Šta je novo?

Tramvaji

Katice treba remontovati a ne seci
 
@solecar
Katice se posebno cimaju jer imaju dva rotaciona postolja, pa kad se cimne, treba joj pet minuta da se smiri. Pretpostavljam da ovo može da se reši nekim blagim ukrućivanjem postolja, ali to je bespotrebno ulaganje.

@Igor
Ako dobijamo švajcarske tramvaje koji su kao novi, a imamo višak tramvaja, zašto čuvati katice? Ne moramo da ih sečemo, možemo i mi nekome da ih damo, ali zašto da ih remontujemo?
 
Све на шине бато, нека саобраћају на два минута, у инат аутомобилском лобију, клацкајмо се заједно.. :lol:
 
Upravo tako, da saobracaju. Najlakse je poseci vozila.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449343#p449343:1pkeicnn je napisao(la):
Вожд » May 3rd, 2017, 3:12 pm[/url]":1pkeicnn]Све на шине бато, нека саобраћају на два минута, у инат аутомобилском лобију, клацкајмо се заједно.. :lol:
Ima samo jedan mali problemčić. Naša mreža ne može da podrži toliki broj vozila , zato što dolazi do ispadanja iz mreže. Kada je uvođena linija 11 , skinuto je nekoliko vozila sa 7 , 9 i 13 , kako bi se obezbedilo mesta zaq normalno funkcionisanje. Nama je potrebno priširenje mreže kako bi smo mogli da uposlimo sva ta vozila.
 
Нисам мислио буквално да сви одједном буду на шинама, већ да сви буду у употреби.
 
To bi moglo jedino pod uslovom da se menjaju na određeno vreme tramvaji koji rade sa onima koji su garažirani. Tako bi im se i vek korišćenja produžio. Recimo da se na svakih mesec dana menjaju.
 
Наравно. Тако се нпр. радило са борбеним возилима у војсци, да искоришћеност ресурса буде приближно једнако распоређена.
 
Mozda se varam ali mislim da oni to vec rade. Recimo zimi ima mnogo vise svajcaraca na ulicama nego leti bar mi se tako cini


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svajcarci odmaraju kad je vrucina velika Sacekacemo mi dobro do dolaska nove ture tekst sa e kapije je blago da kazem los tj danasa Katice svakako treba remontovati .
Veci broj vozila bi znacio sigurnost a mozda bi ubrzalo sirenje mreze u nekom pravcu dodavanje i pojacavanje podstanica itd
 
Već vidim Ticu i DJP kako smišljaju nove linije : Višnjica - Jerković - Petlovo Brdo ; Sajam - Dušanovac i Banjica - Pinosava - Ripanj. Po sistemu što brdovitije i tesnije, to bolje. I kako pričaju da nam tek sad ne treba metro.
 
Vezano za švajcarce koji su trenutno u saobraćaju. Moram da primetim da su se u GSP-u konačno setili
da pobrišu grafite u poslednjim prikolicama mislim na sam enterijer.
 
Да не треба веровати функционално неписменим новинарима и уредницима, показује данашња вест:

Од 2001. године, Свајцарска Србији донирала 115 возила
БЕОГРАД, 4. маја (Танјуг) - Ссвајцарска је од 2001. године Србији поклонила 115 возних јединица, а пројекат донације, започет пре 16 година, завршен је крајем прошле године, поводом чега су се данас састале делегације Београда и Ссвајцарске.

У изјави новинарима након састанка, помоћник градоначелника Београда Борко Милосављевић рекао је да је Београд од Базела добио 115 возних јединица, од чега 66 моторних кола и 49 приколица као и значјану количину резервних делова.

"Популарни Ссвајцарци су постали заштитни знак нашег града и у том смислу хвала граду Базелу и предстваницима тог града, али такође хвала и копанијама СЕЦО, БВБ И БЛТ које су директно донирале ове трамваје", рекао је МИлосављевић.

Делегацију Ссвајцарске предводио је швајцарски амбасадор у Србији Филип Ге, рекао је како ова донација предстваља око 30 процената које возни парк ГСП-а има.

Ссвајцарци веома воде рачуна о својим трамвајима, казао је Ге, и зато је било важно "наћи им нови живот".

Ссвајцарска је после ЕУ и Немачке, казао је он, трећи највећи билатерални донатор Србији а и убуће ће, каже, наставити своју посвећеност у пољу економског и одрживог развоја.


Толико о томе да нам стиже још 113 трамваја.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449216#p449216:wh6ih03u je napisao(la):
Rkoda » Uto Maj 02, 2017 11:57 pm[/url]":wh6ih03u]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449182#p449182:wh6ih03u je napisao(la):
Дошљак » Uto Maj 02, 2017 10:16 pm[/url]":wh6ih03u]Можда је укупно до сад та цифра стигла?
U prvoj nedelji maja, projektom Tramvaji za Beograd, prestonica dobija 113 tramvaja sa prikolicama, zahvaljujući Švajcarskom saveznom ministarstvu za ekonomske poslove, obrazovanje i istraživanje (SECO), piše dnevni list Danas.
Moguce da je to ali onda oni neznaju lepo napisu a i ja sam pomislio da je mozda i moguce s obzirom da je remont kata trebo se odradi jos prosle godine,to se nije desuilo niko ne pominje zasto,a pricalo se po novinama i televiziji da ce se odraditi remont sezdesetak katica 2016 godine .


