Šta je novo?

Trg Slavija

Malo preterujes sa tom dijagnozom o trovanju zbog slabijeg provetravanja.. Kao da bi Slavija bila jedini takav trg na svetu.
Slavija treba biti kompletna, sa ili bez te dve zgrade. Video sam tvoj plan, moj je stav da nece biti kompletna, sve dok je "miticeve rupe". Onaj "parking" nije toliko relevantan.
 
Ispada da je park, tj tzv Mitićeva rupa najveći problem Slavije. Park u centru grada ne može biti problem, samo prednost. Ružni zidovi iza njega jesu problem ali to ne znači da se od celog parka napravi zgradetina.
I predlažem da se naziv tog prostora promeni iz Mitićeve rupe u Slavijski park. Da se ljudima ureže u misao da je to javna, a ne privatna površina I da tako I treba da ostane budućim generacijama.
 
Za zgradu nije potrebna ni cetvrtina celokupnog prostora, samo deo do Slavije. Ostatak bi ostao park.
 
Ključni prostor koji treba da ostane slobodan, i to ceo, je parking. Za onaj mali ćošak Mitićeve rupe ka Slaviji se možda i smiluju, pa ostane bez zgrade. Neki niži objekat može da ide iza te linije, dalje od Slavije. Ali za parking sumnjam. A upravo je on i najbliži centru trga, pa bi ga najviše zatvorio, i toliko direktan pešački prolaz ka Hramu da mu samo malo fali da bude i u vizuelnoj osi.

A što se tiče zagađenja to je objektivan parametar ogromne važnosti. Uz njega više nije bitno šta ko misli o "idealnom" uređenju Slavije i njegovim omiljenim regulacionim linijama. Saobraćaj se ne može ukinuti, a zagađenje je već preko granica. Što znači da se bar do zamene svih automobila električnim trg nikako ne sme sa skoro svih strana ograditi visokim zgradama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468104#p468104:3eh036c9 je napisao(la):
Earthmoving » 29 Јул 2017 08:04 am[/url]":3eh036c9]
I predlažem da se naziv tog prostora promeni iz Mitićeve rupe u Slavijski park. Da se ljudima ureže u misao da je to javna, a ne privatna površina I da tako I treba da ostane budućim generacijama.

Управо супротно. Људима треба да се уреже у свест да тај плац НИКАДА није планиран као парк и да он треба да се изгради како би Славија коначно добила своју форму и престала да изгледа као кружна раскрсница у вукојебини. Просечан Србин и Београђанин благе везе нема ни шта је трг ни како он треба да изгледа.

И постаје већ пресмешно да се за сваки неизграђени и запуштени приватни плац предлаже да буде парк. Да ли сте људи реални?
 
A još je smešnije I providnije da svaka zelena i javna površina koja treba nekome da se namesti za gradnju se pre toga zapusti. Pa nije valjda da ne znamo sa kakvom bagrom imamo posla, imamo milion primera po gradu gde smo tu pokvarenu strategiju videli: Peti parkić, Šumice... da ne nabrajam.
Druga stvar, šta ćemo sa masom prostora po gradu koja je BILA planirana da postane javna površina a postala je privatna? Nje ima mnogo više. I šta sad taj gubitak treba rezignirano da prihvatamo a ovo ne možemo da dobijemo. To što se predlaže je da budemo dvostruki gubitnici javni površina u gradu. Pa jel stvarno treba da budemo tolko glupi? Da stalno ceo grad gubi zarad par pojedinaca.
 
Isto tako i kada "slučajno" izgori nešto u požaru, malo stoji ruglo pa onda kao dodje investitor da nam pomogne i ulepša prostor soliterom bez garaže.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemoj tako zemljani. Pa sada su na vlasti najposteniji i najsposobniji u novijoj srpskoj istoriji. Eto napravili su pevajucu fontanu. Jos da puste jodlovanje na zvucnike i neku tocilicu za pivo pa da zatvorim oci i pomislim da sam u Nemackoj. :vops: :laugh:
 
Hehe da... Ali istini za volju, taj problem je mnogo stariji od njih I uključuje I urbaniste, arhitekte, inspekciju itd. Čitav urbanistički sistem kod nas nikada nije dobro zaživeo. I što se tiče same Slavije, videli smo Zumine crteže gde je trg projektovan haotično I nepravilno, nije u sredini, zgrade nabacivane okolo ko babini zubi, Mekenzijeva planirana se širi već 100 godina al nikako, nesipoštovana planirana trasa Slavija-Nemanjina-NBg I još mnogo haosa koji se sad mora krpiti. Često pomislim da bi detetu bilo bolje dati crta urbanističke planove I linije, nego ovima što se plaćaju da to rade.
 
