Šta je novo?

Tramvaji

dsc02720.jpg
 
Direktore snimio sam te u parku danas ali bejah u kolima! Javi se kad mi dolazis u kraj!
 
Ovo je bilo ne planirano spustio sam se sa 49 sa brda posto se neki idot parkrao na sinama ispod sumarskog kod praonice boze moj nije znao da na brdo idu tramvaji javicu se naravno
 
како лепо изгелда Швајцарац кроз Топчидер. стварно му даје неки шмек старих времена
 
Da i zaraslo šiblje na pruzi i stanicama..nemar gradskih službi.. :kafa:
 
Prvo što treba , i to pod hitno uraditi , je da se ošiša stajalište u smeru ka Rakovici.
 
Stavio sam sliku stasjalista u adekvatnu temu sve te zelene povrisne bi mogle da se srede zasdi zva ograda pored pruge da izgleda odlicno avaj sa nasim zelenilom
 
Никада нисам читао ову тему, па не знам да ли је ово помињано, али ево мог предлога са теме "Војвођанска улица"

drum1":bkw65wk3 je napisao(la):
Не знам да ли је то спомињано на форуму, али мени се чини да би једна линија трамваја баш добро дошла као спој шездесетих блокова војвођанском преко тошиног до земуна. Уједно, она би била "фидер" за бг воз. Шта мислите о томе?
 
Кроз Војвођанску до Тошиног бунара (жел. ст.) постоје три аутобуске линије (45, 71, 601), а као веза са Земуном 45ица. Мислим да би трамвај био вишак, иако начелно није лоша идеја.
 
Iderja nije loša , ali da bi se tako nešto moglo ostvariti , transportni saobraćaj bi morao da se izmesti iz Vojvođanske.
 
Zamisli, umesto da posle kafane ides kuci, kafana te doveze kuci!! Kud ces bolje :D
 
Па зато и стоји она табла на ивици крова на којој пише "wir fahren Sie direkt in die innenstadt" - "одвешћемо вас директно до центра града" :)

Плауен, један симпатичан град у бившој Источној Немачкој.
 
Radi se nešto na šinama negde između šest kaplara i Karađorđeve, te tramvaji ne saobraćaju na Novom Beogradu danas i sutra. Na stajalištima je samo šturo obaveštenje bez detalja. 7A vozi od Slavije do Bloka 45. Na studiju Đ nema vesti na ovu temu, što meiskreno čudi. Za svaku pohvalu što relativno redovno održavaju ovaj deo pruge od kako je remontovan. Predpostavljam da će pustiti tramvaje do depoa u noći između subote i nedelje, jer nemaju drugog izbora. Ali bi ovako nešto morali da urade i sa održavanjem asfalta na Starom Savskom, i to pod hitno!
 
Verovatno i ovde sređuju asfalt. Kod 6 kaplara se redovno deformiše asfalt. A nama treba neki drugi tip asfalta za te deonice. Prošli put su u 4 ujutru skidali višak asfalta, došlo mi da ih pobijem!
 
Evo i cele vesti... Ko bi rekao, sajt GSP-a, bar ovaj deo sa izmenama se redovno ažurira. Nema Kafonja na ulicama danas i sutra: ИНФОРМАЦИЈА О ИЗМЕНИ РЕЖИМА РАДА ЛИНИЈА ЈГП-a ЗБОГ РАДОВА НА ТРАМВАЈСКОМ КОЛОСЕКУ КОД „БАС“-а

Због радова на трамвајском колосеку код БАС-а (замена дела колосека на раскрсници из Карађорђеве улице ка Новом Београду) које ће изводити ОЈ „Електрограђевинска оператива“ у периоду од суботе 14.09.2013. године од 01:00 часова до понедељка 16.09.2013. године до 03:30 часова, мења се режим рада линија ЈГП-а на следећи начин:

у суботу и недељу – целодневно

трамваји са линије 7 ће саобраћати на релацији (Устаничка – Пристаниште), са ознаком 7Л,
трамваји са линије 9 ће саобраћати на релацији (Бањица – Господарска механа) са ознаком 9Л,
трамвајска линија 13 биће укинта; део возила биће преусмерен на линију 12
У суботу и недељу, повратак трамваја у депо „Сава“ биће омогућен после 22:00 часа, док излазак трамваја на трасе нема ограничења (смер од Новог Београда ће бити сво време слободан).

Трамваји који се по реду вожње искључују за гаражу пре 22:00 часа, искључиће се у депо на Дорћолу.

Возила марке “Диваг“ и „CAF“ неће излазити у саобраћај (биће замењени са возилима ЧКД-КТ4).

На релацији БЛОК 45 – ТРГ СЛАВИЈА, успоставља се аутобуска линија са ознаком 7А. На линији ће саобраћати 10 аутобуса (по 3 аутобуса погона Карабурма и Нови Београд и по 2 аутобуса погона Космај и Земун).
Траса линије: БЛОК 45 - др Ивана Рибара - Јурија Гагарина - Антифашистичке борбе – Булевар Милутина Миланковића - Милентија Поповића – Булевар Михајла Пупина – Земунски пут ( Старо сајмиште у смеру ка Блоку 45) – Стари савски мост – Карађорђева - Савски трг - Немањина – ТРГ СЛАВИЈА.

Аутобуси ће дуж наведене трасе, користити постојећа стајалишта аутобуских линија ЈГП-а
 
Koliko konfuzije unosi 7L! Trebali su odavno da standardizuju oznake na vozilima. A raskrsnica kod BAS-a se redovno prepravlja i dorađuje. Verovatno je veliko habanje u tom delu. Zar tu nije mogao jači čelik onda? Kvalitetnije skretnice, možda npr i neki dupli motor, dupli senzor i sve ostalo, za slučaj da jedan otkaže.
 
Čini mi se da te krivine posle račvanja kod BAS-a nisu ni generalno remontovane kada i pruga na Novom Beogradu i Stari most. Na tom mestu su pravljene privremene skretnice pa raskopavane 3 puta jer su morale da preusmere tramove u suprotan smer od predviđenog zato što su morali da stižu do depoa, pa se radio jedan pa drugi kolosek pruge. Na svake pola godine zatvore tram. saobraćaj i obnove neo od tih skretanja. Čini mi se da je poslednje zamenjeno skretanje ka Pristaništu iz pravca Novog Beograd. Isto je bilo zatvaranje preko subote i nedelje, ali uz propust vozila do depoa od 22 do 01:30.
 
Vrh