. Shodno projektovanoj nameni, tj. da mora da bude spremište za čistu i prljavu vodu česma je savršena. Normalno da je besnosleno postaviti ovu česmu u sred grada gde ima milion priključka na vodovodnu mrežu ali bolje i to nego da ih nema.
 
Znači, idealno! Umesto da troše budžet na projektovanje i gradnju nečeg lepog i trajnog, samo iz kamiona istovare gotovu limenu česmu, sprovedu dva creva, i milina, sve gotovo brzo i jeftino. Otkud Srbin zna šta je Beču privremeno? Naravno, gledajući baš to na sred najvažnijeg trga u Beogradu, turisti pretpostavljaju da je u pitanju neka havarijska situacija sa vodom, ali bože moj, oni ne glasaju, a verovatno tu nisu drugi put da bi je mogli prepoznati od prošle posete.
 
Odvratna cesmurdaca. Ne bih pila iz nje da sam prethodno prepesacila Saharu. Ona je vise za okretnice autobusa i slicne lokacije, ne za Knez i Slaviju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469844#p469844:2rz2csa7 je napisao(la):
Вожд » Pon Avg 07, 2017 1:46 pm[/url]":2rz2csa7]
Макарска, РХ.
file.php

hahahaha
 
Макарска, РХ....pobeda komsije.... :lol: :lool: :laugh: :lol:
Vozde + 1 :D
 
Vrh