Šta je novo?

Tramvaji

Juce je baba mrtva ladna u svajcarcu kod Djerma umesto dugme za otvaranje vrata, vozac je popizdeo, tramvaj blokirao na par minuta, zvoni u pm.
Inace, video sam prvi put juce da spanac vozi na liniji 6, mozda samo privremeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=417104#p417104:3vhwc7h1 je napisao(la):
altfuture » Čet Nov 17, 2016 5:39 am[/url]":3vhwc7h1]Mislim da su se sudarila dva tramvaja pre 15-tak minuta pod mojim prozorom na Novom Beogradu kod Pet Centra. Mozda ce biti u vestima, ali evo nekih informacija iz prve ruke. Dve katice su u pitanju, jedna iza druge, predaleko da vidim garazne brojeve. Trenutno se nalaze na rastojanju od oko 1.5 metara, a ostecenje je neprimetno odavde (mada je napolju mrak).


Ovaj

 
U gosu ce to na popravku da ih bacaju kako ti mislis spat sad nebi imali tramvaja
 
Tramvaj u Britaniji u kome su poginuli ljudi prošle nedelje je išao 70 km na sat na trasi gde ograničenje 20 km na sat. Više detalja u prilogu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fdIvW2GuMkg[/youtube]
 
Ovo sa engleskim tramvajem...

Najprije inzinjerska greska u projektovanju trase koja je predvidjela da vozila sa 80km/h uspore na 20 i zatim ostro skrenu. A sve vjerovatno iz razlloga da se ustedi novac u izgradnji trase. A na kraju, sva ce krivica spasti na jadnog vozaca, kao sto to inace biva.
 
*inzenjerska
Ne verujem da ce sva krivica spasti na vozaca, nije to Srbija da se sve resi o kratkom postupku i zavrsi sa slucajem sto pre. Svakako si u pravu za to da je lose projektovano, lepo je receno i na snimku da se znak za brzinu nalazi nedovoljno daleko od samog skretanja, taio da ce mahom iskusniji vozaci i oni koji odlicno poznaju trasu znati kada da uspore. S druge strane, ako vozacu nije prva voznja na trasi, valjda je dovoljno dobro poznaje da zna kada treba da koci i smanji brzinu. Krivica nije jednostrana u ovom slucaju, lose projektovanje/losa signalizacija i nepaznja vozaca je dovelo do ove nesrece.
 
15073352_1605331366440023_6025082654239833715_n.jpg


15055694_1603435256629634_1463461089817854986_n.jpg


fb. dnevna doza beograda
 
Slike preuzete sa sajta blic.rs

af6a5d002e70c6b5550d997e5016c0e2.jpg


60f4f65cc03a34d26edc2107debcd295.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
haha samo sto ja u ovo ne verujem. Tesko da ce se kupiti toliko elektrobuseva i jos 16 novih tramvaja :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Страва план, само не видим чему куповина толико електробусева кад већ имамо тролејбусе на тој релацији. Фзн "има се може се"?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Somi303":2oogo17j je napisao(la):
Страва план, само не видим чему куповина толико електробусева кад већ имамо тролејбусе на тој релацији. Фзн "има се може се"?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Procitali na nasem forumu da bi elektrobusevi komotno mogli da zamene trole


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Spim pred izbore. Odakle njima para za još 40 e autobusa, 16 tramvaja i izgradnju tolike infrastrukture? Prosto Beograd nema te pare tako da od ovoga nema ništa
 
spatiotecte":2k4shxws je napisao(la):
Da li uvodjenje tramvaja u Kralja Milana znaci ukidanje trolejbusa?

Mislim da znaci tj da su u tekstu to napisali al proveri jos jednom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh