Šta je novo?

Tramvaji

Jel se 12-ca od sutra ponovo vraća na redovnu trasu preko Sajma?
 
Iz ptičje perspektive, Katica i Španac.

20230930_123913.jpg

20230930_125057.jpg
 
Stanje limarije tramvaja je jedna od top tri sramote grada. Potpuno je razumljivo da se koriste tramvaji stari 40ak godina, visokopodni i bez klime.
Ali da je limarija trulez, da se cetkom maze farba preko korozije i rupa, to je apsolutno neprihvatljivo i predstavlja zaista nevidjenu sramotu.
Tramvaji sa trolejbusima bas negotivno uticu na dozivljaj uredjenost grada.
 
To im je možda i cilj. Da doteraju do toga da bude neisplativo da ih srede. Pa će onda da bude novi su skupi, najbolje da ukinemo tramvaje i trolejbuse i da kupimo turske i kineske autobuse. Nemojte sa se začudite ako jednom 3 i 21 ne budu jedine autobuske linije na tramvajskim i trolejbuskim trasama.
 
^^^Sve što istruli može da se sanira bez obzira na starost vozila, tim pre što su starija jednostavnija a novija imaju dostupne uvozne delove, međutim stari se zapuštaju posebno u svetlu najavljenih nabavki, a novi usled promene ekološke politike (planirano zastarevanje, pogotovo relativno novih dizel autobusa).

Ne bi me čudilo da kad stigne novih 20 rasture 3x više starih.
 
To im je možda i cilj. Da doteraju do toga da bude neisplativo da ih srede. Pa će onda da bude novi su skupi, najbolje da ukinemo tramvaje i trolejbuse i da kupimo turske i kineske autobuse. Nemojte sa se začudite ako jednom 3 i 21 ne budu jedine autobuske linije na tramvajskim i trolejbuskim trasama.
Тролејбусе су сигурно и решили да укину; за трамваје им ипак треба мало дужа "припрема". Али, ако би 20 година остали на власти...
 
Sta opozicija kaze na tramvaje i trolejbuse?
Zele li i oni da ih ukinu?
 
Krenula je 12tica starom trasom, iznenadio me je takt danas, često je nailazila.

Katice GB 2344 & GB 2310 ; Linija 12 Banovo Brdo - Omladinski Stadion
DSC_1877.jpg

DSC_1878.jpg


Izuzetan momenat, izvarničio mi je baš u trenutku okidanja.:)
DSC_1879.jpg


Katica GB 2278 ; Linija 12 Omladinski Stadion - Banovo Brdo
DSC_1881.jpg


Düwag GB 2135 + Prikolica GB 1475 ; Linija 7 Blok 45 - Ustanička
DSC_1882.jpg

DSC_1884.jpg


Düwag GB 2653 + GB 1477 ; Linija 9 Banjica - Blok 45
DSC_1859.jpg

DSC_1861.jpg


Katica GB 3415 & GB ??? ; Linija 10 Banjica - Kalemgdan Donji Grad
DSC_1833.jpg


Katica GB 2276 ; Van Službe
DSC_1827.jpg


Katica GB 2280 ; Linija 2 Pristanište
DSC_1820.jpg


Katica GB 2223 ; Linija 10 Banjica - Kalemegdan Donji Grad
DSC_1813.jpg
 
Vesić nije ništa uradio za tramvaje, ali je bar u planove ucrtao značajno širenje mreže za nekog sposobnijeg ko dođe posle njega. Ali avaj, nama je došao ovaj koji ne samo što ne ume, nego, čini mi se, čak i prezire tramvaje.

Srećom, videćemo mu leđa u decembru, pa će biti šanse da se ovo ispravi, pošto su radovi, realno, godinama daleko.
 
Vrh