Šta je novo?

Tramvaji

Вили
Мислио сам да се само префарбају у зелену, а не да буду шарени због ГСП-а :rolleyes:
А што се врата тиче, можда на неким КАФ-овима не ради она "меморија" која запамти кад неко стисне тастер да се врата отворе касније. Можда неко стисне тастер и врата запамте и отворе се сама. А то чекање 1-2 секунде је за цивилизован народ, а не за србе и није никакав проблем сакечати него људи паниче за Џ. Ја бих био срећан да останем заглављен у КАФ-у :laugh:
 
Somi303":s0xqf9d8 je napisao(la):
Вили
Мислио сам да се само префарбају у зелену, а не да буду шарени због ГСП-а :rolleyes:
Нисам те разумео. Не мораш тако да реагујеш. :(
 
zasebna tema o Caf tramvaju je obrisana jel je on jedan od tramvaja koji saobraca gradom i nema potrebe za razvodnjavanjem postojecih tema na vise mesta.

Cafu kao i ostalim tramvajima potpuno ravnopravno pripada ova davno otvorena tema u kojoj je mnogo toga o njemu ali i ostalim tramvajima receno ;)
 
Александар":6aqe01e7 je napisao(la):
Mislim da je greška proizvođača što ti tasteri nemaju memoriju, pa kao recimo u drugim gradovima gde vi pritisnete i on pozeleni i kada se vozilo zaustavi vrata se otvore. To bi umanjilo pokušaje ljudi da pritiskaju te tastere non-stop!

Inače, ne znam da li o tome ovde pisano, ali 1503 ima drugačiji unutrašnji displej, tj. prilično bolji i jasniji. "Izlaz" svetlo je sada smešteno sa strane, a i glas koji najavljuje je drugačiji.

Nisam primetio, bas treba obratiti paznju.
 
Dobro je sto rade cvetko trebaju i ostale stanice do ustanicke da urade.pogotovu da im stave i stubice jer se cesto parkiraju automobilima na stajalistima,recimo stanica olimp ka ustanickoj.
 
Са стајалишта Цветко и још по неких мораш да се попнеш, а не да уђеш у трамвај :notok: :D
 
dziggy":1v9d8pkl je napisao(la):
Nisam primetio, bas treba obratiti paznju.

Snimak je lošiji, procenite sami što se glasa tiče, a displej se ne može baš dobro videti.

http://www.youtube.com/watch?v=8yD_0trG1CM

caf-notre.jpg


U 1502 ->
atrkeh.jpg
 
Bar da ovi iz gsp stave naljepnicu sa uputstvom na vrata da ljudi dzabe nedrndaju dugme :kafa:
 
Videh 3 ili 4 danas na 7ici CAFonje,a vozih se u 1502.Vidi se da je prvi pusten u saobracaj jer ima vec ostecenja po podu i sa strana.

Takodje je pokvarena najva stanica,to jest ne radi.A na displejima konstantno pise pravni fakultet :notok:

Takodje je vozac pustio malo nogu na gas pa povremeno u Jurija Gagarina kada ubrza malo vise krene da se klati levo desno zbog drndavih sina.Takvih problema naravno nema u Bulevaru.
 
Ja sam još odavno komentarisao kako mislim da su u novim modelima slova debela 3 piksela, a u starima 1.
 
Primetio sam da su u CAF-u korigovane zvučne najave. Ranije je "sledeće stajalište..." bilo najavljivano dva puta između stanica. Ako majstor malo nagazi, dešavalo se da tramvaj ulazi na sledeću stanicu i onda se najava sledeće stanice prekine u pola i sledi "stajalište...". Sada je to smanjeno na samo jednu najavu sledeće stanice i zvuči bolje.
Izgleda da je najzad moguće upisati i druge linije osim 7, pa se pojavljuje i 6 i 7L.
Što se tiče otvaranja vrata, mislim da majstori otvaraju sva vrata da bi skratili muke putnicima na stanicama. Ne vidim da je tu bilo nešto menjano, ali se nadam da hoće. Sporo otvaranje vrata i dodatne šipke su očigledno najveći problemi.
 
Evo da viknem 3x URA ako su konačno i oni shvatili da je dvostruko najavljivanje svake sledeće stanice suludo... :kk:
Nadam se da je stvarno pala odluka da se u svim CAF-ovim to smanji samo na po 1 najavu.
 
Korigovane zvucne najave?Pratite koje je vozilo.1502 u kome se vozih nema najave kao sto vec rekoh,pretpostavljam da kod novijih je polu pokvaren dok kod 1506 radi savrseno,za sada...

Neverovatno je kako se zezaju ovi iz GSP-a sa igrackama od po 3 miliona eura.
 
Vozio sam se danas u 1504, zvuk najave je čudan, tih, ko da su zvučnici crkli pa ko da krči glas. Najavljuje jedanput, a vrata otvaraju putnici.
 
Ja sam imao danas jednu neprijatnu vožnju. Bila je velika gužva i ljudi su se prilično mučili zbog nedostataka horizontalnih šipki na prostorima ispred vrata. Takođe je najava bila veoma tiha a vrućina je bila meni nepodnošljiva. Grejanje je žestoko odvrnuto. Kao da niko ne kapira da temperatura u vozilu treba da bude par stepeni ispod temperature u stanovima, zato što u vozilima ljudi ne skidaju zimske jakne i kapute. To je isto kao i kada bi u dobro zagrejanom stanu sedeli u perjanoj jakni. Stvarno me to nervira i prilično mi smeta.

I naravno, na kraju sam imao zeleni šlag na caf torti. Jedna starija gospođa me napala "Pa dobro hoćete li više pritisnuti taj taster!!!". Ne treba da vam objašnjavam da mi je prst bio na tasteru i da sam čekao fakingzelenisignal. Gospođa se baš prodrala, tako da su me okolni putnici pogledali kao da sam debil. :bash:
 
Vrh