588a2f0a3dbd7f714134b9706240da63.jpg
d7b52817a9fe715f2615b271cdbed9b0.jpg
b5a714ce2587a43b502c509744147bf5.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada god prodjem pored slavije fontana prska jednim fazonom i to one najslabije mlaznice. Očigledno Da im je nešto crklo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikako mi ne ide u glavu šta toliko kopaju između Slavije i NBS... Ako sam dobro primetio to bi trebalo da bude nekakav parkić? Po količini kopanja verovatno grešim...
 
I ja sam se pitao!?

Može render ili neko idejno rešenje kako će taj prostor da izgleda? (Verovatno je bio, ali nije loše ponoviti ga svakih par desetina strana)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468412#p468412:u47kh86m je napisao(la):
boca-ica » 31 Jul 2017 08:04 am[/url]":u47kh86m]ili ,,vetrokazalo,, ne dozvoljava jace prskanje... :)
Ako je ovo sada jačina vetra koja zaustavlja normalan rad fontane, onda će ona raditi par nedelja u sred leta i to je to. Ako i dalje ne radi, pre će biti da je nešto crklo.
 
U principu Bgd jeste vetrovit grad a ,,vetrokazalo,, bi trebalo bažariti prema Beogradskim meto uslovima
a ne da stoji još od uvozničkih podešavanja ....
 
Verovatno jos jedan privatni promotivni stand za vucikinog batu,pa je temelj ko za piramide.Pa kako da tolki bugari uzivaju u lepoti fontane praznog stomaka.
 
Не бих да скрећем са теме, али ме интересује онако у пролазу Славијом како вам изгледа да напредује Булевар ослобођења?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468500#p468500:14gw0w9x je napisao(la):
boca-ica » 31 Jul 2017 01:25 pm[/url]":14gw0w9x]U principu Bgd jeste vetrovit grad a ,,vetrokazalo,, bi trebalo bažariti prema Beogradskim meto uslovima
a ne da stoji još od uvozničkih podešavanja ....
Čini mi se da je ranije radila i pri bržem vetru. Ali recimo da su tek sada uključili merenje. Što nas onda vodi do pitanja gde je taj merač brzine vetra i da li ga je iko video? Morao bi biti negde kod vodenog mlaza. I ne previše blizu zemlje. Nadam se da se to ne svodi na nekog ko u pauzi za kafu u računar ponekad ukucava dnevne izveštaje RHMZ-a. Brzina vetra bi morala biti u digitalnom obliku i real-time iz mini meteo stanice, direktno u kontrolni računar. I morala bi se meriti OVDE, između zgrada, a ne u Košutnjaku. Pa gde je onda taj merač? Recimo nešto slično ili bolje od ovog kineskog za privatne stanove:

yhst-37697109791737_2270_28890317
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468472#p468472:wdcg1owq je napisao(la):
astrodule » 31 Jul 2017 11:43 am[/url]":wdcg1owq]I ja sam se pitao!?

Može render ili neko idejno rešenje kako će taj prostor da izgleda? (Verovatno je bio, ali nije loše ponoviti ga svakih par desetina strana)

slavija_plan_130417_tw1024.jpg


trg_slavija_5_130417.jpg


trg_slavija_7_130417_tw1024.jpg


trg_slavija_6_139417_tw1024.jpg


trg_slavija_4_130417_tw1024.jpg


trg_slavija_3_130417_tw1024.jpg


trg_slavija_2_130417_tw1024.jpg


trg_slavija_1_130417_tw1024.jpg


Izvor: eKapija
 
Ne vidim ni česmu ni javni WC. Zašto nije iskorišćen prostor ispod uzdignute platforme? Ili jeste?
 
Ako me pamcenje dobro sluzi, negde sam procitao da ce biti neki restora/kafic ispod platforme. Koliko su kopali, ja sam pomislio da rade podzemnu garazu :)
 
Хм, на овом рендеру као да нису предвидели проширење Макензијеве.
 
Bogte ko šta radi ovi samo seju kafiće. Boli me bre uvo za kafiće, kojih ionako ih ima pun kufer. Nego neka stave jednu krštenu česmu za početak. Na tom trgu nesrećnom gde non stop prolazi hiljade ljudi, pa i leti na +40.
 
Vrh