Šta je novo?

Tramvaji

Његов слон, али реклама Швајцарска...
Свима би корист била уновчити тај простор...
Лево и десно, то им је заједничко, јел да?
 
毋不敬,儼若思,安定辭":1rw8chvd je napisao(la):
Понекад помислим да би бико боље да су војна дејства током илегалних сецесија и распада Југославије више афектовали Србију. Нанета штета би свакако била мања од оне коју наноси ова потпуна отуђеност од сопственог народа, која карактерише, како stf помену, "клинце који су рат преживели удобно смештени под мајчиним скутом у Београду".

Pa ako bi cilj rata na teritoriji Srbije bio da i mi ovde zamrzimo Hrvate/Bošnjake/koga god onda bi to svakako bio uspešan zadatak.


A Ako ti misliš da bi šteta hiljada mrtvih bila manja od koristi koju donosi mržnja Hrvata, onda super :)
 
Alo nacijo probudi se
Rec je o simbolu ustastva!!!
Kakvo prozivanje da smo desnicari???
Kakva mrznja prema Hrvatima ili bilo kome drugom???
Imam prijatelje svih nacija i rasa, bliske su mi ideje socijalne pravde i jednakosti....
I na osnovu cega me neko moze okarakterisati kao desnicara??
Zato sto nesto znam o proslosti ?!
Ustastvo, ljudi probudite se, naucite nesto iz proslosti da bi imali bolju i sigurniji buducnost!!!


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
mekbejn":2zcdbkrw je napisao(la):
Što se tiče simbola ustaštva, ne mogu da se stavim u poziciju nekoga ko je to proživeo

To je tačno , ali ko vidi tako nešto na propratnim detaljima uz slovo ...

Evo sad jedno konkretno pitanje za sve one koji vide ustaše. Kada smo već započeli priču o simbolu , neka mi oni , ali samo oni koji to vide tako , kažu da li je taj simbol bio obično latinično veliko slovo U , ili je taj simbol bio latično slovo U , koje je umesto prave crte sa jedne strane imao strelicu?

Evo , prostudirajte slike slova U , pa mi kažite.

dsc0376.jpg


DSC00142_zpscd69c6ed.jpg
 
Ma u pravu si...
Predlazem da jos iza 'U' dodamo 'svastiku' (kukasti trst), samo sa 'kukama' orijentisanim na drugu stranu...
Tek da dokazemo svoj mundijalizam, tolerantnost i savremenost...
Ko je__ osecanja tolikih porodica koje stradase. Oni su nazadni i 'psiholoski osteceni'

P.S.
Ne vidim razlog zbog kojeg pojedinci toliko negiraju i nipodastavaju osecanja jednog broja sugradjana.
Folija sa natpisom 'volim te' bi slala definitivno drugu, ne kontraverznu poruku, izazivajuci iskljucivo pozitivne reakcije kod svih.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
laki72":v0g630p6 je napisao(la):
Ma u pravu si...
Predlazem da jos iza 'U' dodamo 'svastiku' (kukasti trst), samo sa 'kukama' orijentisanim na drugu stranu...
Tek da dokazemo svoj mundijalizam, tolerantnost i savremenost...
Ko je__ osecanja tolikih porodica koje stradase. Oni su nazadni i 'psiholoski osteceni'

Ne vidim razlog zbog kojeg pojedinci toliko negiraju i nipodastavaju osecanja jednog broja sugradjana.
Folija sa natpisom 'volim te' bi slala definitivno drugu, ne kontraverznu poruku, izazivajuci iskljucivo pozitivne reakcije kod svih.

Niko ne podaštava osećanja za koja se ti zalažeš , ali ako je tačno da si rođen 1972 godine , pretpostavljam na osnovu nick - a , onda ni ti ne možeš da znaš , kao ni mi drugi , kako je zaista bilo onima koji su to preživeli , jer to može samo neko ko je to lično preživeo (ne računaju se osobe kojima su preci stradali ili bili mučeni od strane ustaša) , jer smo već utvrdili da se takve osobe ne mogu smatrati kredibilnima , a njiko od nas ovde nije toliko star da je čak i teoretski mogao da preživi tako nešto.
Poenta onoga što sam rekao u prethodnom postu je da ovako dizajnirano slovo U uopšte nije simbor ustaštva (akcenat je na onoj strelici) , a ti crtaj kukaste krsteve i šta god hoćeš , ali nećeš ništa postići.
 
Па размисли још једном. Ако је 72 годиште, могао је лако да се очеше о последњи усташки пир. Али то није толико ни важно, бар не вама. Зато ми кажи шта би имао против да се набаци нека реклама?
Не желиш ваљда да кажеш да нам је потребна јалова порука на другом језику? Као украс ваљда...
 
Dzaba, moj Borcanac...
To je sad inat u dokazivanju 'evropeizma' i 'mundijalizma'


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Po gradu postoji gomila , kako kažeš "jalovih" poruka i reklama. Ajmo da počnemo da ih skidamo , i da sve što je na bilo kom stranom jeziku , poskidamo , pa onda počnemo da sve žive filmove , serije i crtaće iz inostranstva sinhronizujemo na akcenat južne pruge. Iz škola izbacimo sve strane jezike , pozatvramo sve filološke gimnazije i fakultete , i sl. To bi bilo mnogo bolje rešenje , jer tada bi smo bili poput Španaca , Italijana i Nemaca.
 