Ljudi, ovo je već postalo konfuzno, mislim da je greška u samoj interpretaciji članka iz dnevnog lista Danas.

Mada ja na samom sajtu danasa nisam našao tu vest.

Elem, ono što sam našao jeste članak u Politici, gde se pominje brojka od 113 tramvaja ali samo kao ukupna cifra već
pristiglih tramvaja u periodu od 2001 do prošle godine.


U samom tekstu se navodi sledeće na pitanje novinara rukovodiocu kantona Bazel

Da li planirate još neke projekte sa GSP-om?

U ovom trenutku ne. Trenutno pripremamo da poklonimo tramvaje Sofiji u Bugarskoj. Poslali smo im 28 tramvaja.


Evo i linka sa članka politike http://www.politika.rs/sr/clanak/379062/Svajcarski-tramvaji-moci-ce-da-spartaju-bar-jos-deceniju



Po svemu sudeći ništa od "novih" starih tramvaja.
 
Онда неки договор са БКМ у вези трамваја и тролејбуса док не стигне метро..?
 
Sve Katice treba remontovati, one i dalje mogu da voze. To i nisu tako loši tramvaji. Nije problem u proizvođaču, već u održavacu.
Najzad, generalna sekretarka kantona Bazel je odgovorila (a to važi za sve tipove tramvaja)
Koji je radni vek tramvaja koje je Švajcarska donirala? Koliko će oni moći još da budu u upotrebi?

Koliko dugo će tramvaji moći da se koriste zavisi od nekoliko faktora, kao što su tehničko održavanje ili područje rada. Kada smo počinjali projekat izračunato je da bi tramvaji mogli da se koriste još oko 12 godina. Međutim, iskustvo je pokazalo da je ovakva vrsta tramvaja veoma pogodna za tramvajsku mrežu u Beogradu. Iz tog razloga više od 75 odsto tramvaja transportovanih 2001. i 2002. se još koristi. Tramvaji koji su stigli u poslednje dve godine trebalo bi da se koriste još najmanje deceniju, pod uslovom da se dobro održavaju. Naša je procena da će moći da se koriste i znatno duže jer su nedavno bili na remontu.
 
Nikako seci katice. Eto,npr ako su vec visak,Novi Sad/Nis zele tramvaj u svom gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449342#p449342:m7345sj4 je napisao(la):
johnny_s » 03 May 2017 02:10 pm[/url]":m7345sj4]@solecar
Katice se posebno cimaju jer imaju dva rotaciona postolja, pa kad se cimne, treba joj pet minuta da se smiri. Pretpostavljam da ovo može da se reši nekim blagim ukrućivanjem postolja, ali to je bespotrebno ulaganje.

@Igor
Ako dobijamo švajcarske tramvaje koji su kao novi, a imamo višak tramvaja, zašto čuvati katice? Ne moramo da ih sečemo, možemo i mi nekome da ih damo, ali zašto da ih remontujemo?

Nemamo višak tramvaja, već imamo manjak pruga i pravaca da uposlimo sve te tramvaje ;)
 
Tekst iz tanjuga isto nepismen moguce je da u kasnijem perjodu stigne jos vozila otom potom
 
Oprostite, ovo je sigurno već bilo na temi al nikako da nađem:

Čitao negde da postoji plan da se tramvajima da prednost na semaforima (nekim senzorom koji "oseti" kad nailazi tramvaj) pa me zanima da li se zna kad će to biti sprovedeno u delo i koje će linije, odnosno raskrsnice, da obuhvata.

Unapred hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449881#p449881:22l17f1a je napisao(la):
ink » 05 May 2017 11:32 pm[/url]":22l17f1a]Oprostite, ovo je sigurno već bilo na temi al nikako da nađem:

Čitao negde da postoji plan da se tramvajima da prednost na semaforima (nekim senzorom koji "oseti" kad nailazi tramvaj) pa me zanima da li se zna kad će to biti sprovedeno u delo i koje će linije, odnosno raskrsnice, da obuhvata.

Unapred hvala.
Ja mislim da to vec postoji na nekim mestima gde je uradjena rekonstrukcija tramvajske pruge. Mislim da tako nesto postoji na raskrsnici kod "Topciderske noci" ,linija 3. je u pitanju.
 
Postoji u Topčideru i kod Franša, gde tramvaj prelazi sa leve na desnu stranu ulice, ali mislim da se nigde ne primenjuje u raskrsnici.
 
Da, hvala, u pravu ste, postoji na par mesta ali se ja sećam nedavne izjave nekog gradskog zvaničnika da će to biti prošireno na dodatne raskrsnice. Al eto, ne mogu ponovo da nađem tu vest, a živo me zanima kad i kako će to da sprovedu.
 
Vrh