Šta je novo?

Tramvaji

Covek je iz Cuprije,mislis da on zna sta je tramvaj :p I jos se sigurno izgubio...
Nemojte davati prerano zakljucke.
Vozim kombi po celoj Srbiji,da samo vidis kako se vozi po ostalim gradovima.Sve je lagano,opusteno.Pesaci kao da su oslobodili grad.Kamikaze najblaze receno...
Konkretno,Valjevo.Pre nekih 4-5 meseci otvoren je prvi kruzni tok u tom gradu.Oni ljudi ne znaju sta je kruzni tok niti koja su pravila.
Sta reci kada ja stao na trougao,a lik stoji u sred kruznog toka i pusta me...
 
Pa u Pg prije nego sto su pustili prve kruzne tokove u saobracaj u novinama je izlazilo obavjestenje sa crtezima kako se prolazi kroz isti
 
Nikola,

Oke, ako je neko iz Ćuprije to ga ne opravdava. I u tamošnjim auto-školama se uči šta je tramvaj i ko ima prednost. Takodje se uče i kružni tokovi. Znači, loši vozači, ništa drugo.

Osim toga, ako je registracija Ćuprije, ne znači daje i vozač odande, možda je auto kupjen, a i da nije, najveći deo Beogradjana nisu ni Beogradjani, već su juče došli iz raznih Ćuprija. Zato u gradu i ima toliki broj očajnih vozača i nenormalnih gužvi kad padnu dve kapi kiše.

Zemlja očajnih vozača.
 
Slazem se,svakodnevno srecem takve pacijente.
Ali znas,i ti se nekad izgubio.Nemoguce je da niakd nisi napravio gresku,da si se zamislio i sl?
Desi se svakome,ne treba to toliko osudjivati...
 
Мало касним, али слика је мноогоо добра :D
1497802_513350638763097_842332389_n.jpg

Преузето са:
https://www.facebook.com/photo.php?...22066785.42628.213116192119878&type=1&theater
 
Nikola '93":1y3w84pr je napisao(la):
Slazem se,svakodnevno srecem takve pacijente.
Ali znas,i ti se nekad izgubio.Nemoguce je da niakd nisi napravio gresku,da si se zamislio i sl?
Desi se svakome,ne treba to toliko osudjivati...

Tako je , ne treba osuđivati vozače koji barem jednom mesečno naprave grešku jer su se zamislili i zaboravili da skinu nogu sa gasa , pa zbog toga prolete kroz stajalište u Bulevaru kralja Aleksandra , ne trab osuđivati vozače koji su se zamislili i prošli na crveno u punoj brzini i pokupili pešake na pešačkom , dok je ljudima koji prelaze ulicu bilo zeleno , ne treba osuđivati vozače koji ne daju žmigavac kad skreću , pa ugroavaju živote drugih , ne treba osuđivati vozače koji skreću tamo gde oni hoće , zato što im je tako brži put ...
 
Pogon Dorćol, negde 2009... ovi su završili u Železniku kada su došle nove trole.
9u5cms.jpg
 
solecar":2meho868 je napisao(la):
Nikola '93":2meho868 je napisao(la):
Slazem se,svakodnevno srecem takve pacijente.
Ali znas,i ti se nekad izgubio.Nemoguce je da niakd nisi napravio gresku,da si se zamislio i sl?
Desi se svakome,ne treba to toliko osudjivati...

Tako je , ne treba osuđivati vozače koji barem jednom mesečno naprave grešku jer su se zamislili i zaboravili da skinu nogu sa gasa , pa zbog toga prolete kroz stajalište u Bulevaru kralja Aleksandra , ne trab osuđivati vozače koji su se zamislili i prošli na crveno u punoj brzini i pokupili pešake na pešačkom , dok je ljudima koji prelaze ulicu bilo zeleno , ne treba osuđivati vozače koji ne daju žmigavac kad skreću , pa ugroavaju živote drugih , ne treba osuđivati vozače koji skreću tamo gde oni hoće , zato što im je tako brži put ...
Uze mi rec iz usta :p
Koliko imas vozacku,koliko si presao kilometara,koliko udesa si imao i koliko imas kazni?Bez laganja!
 