Ode tema u ku**c.
Alooo ljudi, I love you - Volim i ja vas, vratimo se na temu.
Šta je sa ovih obećanih 28 tramvaja? Ima li neka nova informacija?
 
Smatram da je dosta bilo price o licnom dozivljaju reklame na tramvaju.

SVAKI post koji se makar i svojim delom bude bavio tom temom ce biti obrisan.

Molim vas vratimo se temi dok o pomenutoj tematici mozete otvoriti temu u relax.
 
Siniša":1tzky6f6 je napisao(la):
Ode tema u ku**c.
Alooo ljudi, I love you - Volim i ja vas, vratimo se na temu.
Šta je sa ovih obećanih 28 tramvaja? Ima li neka nova informacija?
Dolaze uskoro, citajuci najnovije clanke. Medjutim, negde sam procitao da dolaze sledece godine. Mada sumnjam u to, jer ne bi se najavljivali sada.
 
Игоре, пошто ћу се сам уздржати од одговора на коментар изнад, молим да га обришете.

Живела Pax Igoriana! (Извињавам се на ниско-квалитетном латинском)
 
@marrecar
Hvala na odgovoru. Nadam se da doalze ove godine.
 
Igor":1oetto75 je napisao(la):
Smatram da je dosta bilo price o licnom dozivljaju reklame na tramvaju.

SVAKI post koji se makar i svojim delom bude bavio tom temom ce biti obrisan.

Molim vas vratimo se temi dok o pomenutoj tematici mozete otvoriti temu u relax.

ја ти лепо кажем удри милицијо :) убише тему са глупостима
 
Кад се не брише, ја ћу да одговорим.

mekbejn":2h8lqfnr je napisao(la):
毋不敬,儼若思,安定辭":2h8lqfnr je napisao(la):
Понекад помислим да би бико боље да су војна дејства током илегалних сецесија и распада Југославије више афектовали Србију. Нанета штета би свакако била мања од оне коју наноси ова потпуна отуђеност од сопственог народа, која карактерише, како stf помену, "клинце који су рат преживели удобно смештени под мајчиним скутом у Београду".

Pa ako bi cilj rata na teritoriji Srbije bio da i mi ovde zamrzimo Hrvate/Bošnjake/koga god onda bi to svakako bio uspešan zadatak.

A Ako ti misliš da bi šteta hiljada mrtvih bila manja od koristi koju donosi mržnja Hrvata, onda super :)

Очекиван ниво одговора. Они који друге олако вређају етикетом 'мризитеља' ових или оних, неретко гаје далеко већу мржњу и предрасуде.

Да би вам коментар био логички доследан, морали бисте објаснити зашто би неко ко 'мрзи Хрвате и муслимане' прижељкивао смрт Срба. Биће да сте промашили поенту.
 
Tramvaj udario biciklistu... kad sam naišao nije bilo bicikliste, verovatno ga je hitna odvela ili tako nešto...


20140402112240.jpg
 
putem za drumski saobracaj i sto se nije sklonio kad dolazi tram
 
U tom delu idu i automobili na onaj blatnjavi parking.. Nije razlog sigurno da pregaziš biciklistu. Verovatno je biciklista naglo skrenuo iz suprotne trake u tu negledajući
 
Da li danas mislite da je dobra ideja što je:
- Beograd ugovarao i kupovao nove tramvaje počev od 2010?
- Što je kupio CAF Urbos 3 (počeli da stižu maja 2011.)?


Pitam iz perspektive današnje priče o prezaduženosti Grada, koja se i opovrgava ovde na forumu. Kao i krizi, jer je ugovaranje počelo 2010-e. Drugim rečima, da li je umesto kupovine novih (tramvaja) bilo pametnije da se taj novac uložio u obnavljavljanje šinske (tramvajske) infrastukture, koja je loša, a da se "do boljih vremena" vozimo revitalizovanim Katicama (Tatra KT4) i Düwag švajcarcima?

Kupljeno je 30 CAF tramvaja, a trenutno ima 28 "švajcaraca" i stiže još. Prve donacije iz Bazela stigle su pre CAF-a, znalo se.

* * *

Niko ne osporava da vozni park treba osavremeniti, modernizovati, kao i da su vizuelno prijemčivi CAF tramvaji bolja "reklama" grada (i gradonačelničkog mandata) nego kupovina, recimo, CT skenera ili magnetne rezonance koju javnost neće videti (za bolnice iz budžeta Grada, npr. ex ATD).

Takođe, znam da je za to dobijen namenski EBRD kredit, kakav se možda ne bi dobio za "popravku šina", jer rekonstrukcija šina ide sa rekonstrukcijom celog bulevara, a to su veliki novci.

Šta vi mislite? :dil:
 
Novac se poslednjih 12 godina ulaže u obnovu tramvajske infrastrukture, koja nikada nije bila bolja, tj. ovo je istorijski maksimum kada je u pitanju stanje i tehnički standard koloseka. Sve ulice kojima prolazi tramvaj (i svi koloseci) biće obnovljeni u narednih nekoliko godina.

Nabavka novih tramvaja bila je pun pogodak. Nadam se da će ih biti nabavljeno još.
 
Vrh