Šta je novo?

Tramvaji

Nisam siguran.neki covek je bio slican kao tvoj kum
 
ma opusteno ja cu se truditi da vas obavestavam koje gb vozi :kum: a u subotu idem sa njim da odradim celu smenu na 14 bice slika i ponekih klipova
 
Ok .Znaci bolje sto mu nisam prisao pitavsi ga da li je on tvoj kum mislim malo mi glupo bilo a i zeznuo bi se :lol:
 
Александар":2jm3xvut je napisao(la):
GSP je inače prezadovoljan kako je Goša uradila modernizaciju, te i uprkos (ne)održavanju™ se retko kvare!

Inače ja sam negde po forumima čitao kafanske priče na temu kako je GSP brižljivo birao najgore vagone za upućivanje na remont u Gošu, a pošto Goša nije zakinula na kvalitetu, sve prvobitne kalkulacije troškova su bile probijene, Goša više nije mogla da izdrži tu cenu pa je to uticalo da se ne sklopi posao za remont daljih serija vagona...
 
nombre":24cokeim je napisao(la):
Umesto 30 novih tramvaja moglo je da bude izgradjeno 10 hotela sa 5*!
Nikada mi nece biti jasno zasto su tramvaji toliko skupi?
I traju 30-50 god.za razliku od autobusa ili trole čiji je vek eksploatacije do 6 g. :kafa:
 
primetio da sam da neki tramvaji prilikom skretanja na raskrsnicama prođu glatko dok se drugi veoma klate. da li je zbog tehnike vožnje ili do tramvaja i kako da se izbegne da se klate tramvaji.
 
Somi303":1aaa4wtg je napisao(la):
Јел ту модернизацију платила Чешка влада? :)

Ja sam negde to pročitao, e sada ne znam da li delom ili potpuno. Uglavnom znam da je učestvovao i Inecon
stanislaw":1aaa4wtg je napisao(la):
Inače ja sam negde po forumima čitao kafanske priče na temu kako je GSP brižljivo birao najgore vagone za upućivanje na remont u Gošu

Pa to je tačno da su najgori vagoni slati na modernizaciju. Čak šta više katice iz zmijarnika i kola koja uopšte nisu bila u saobraćaju.

Evo jedne fotografje sa Railserbia s kraja devedesetih.
25885369cz3.png


Ako je ovaj drugi vagon 216 onda su njega poslali u Gošu, nažalost na ostalim se ne vide garažni brojevi.
 
:shok:
ОМГ! Па шта се забога десило тим трамвајима? Као да су били на ратишту јбт :bash:
Свака част Гоши што је спасио ове јадничке :)
 
uh,ja sam ih gotivio takve mogu ti reci...:)


p.s.mislim da je onaj plavi na slici sadasnji 333,remontovan u Gosi...
 
danas sam se vozio u prikolici gb 1404 koju je vukao švajcarac gb 615. mogu da kažem da je odlično išao i da ga je majstor brzo vozio. izuzetno lepo je prelazio skretanja na raskrsnicama bez cimanja i klaćenja i to čak tamo gde se šine ukrštaju i to sa sasvim pristojnim brzinama. prosto da se čovek zapita kako to da tako matori tramvaji idu tako dobro i tako su robusni a ovi novi cafovi sve nešto svileni i sve im smeta...

prosto da se zapitamo što dajemo tolke pare za te kad bi mogli da remontujemo ovo što gsp seče i da uživamo u brzoj, glatkoj i relativno tihoj vožnji.
 
Ја сам се данас враћала неким швајцарцем са посла, врата на приколици нису радила него су их путници гурали да се затворе... Значи крену да се затварају и ту забагује и почне да штекће док неко не приђе и не гурне их и онда се затворе... И тако на свакој станици... Путовање је трајало вековима, већ сам била у озбиљној дилеми да потурим ташну као јастук и одспавам лепо до блока...
 
Ако су швајцарци почели тако да "багују", онда смо угасили
И зашто су исекли оног? :o Још га онако преврнули као најгору канту! :notok: :notok: :notok: :rant:
Јојјј, боже. Не могу да вам опишем како се осећам јбт, плаче ми се стварно :bash: Значи мука ми је
АААААААААА :mad:@@ :violina: :violina: :violina:
 
Ovo zvuci kao posao za :kum:

Sa GSP foruma,bravo kopilad unististe prvi CAF garazni broj 1501 :bash: :bash:

"milmar"":39p25jke je napisao(la):
"KT4YU"":39p25jke je napisao(la):
Potvrdjujem da se nije nista dogodilo sa 1501...
Nije, ali kad bi se šalili :lol: (objašnjenje u nastavku)...

Da je GSP firma u kojoj se ne zna k'o pije a k'o plaća sam znao odavno, ali ovako nešto još nisam pretpostavio da se može desiti.

Dakle...

ИНФОРМАЦИЈА
о пуштању у рад новог трамваја марке CAF


У петак, 16.09.2011. године, на линији 7, поред возила са гаражним бројем 1502, ће саобраћати још један трамвај марке CAF.

Ново возило ће имати гаражни број 1501 и радним даном ће радити као 2/7, док ће суботом и недељом радити као 13/7.

Напомена: Изузетно, у недељу, 18.09.2011. године, због радова на трамвајском колосеку (раскрсница код Економског факултета), трамваји марке CAF неће саобраћати.

Međutim...
Ovo obaveštenje je stiglo danas i sve bi bilo lepo da je isto ostalo važeće. Ipak je neki problem ispao, dok je rešeno da ovo današnje obaveštenje ipak nije merodavno i da drugi Španac sutra ipak neće izaći u saobraćaj.

Stoga, da se vratim na početak...
"KT4YU"":39p25jke je napisao(la):
Potvrdjujem da se nije nista dogodilo sa 1501...
... i konstatujem da vagon #1501 ipak ima problem (a glavni je taj da je u par navrata bio previše opterećen peskom prilikom probnih vožnji i ispitivanja, te da često gubi vuču)...
 
Oni su takvi njihov je najveci cilj je to da rade na stetu naroda jos su se izivljavali na tramvaju koji moze biti koko toko lep pa jbt da li postoji neka pravda ovde Treba smeniti sve sa vrha i dovesti nove ljude jer ovo je uzas :mad: :notok: :rant: :rant: :shok: :bash:
 
Ista je to bag**,jer po podeli kolaca pripada istoj partiji cije ime necu pominjati.
 
Vrh