Šta je novo?

Tramvaji

Nisu trole nego pantograf , i budi malo precizniji prilikom pisanja
 
dsc02578.jpg
 
MLADIĆ KOJI JE ŠUTIRAO STARCA
''Izbacio sam ga iz autobusa, jer je smrdeo''
Novosti online | 13. novembar 2014. 17:52 | Komentara: 17
Brojač putnika GSP-a Stefan Đikanović izjavio je da je izbacio starca iz vozila, jer je smrdeo
dekica-youtube_620x0.jpg

Brojač putnika GSP-a Stefan Đikanović, protiv koga je podignuta krivična prijava jer je fizički nasrnuo na jednog starca, izjavio je u policiji da je izbacio starijeg čoveka iz autobusa zato što je smrdeo.


''Na zahtev jedne trudnice i još jedne iz tramvaja izbacio sam ga napolje, ali on je počeo da me psuje i onda se dogodilo sve što se vidi na snimku. Starac je toliko smrdeo da su se putnici žalili, te sam morao da ga izbacim naponje'', kazao je Đikanović na saslušanju prema navodima izvora ''Telegrafa'', koji je blizak istrazi.

Đikanović je istakao da se starac na kraju vratio u tramvaj.
(Telegraf)

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... -je-smrdeo
 
Gospodin. Koliko puta sam imao prilike da osetim te opojne mirise i nikada se nije desilo da neko od putnika istera coveka, nego se ljudi udaljavaju ili izlaze. Mangup neki, 3 godine srednje ima pa nasao da se izivljava. Lepo zamolis coveka ili trpi, nije to njegova nadleznost da odlucuje ko sme a ko ne sme da se vozi prevozom.
 
Ma kako nama to bilo neprijatno, nigde ne postoji pravilnik koji kaze da putnik ne sme da `se oseca`!!!
Pro tom, ovaj nadobudni `genije` nije radnik direkcije, nije radnik GSP-a, nije komunalni policajac...

Ovaj nadobudni momak je drustveni otpadak, asocijalna agresivna bu********, koja je nasla da se izivljava na jednom nemocnom starcu.
klinac od 20tak godina dokazuje svoju `superiornost`....
jadna i bedna slika Srbije u kojoj zivimo...
 
Смањите лицемерје, више пута сам се возио двојком и (у себи) псовао и оца и мајку овима што се возе у круг. Једном је и возач код штајге излетео из трамваја да удахне ваздух и уз (гласну) псовку се вратио кроз 15 секунди. Размислите како је радити цео дан у смрдљивом окружењу! Терор је терор, за физички свакако нема оправдања, али ни за психички, чулни итд.
 
Ni jedan ni drugi nisu trebali da se nađu u ovom tramvaju - ni klošar da se greje ni ovaj mali siledžija da radi u prevozu.

A naša je sramota em što se klošar greje i em što vozači GSPa nemaju koga da pozove da ga pokupi i odvede u neko prihvatilište.
 
Alo?
Pa takavstav je upravo licemeran!
Preduslov za voznju je karta! A ni taj preduslov se ne postuje.
Smrdi covek? Ok, razumem, zaista neprijatno, ali dal je ovo nacin?
Kako vas (nas) bre nije sramota?
Tolika drustva za zastitu zivotinja, pasa lutalica, prava na paradiranja...
Sve je to ok, ali jedan nesrecni starac, koji se neprijatno oseca, on je glavni problem???
Grad nam je prepun kerecih govana, smece se baca pored kontejnera, ili kroz prozor, haustori su zapisani, parkovi zasrani...
Ali dementni starac, e on je taj.
Gde odrastoste kad nemate trunku empatije?
Zapitate li se kakvi cete biti kada ostarite???
Nije i jos jednom NIJE ovaj nesrecnik kriv sto je takav. Kriv je sistem koji ga je zaboravio. Od uzr porodice, sire familije, opstinskih, gradskih, do drzavnih institucija.
Sta radi toliko lezilebovica u raznim socijalnim ustanovama? Sta rade komunalni lezilebovici?
Oni nek se pozabave ovim covekom, ale ne silom, vec nek mu pomognu!!!
Ko podrzava i opravdava nasilje nad starim i nemocnima treba da se stidi.
Ako za stid i sram zna...
 
Лаки72
Шта ти је, човече? Где си ти одрастао и зашто кукаш и богорадаш као тетка? Ко нема емпатије? За кога? За децу Рога Африке? За курдске жртве у Кобанеу? За возача који треба сате да проведе у мирису који се речима не може описати? Да ли је баба сери радно место у клозету или испред њега? Је л` возач треба да ради у клозету? Свет је грозно неправедан. Силни твоји вршњаци одоше у рат 1991. (моји 1999.) и неки се, може бити, не вратише. Можеш ли да спаваш због толиких неправди?

Реља је у праву, треба да постоји систем који ће такве ствари решавати. Али, систем не постоји (а не постоји ни у Паризу, и тамо клошари спавају по метроу). Крив је систем што је старац без иког свог и неокупан; можда, али онда да аболирамо и овога што га је шутирао, јер, и њега је створио систем.

Ил ије ово исувише филозофије за твој лирски сентимент?

И - наравно - није требало да шутира старца.
 
Ok, nek ja imam lirski sentiment, ali meni izivljavanje nad nemocnim starcem, (makar on i smrdeo) nije nesto normalno, niti nesto sto se moze na bilo koji nacin opravdati.
Uzgred, znate li sta je nekroza? A do nje moze u poznim godinama doci bez naseg uticaja.
 
