Šta je novo?

Tramvaji

Hmm :/ izgleda da bi s obzirom na extremne klimatske uslove sada i u budućnosti trebalo da kupimo pola zimskih tramvaja i pola letnjih.Dakle 60 CAF i 60 Steadler Švajcarska.. :kafa:
 
А можда би смо могли да уградимо климе и оне "грејалице" у постојеће и свима лепо, а поготово граду :D :p
 
Хм... одличан предлог ;)
Какви су ови ГСП-ови мајстори не би ме чудило да ускоро видим тако нешто :D
 
Koliko će biti spženih usled neispravnih instalacija? :D
 
Danas sam video katicu gb 419 i na njoj su skinuti konektori s kuplunga. :( Zna li se zasto? Znaci li to da vise nikad nece voziti u paru sa gb 420?
 
420 je neispravna već dugo vremena, sa nje su počupani delovi i stoji dole na Dorćolu. 419 je skoro popravljen, kao i 416.
 
Koliko razumeh nece vise spajati katice zbog cafova koji ce pokrivati 7 i 9 gde inace idu duple.Mozda eventualno na 6ici ce raditi nekoliko spojenih katica.
 
:rolleyes: Какви кретени, немам речи! Па могли би барем на 5 да шаљу дупле, ако неће на 7 и 9.
 
Па није баш нерационално, знамо да дупли трамваји знају да праве проблеме због дужине, ал свакако је могло да остане 10 упарених. Него они желе да користе новије и ремонтоване трамваје а старе да не одржавају!
 
Најбоље би било када би ремонтовали све Катице, и да се купи један број нових приколица као што их имају Швајцарци.
 
Bilo bi odlicno kada bi tramvaji bili solo, ali da naustrb toga povecaju njihove intervale na 9, 10 i 14.
 
vranac":38j9ull8 je napisao(la):
Најбоље би било када би ремонтовали све Катице, и да се купи један број нових приколица као што их имају Швајцарци.

не морају ни да купују нове приколице, него искористе старе расходоване Катице, пошаљу их у Гошу да их ремонтује и од њих направи нископодне приколице
 
bojan87":1224gf7m je napisao(la):
Bilo bi odlicno kada bi tramvaji bili solo, ali da naustrb toga povecaju njihove intervale na 9, 10 i 14.

Ne, umesto toga 9 na 2 minuta uparena katica ili KAF, dvojka na 3 minuta i sedmica na 2.
 
vranac":2eaekqe0 je napisao(la):
Најбоље би било када би ремонтовали све Катице, и да се купи један број нових приколица као што их имају Швајцарци.

Tako je, i to niskopodne prikolice
 
1505 su vozili veceras oko 20h na B.Brdo sa natpisom probna voznja! na stanici gospodarska mehana se zaglavio u sneg pa je nekoliko ljudi izaslo sa lopatama pa sklone sneg da bi Caf prosao :rant: stajao je dvadesetak minuta, napravila se mala kolona iza... valjda da probaju kako se ponasa po snegu, pretpostavljam :bash:
 
Heheh...Cafonjava se zaglavio u sneg,neocekivano.

Danas nisu radili tramvaji deo dana a moda i ceo dan od vuka do ustanicke zbog pucanja neke cevi koliko razumeh.
 
roadrunner":31sh0z36 je napisao(la):
1505 su vozili veceras oko 20h na B.Brdo sa natpisom probna voznja! na stanici gospodarska mehana se zaglavio u sneg pa je nekoliko ljudi izaslo sa lopatama pa sklone sneg da bi Caf prosao :rant: stajao je dvadesetak minuta, napravila se mala kolona iza... valjda da probaju kako se ponasa po snegu, pretpostavljam :bash:
Ma šta ga probaju po ovoj lavini,kada je i teški Bgvoz redukovao polaske... ;)
 
@vucko

Dodaj jos na to da su radila 3 autobusa, ukupno, na liniji 6 kao zamena tramvajima. Inace do Cvetka sam morao peske. :notok:
 
Pozdrav,

Interesuje me dal neko mozda ima podatke o podstanicama za napajanje tramvaja u Bg? Konkretno, njihov raspored i mozda semu neke podstanice sa njenim parametrima?
Radim diplomski na temu "Pogonski parametri tramvaja" i dobio sam zadatak da projektujem jednu liniju u Novom Sadu. Tamo je vec odradjena studija, i vjerovatno ce kupovati tramvaje na gumama, firme Translohr. Sad bih ja kao, trebao da izvrsim elektrifikaciju jedne linije...
Svaka pomoc je dobrodosla.
Hvala
 
Pa obrati se njima, moraju da ti daju sve te informacije, jer su javne. Ja te sheme ovde nisam video
 
Zasto tramvaji na liniji 2 i 12 idu kroz Resavsku a ne na Slaviju ? :shok:
 
Vrh