Po ovome što je napisao rekao bih da ima dozvolu za ova vozila ispod tri konjske snage, bicikl, trotinet i to. Nikola ti i ja zalutali ovde među ove divne bezgrešne ljude...
 
Izgleda...
Evo,neka dodje jedan dan umesto mene da radi,da vidi kako je to lep poslic i kako je visoko placen kako vi kazete...
Samo da sacekam odgovor,pa da vidim ima li argumente za gore navedeno ;)
 
Čekaj, pa ako vam je posao tako loš, zašto vi ne tražite bolji?

Mislite da niko ne želi da radi u GSPu?
 
medjutim":1fa2afab je napisao(la):
Čekaj, pa ako vam je posao tako loš, zašto vi ne tražite bolji?

Da stvarno,ako je tolika odgovornost i toliki pritisak, "jednom nogom u zatvoru, drugom u grobu" neka nađu drugi posao. Vozači se barem svuda traže. Nek idu da voze za privatnike kombi-dostave recimo, tu nema odgovornosti, ne voziš ništa živo i još imaš kočnice.
 
Pa ja vozim kombi STF ;)
Nego,vi ste se sad udruzili protiv nas jer vas ima vise pa se pravite malo vise pametni.Kad ti ja objasnim neke stvari iz ugla vozaca,vi morate da se napravite pametni i konkretno Beks i ja moramo da Vam dokazujemo suprotno.Napravimo 3 stranice OT-a i na kraju ispadne da smo upravu.Tako je bilo i za retrovizore,i za duzinu i za sirinu i za jos 300 cuda.
Bar ja ne komentarisem ono sto ne znam,a vi konstatno komentarisete ulogu vpzaca,a to niste.Cemu to?
Ja radim taj posao iz ljubavi,daleko od toga da je los,ali i tu je isto ogromna odgovornost.Sta drugo mogu da radim kada sam student?Da lepim deklaracije u Neltu za 840 dinara?Neka hvala!
Ajde se malo spustite.Na svaki moj post imam argument,a to sto mi se izvalci iz konteksta je stvarno bezobrazluk.
 
medjutim":1hn6lxe2 je napisao(la):
Čekaj, pa ako vam je posao tako loš, zašto vi ne tražite bolji?

Mislite da niko ne želi da radi u GSPu?
U GSP ideš da radiš, kada baš nemaš ništa drugo da radiš, kada ne postoji alternativa. Naravno to većina vas ne može da shvati, jer smatrate da je to isto kao i vožnja auta. Iskreno vam želim, da vas život nikada ne natera za upravljač autobusa ili kamiona.
Vidim većina vas poseduje neke moći da sve zna iako nije sela za volan autobusa, kombi vozila, a neki čisto sumnjam i za volan automobila, bar po onome što ovde pišete. Neki odmah priznaju, a pojedince ja 6 meseci ubeđujem u neke stvari. Evo sad imamo i profi vozača ovde, pa da ne bude da sam ja tako nekompetentan da pričam o nekim temama ili možda i od njega bolje znate materiju vožnje?
 
Hajde sad da se vratimo na osnovnu temu, tj. na tramvaje, a da se usput, smirenja tenzija radi, podsetimo starih dobrih narodnih mudrosti. :)
- Tudja ruka svrab ne cese.
- Ne treba biti koka da bi se znalo sta je jaje.
- Tiha voda breg roni.

Nijedan posao nije lak, radi li se dobrovoljno, s puno ljubavi ili ne. Ono za sta ja nemam nikakvog razumevanja i tolerancije je drskost, agresivnost i bahatost, pa makar se iza njih krili i jaki argumenti. Sve moze da se kaze, ali je vazno naci pravi nacin.

