Šta je novo?

Tramvaji

Јел то ГСП инсистира на пет модула ?
 
Пре неки дан сам гледао како делују ломљене шине на трамвај. То посљ изгледа страшно, а како је путницима могу да замислим.
Трамвај који ће да победи мора да буде робустан да издржи такву ненормалну инфраструктуру
 
Имамо пример Штадлера са уским колицима који се експлоатишу са ломљеним кривинама? Где?
 
Пре неки дан сам гледао како делују ломљене шине на трамвај. То посљ изгледа страшно, а како је путницима могу да замислим.
Трамвај који ће да победи мора да буде робустан да издржи такву ненормалну инфраструктуру
Kakve lomljene šine na tramvaj?
 
Možda izraz nije pravilan, ali se misli na krivine, gde grad večito štedi, pa uvek imamo krivinu iz nekoliko delova, mali luk, pravac, pa opet mali luk, umesto da to bude konstantan luk. Izvinjavam se ako nisam dobro objasnio
 
Možda izraz nije pravilan, ali se misli na krivine, gde grad večito štedi, pa uvek imamo krivinu iz nekoliko delova, mali luk, pravac, pa opet mali luk, umesto da to bude konstantan luk. Izvinjavam se ako nisam dobro objasnio
Aha, skretnice. To su obične skretnice fabričke. Postoje i tangencijalne koje se ugrađuju obično. Ali nije nikakav problem ni sa ovim skretnicama, samo je manji radijus (pa i brzina)
 
Не, не скретница, већ ово што је колега бифтек објаснио. Значи, није један радијус прављен по мери већ неколико сегмента. Пошто сам био колима иза трамваја, видео колико нагло дупе занесе приликом проласка сегмената.
 
@Boki123 @biftek @Прле

U svetu se šine za svako skretanje iz jedne ulice u drugu rade kao jedan veliki segment, čiji je radijus prilagođen zahtevima na samom terenu. Kod nas u Beogradu, a ujedno i u celoj Srbiji, pošto ih nigde drugde nemamo, ugrađujemo standardne lukove. Kako ti lukovi nisu dovoljno velikog radijusa da mogu da pokriju izjedna skretanje iz jedne ulice u drugu, taj nedostatak pruge se nadomešćuje pravim segmentima.​
 
Bilo je pitanje dana kada ce se ovo dogoditi
20231123_011645.jpg
20231123_011739.jpg
 
A сећам се кад сам хтео да сликам тролејбусе кроз ограду ту, одмах је искочио буцмасти брка да ме тера.
 
Danas na pauzi sa faxa izlazim iz prolaza, kada ni manje ni više sa Banjice se spušta 2305 ili ti tkzv "Cargo" tram. Prvi put ga vidim uživo, te sam pokušao koliko toliko da ga uslikam što bolje, ko zna kada ćemo se sledeći put susresti.🙂

20231124_102112 (1).jpg

20231124_102116.jpg
 
Мислим да редовно иде око 11 из депоа Сава на Дорћол.
 
@Дошљак
Pa niti si radio pod oktiljem noći, niti pod okriljem člana biblioteke. :D

@Jelancha
I ja ga samo jednom u životu videh uživo, iako sam ga više puta video na raznoraznim forumima. On mu dođe kao neka vrsta atrakcije.
 
Чему служи? Нешто му и не видим смисао...
 
Znam da jue jednom prilikom viđen kako prevozi džakove sa peskom.
 
Obustavljen tender za nabavku tramvaja.
 

Prilozi

  • odluka o obustavi postupka javne nabavke.pdf
    95,3 KB · Pregleda: 119
Kolko sam video u ovom dokumentu, sledeću nabavku ne raspisuje GSP, nego SJP iz razloga što je GSP-u SJP poslao dopis o navodno povoljnijem načinu za nabavku tramvaja te da će za isti novac moći da se uzme više tramvaja.
 
Vrh