Šta je novo?

Tramvaji

IMG-20231215-WA0000.jpeg
 
Interesantno je kako će ljudi radije da neko pogine ili se povredi nego da neko nešto kaže nekome.
Pre par dana bio u trolejbusu i bio sam na vratima sa ostalim ljudima. Vozač zatvara vrata, kreće, i ponovo otvara srednja vrata gde sam ja i šumaherski ubrzava svoj trolejbus svi se samo izmakli a ja viknuo "vrata", pošto nije čuo ja se još jednom razdrao, i tipa svi me gledaju što se derem... Da nisam viknuo neko bi možda ispao kroz vrata...
 
Više puta sam pisao, ljudi žele da ne ispadne i da se povredi/pogine. Posebno sad u vreme pametnih telefona kada svako može da snimi i pošlje medijima "ekskluzivni" snimak.
To sam jednom i doživeo gde sam viknuo "srednja" a lik koji je snimao mi rekao "JBG tebra uništi mi snimak"

Ima i onih manje toksičnih koji bi snimili da bi pljuvali GSP i gradsku vlast....
 
Тај трамвај је последњи пут (можда и једини) возио неке немачке ентузијасте и тада се покварио пантограф. За музеј и неки значај осим што је стар, Београђани се и нису нешто навозали у њему. Вредније су биле исечене Тролзе, Бонитоси, Зијаче, Саноси, ФАПови, Коцкице и остали Ик.
 
Реално соло швајцарац мислим да није ни био на линијама.
 
Nisu uvek su isli ili dupli ili prikolica, nego kakve su sanse da katice srede u boje 90tih ona krem crvena i puste ih na liniji 2 da bude kao neka atrakcija bg kao sto ima starih tram u istanbulu lisabonu...
 
Pa nesto i nije ovaj tam za muzej ne vidim uopste poentu tih svajcaraca da se guraju u istoriju bg...vise su sramota bg nego istorija..
Швајцарци нису срамота за Београд, одлични су трамваји и добро су нам дошли, ништа им не фали.
 
Швајцарци нису срамота за Београд, одлични су трамваји и добро су нам дошли, ништа им не фали.
Sramota je sto smo dosli do toga da kupimo tudji otpad...i do toga da prosimo za tako nesto...
 
Ne treba preterivati. I sam sam protiv oslanjanja na donacije, plus da se još na iste čeka, al daleko su "Švajcarci" od nekog otpada. Nisu svi slati sa ciljem da idu na liniju, al oni koji jesu, vala su došli u izuzetno dobrom stanju, pogotovu pojedini Schindler-i. Treba kupiti novo naravno, ne pišem ja ovo prvi put, al za to nam grad Bazel nije kriv. Neki od tih tramvaja rade skoro 20 godina, iako je bilo predviđeno maks desetak. Düwag i Schindler, ma koliko bili stariji od naših KT4, ipak su za bar dve klase iznad Čeha. Možda ne toliko za vozače, jer prosto su tehnološki u 60-tim godinama, al ovako po ukupnom kvalitetu, tehničkim karakteristikama, performansama itd., svakako na osetno višem nivou u odnosu na većinu tramvaja, koji su krstarili Beogradom. CAF je neka druga priča, kao moderan niskopodan tramvaj. Tako da "Švajcarci" nisu sramota Beograda, već je sramotna naša inertnost u kombinaciji sa opuštenim stavom da će donacije doveka pokrivati rupe u voznom parku. Uz to što su nam slali, lagano smo usput mogli, pa makar i na pet godina, uzimati barem po 20 novih tramvaja.
 
Pa nesto i nije ovaj tam za muzej ne vidim uopste poentu tih svajcaraca da se guraju u istoriju bg...vise su sramota bg nego istorija..
Швајцарци нису срамота за Београд, одлични су трамваји и добро су нам дошли, ништа им не фали.
Sramota je sto smo dosli do toga da kupimo tudji otpad...i do toga da prosimo za tako nesto...
Нису отпад, донирани су нам и допремљени у одличном стању и ремонтовани. Задње две серије приколица су модернизоване. Све што је стигло из Базела дошло је ремонтовано у одличном стању.
 
Да ли је, када и колико дуго радио соло швајцарац?
 
Vrh