Ergo, jedva cekam da se provozam CAF-om preko novog mosta. :)
 
Sto se mene tice,sve je pocelo tako sto sam bratu Sole-i napisao da nejmu bas nista ne znaci to sto su se ujedinili Litas i Luv BG.Sve ce u gradskom ostati isto.A onda je on poceo sa matematikom i onda sam mu lepo objasnio da je autobus u zakonskom merama a onda je priskocila ekipa i napala me za nesto 10-o.
I onda se sad to nadovezuje iz teme u temu i takooo...
Videces,na kraju cu ja izvuci najdeblji kraj,a pricam sve iz licnog iskustva jer sam prosao sito i reseto sa vozilima za ovih godinu dana voznje teretnog vozila i predjenih 40 000 za godinu dana.Nema vozila koje nisam vozio.Motor,Cetvorotockas,Auto,Kombi,Kamion,Sleper,Tandem,Autobus solo i zglob....
Za duzinu na kraju ja ispao bu**** sto nisam napisao da se podrazumeva da je manje :p
 
becks89":35sjldaq je napisao(la):
medjutim":35sjldaq je napisao(la):
Čekaj, pa ako vam je posao tako loš, zašto vi ne tražite bolji?

Mislite da niko ne želi da radi u GSPu?
U GSP ideš da radiš, kada baš nemaš ništa drugo da radiš, kada ne postoji alternativa. Naravno to većina vas ne može da shvati, jer smatrate da je to isto kao i vožnja auta. Iskreno vam želim, da vas život nikada ne natera za upravljač autobusa ili kamiona.
Vidim većina vas poseduje neke moći da sve zna iako nije sela za volan autobusa, kombi vozila, a neki čisto sumnjam i za volan automobila, bar po onome što ovde pišete. Neki odmah priznaju, a pojedince ja 6 meseci ubeđujem u neke stvari. Evo sad imamo i profi vozača ovde, pa da ne bude da sam ja tako nekompetentan da pričam o nekim temama ili možda i od njega bolje znate materiju vožnje?


Ја ето имам "ц" вожња камиона, далеко је безбеднија од аута. Чак и мање стресна. Нисам возио свакодневно као професионалац камионе, али камиони данас имају сав комфор аута, верујем да је са аутобусима слично. Поштујем сваки посао, када сам полагао као тек пунолетан, одабрао сам категорију више, јер нисам знао какав ће ми пут бити. Алтернатива је и волан. Свакако је боље плаћен и мање напоран од већине радничких занимања. Верујем да знате да за неке симболичне своте, људи језиво физикалишу уз ненормалне услове рада, уз стално прековремено и обавезне претње и шиканирање.
Овако испаде да не могу да се нађу људи који би возили за 60 000, без шиканирања и са могућношћу готово никаквом да изгубиш посао. :roll: Па не иде се у рудник, Ирак...
Да не кажем да су "државни" возачи аутобуса у далеко бољем положају од истих у приватним фирмама, које ипак прати мања зарада и неизвесни услови и биудућност.
 
@ nikola

To u drugoj temi nema nikakve veze sa ovim ovde izrečenim. Ja jednostavno ne prihvatam nikakvo obajšnjenje , a slučajno se desilo da to bude ista osoba , koje opravdava druge ljude. To bi bilo isto kao kada bih ja otišao u neko mesto gde nikad u životu nisam bio , i tamo pravim gomilu prekšaja , samo zato što nikad pre nisam imao prilike da se upoznam sa saobraćajnicama u tom mestu , a kao opravdanje dam objašnjenje da tako nešto ne postoji u mom mestu.
 