ISPOVEST ŽRTVE Šta sam skrivio pa da me taj momak šutira? VIDEO

Radmila Bulatović-Mateja Beljan | 14. 11. 2014. - 10:02h | Foto: Mateja Beljan | Komentara: 58
Želim samo da što pre sve zaboravim, kaže tiho S. V. (63), žrtva nasilnika iz tramvaja na liniji dva.

Taj dečko je od mene mlađi 40 godina, ali dobro... Već sam zaboravio kako izgleda - priča za "Blic" S. V. (63), sugrađanin kojeg je prekjuče brutalno išutirao iz tramvaja na liniji dva brojač putnika Stefan Đikanović.

Dostojanstven, nije mnogo želeo da priča o skandalu koji je podigao Beograd na noge. Vilica mu je nekoliko puta zadrhtala dok je razgovarao sa reporterima "Blica", ali se sve vreme trudio da ostane pribran, da ne zaplače i ne pokaže koliko ga je zaista povredilo ponašanje Đikanovića.
536776_bg-napadnuti-iz-tramvaja-1-foto-mateja-beljan_f.jpg

GSP: Tramvajdžija nije
video šta se dešava
Na pitanje zašto tramvajdžija nije reagovao, u GSP kažu da "nije video šta se dešava". "Niko nije rekao "majstore, stani" ili dotrčao do njega. Vozač je pomislio da je čovek pijan i da ne može da uđe u tramvaj. Nije znao šta se desilo dok ga nismo pozvali. Ponašanje očevidaca je zabrinjavajuće i šokantno - kaže za "Blic" Slavica Stevanović iz GSP.
Da li iz straha ili stida, tek S. V. je kratko odgovarao na naša pitanja, ali nijednog trenutka pred nama nije optužio nasilnika, niti je zamerio onima koji su nemo gledali maltretiranje.

Kao da je navikao da oko sebe sreće hladne ljude, ovaj usamljeni čovek je samo kratko opisao šta se dogodilo u sredu oko 11.30 sati.

- Tri minuta smo se gurali, jak je, ali me nije povredio. Samo mi je otpala kazaljka sa sata kad me je udario nogom. Čim je video da hoću da uđem u tramvaj, ustao je sa sedišta, stao na vrata i rekao: "ne možeš da uđeš". A samo sam hteo da se prevezem i nahranim mačke, pošto sam na otpadu prodao limenke - priča S. V.

Dok posmatra šta radi desetak mačaka o kojima se stara S. V. otkriva da ima brata i sestru i da se iznenadio kada je saznao da Srbija bruji o skandalu. Rado priča o široj porodici, naročito o uspesima bratanice, ali stiče se utisak da su oni na njega zaboravili. Za ovog tihog čoveka, koji je održao lekciju o čovečnosti nasilniku iz tramvaja, mnogi su mislili da je beskućnik.

Pročitajte još
Mladić koji je išutirao starca opsednut brutalnim tučama

Snimak Stefana Đikanovića na kom se vidi kako brutalno šutira starca koji pokušava da uđe u tramvaj šokirao je javnost


Brojač putnika šutirao starca jer nije imao kartu
- Nisam beskućnik imam stan u kojem živim - kaže on.

Priča nam da je 70-ih godina došao iz Nevesinja, da je radio fizičke poslove, ali mu je saobraćajna nesreća pre osam godina promenila život.

- Policajac me je udario kolima na tramvajskim šinama. Slomio mi je kuk. I dalje se teško krećem, dao sam mnogo para na lečenje, a suđenje i dalje traje. Nadam se da štrajk advokata neće odložiti suđenje u novembru - kaže S. V.

Stefan Đikanović je uhapšen istog dana. Na svom Fejsbuk profilu se predstavlja kao opasan momak, a okačio je i brojne snimke tuča iz celog sveta.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/511001 ... mak-sutira
 
Koje je ovaj blic smece to je neverovatno. Kako oni coveka znaju da oblate svaka im cast. Prvo odu na fb profil i kopaju sta da nadju lose, a ceo tekst su napisali kako je ovaj agresivan jer je kacio linkove o tucama. A ti isti linkovi izlaze mi stalno na novostima na fbu jer je neki spam, neko od prijatelja klikne na vest i posle se automatski kace druge ko zna kakve vesti na profil.

Da li u pravilniku ili kako vec nazvati to pise da nije dozvoljena voznja neurednim/prljavim i srmdljivim osobama?
 
kao u diskoteci pali se i gasi se svetla :lol:
 
nadam se da je vozac odvrnuo ovu pesmu do daske da docara atmosferu u tramvaju :mrgreen:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BPiW0tkWfeg[/youtube]
 
cuj smrdelo mu nek zapusi nos i nek cuti sutira cicu sram ga bilo :evil:
 
Jao Dare, ne filozofiraj molim te! Ne opravdavam nasilje, ali voliš li ti da ti smrdi dok se voziš i za to platiš kartu?
 
Morate shvatiti zašto neko smrdi pa tek onda bilo šta pričati. Svi ste vi ovde beograđani mrš
 
Izvini "beograđanko", zbog tvojih problema ne treba da ispašta 50 ostalih ljudi, zar ne?
Razumem i nemaštinu, razumem sve to, ali najveći broj takvih upravo sami biraju taj način života. Sramota ih je da se pojave u nekom prihvatilištu i sl. Ali, sve to im ne daje za pravo da maltretiraju pošten narod, što ne ode u neku ambulantu, neku državnu instituciju pa se ne greje i smrdi tamo?
 
Vrh