A umeš da opravdaš svoju grešku? Nabeđuješ čoveka 5 puta da je napisao nešto što nije, kako nebi priznao da si pogrešno pročitao.
Odgovori čoveku na pitanja, imaš li ti uopšte dozvolu? Potvrdi naše sumnje ;)

Da prekratimo OT, malo da se vratimo na temu....
Caf i #5842
i2ji.jpg


Caf
k5zf.jpg


Katica
jb8x.jpg


qbd5.jpg


"Švajcarac"
k07w.jpg


Caf
81th.jpg
 
becks89":2oq4sghz je napisao(la):
U GSP ideš da radiš, kada baš nemaš ništa drugo da radiš, kada ne postoji alternativa. Naravno to većina vas ne može da shvati, jer smatrate da je to isto kao i vožnja auta. Iskreno vam želim, da vas život nikada ne natera za upravljač autobusa ili kamiona.
Ja iskreno nemam ništa protiv da vozim za GSP iako imam dva faksa. Da imam C kategoriju prijavio bih se. Em veća plata, em volim da vozim, prirodna ljubav, šta ćeš. Ukoliko voliš to što radiš, i ukolko znaš za gore, biće ti lepo tu gde je. To se neće desiti samo zato što nemam C a da bih je dobio, po novom treba da otelim tri mečke. zaj***.

E, sad, da je to baš tako stresno i opasno i odgovorno kao što tvrdiš, ne bi se 90% GSP-ovih vozača ponašalo osiono u saobraćaju. Jače i veće vozil i teraj bez gledanja,seku, iskaču, uskaču, guraju se bez migavaca, ma strašno. Da su zabrinuti za svoj i život putnika baš u tolikoj meri o kojoj pričaš, ne bi se tako ponašali.
 
@ becks89

Ne , ja niti imam dozvolu , niti imam bilo kakvkvo stručno znanje , a kamoli osnovno , jer nisam završio ni osnovnu školu , pošto me užasno mrzelo da se smararam i da učim , pa sam zato digao ruke sa 12 godina , pa pošto sam sam u međuvremenu navukao gomilu frustracija , zbog toga što nisam ostvaren u realnom životu , rešio sam da ih lečim komentarima na ovom forumu.
 
stf":1qa79n9r je napisao(la):
becks89":1qa79n9r je napisao(la):
U GSP ideš da radiš, kada baš nemaš ništa drugo da radiš, kada ne postoji alternativa. Naravno to većina vas ne može da shvati, jer smatrate da je to isto kao i vožnja auta. Iskreno vam želim, da vas život nikada ne natera za upravljač autobusa ili kamiona.
Ja iskreno nemam ništa protiv da vozim za GSP iako imam dva faksa. Da imam C kategoriju prijavio bih se. Em veća plata, em volim da vozim, prirodna ljubav, šta ćeš. Ukoliko voliš to što radiš, i ukolko znaš za gore, biće ti lepo tu gde je. To se neće desiti samo zato što nemam C a da bih je dobio, po novom treba da otelim tri mečke. zaj***.

E, sad, da je to baš tako stresno i opasno i odgovorno kao što tvrdiš, ne bi se 90% GSP-ovih vozača ponašalo osiono u saobraćaju. Jače i veće vozil i teraj bez gledanja,seku, iskaču, uskaču, guraju se bez migavaca, ma strašno. Da su zabrinuti za svoj i život putnika baš u tolikoj meri o kojoj pričaš, ne bi se tako ponašali.
Veruj ti meni da bi posle ne 2 dana, nego 2 sata promenio svoje mišljenje ;) Samo nek te sreća posluži, da nikad ne sedneš za volan i da voziš ljude ;)

solecar":1qa79n9r je napisao(la):
@ becks89

Ne , ja niti imam dozvolu , niti imam bilo kakvkvo stučno znanje , a kamoli osnovno , jer nisam završio ni osnovnu školu , pošto me užasno mrzelo da se smararam i da učim , pa sam zato digao ruke sa 12 godina , pa pošto sam sam u međuvremenu navukao gomilu frustracija , zbog toga što nisam ostvaren u realnom životu , rešio sam da ih lečim komentarima na ovom forumu.
Zanimljiv si :kk:
 
Odlicno postavi ovdje linkove ,kako je prola anketa na busevi.com
 
Vrh