Šta je novo?

Tramvaji

Aha, evo fotke Stefan Bgd sa http://www.autobusi.net/forum/viewtopic.php?p=313165.

Najlepša Kata!

Tramvaj-409-3.jpg
 
Pjongjang

3039476531_ddbc2145db.jpg


Tram je širi zbog 1435mm koloseka. Ne znam dal još negde voze Katice u original šemi
 
Ova kata 409 na 12 na omladincu odlicno izgleda isto tako bi slika mogla da se podmetne kao da je fotografija napravljena 90 tih
 
U kom smislu remontovan on ima orginalno fabricko bojanje bio je u kvaru 10 godina a ugradjena je nova elektronika coperi itd .
 
Pa pomislio sam da je remontovana skoro,posto mi izgleda ekstra dobro u odnosu na druge katice.
 
cek sad raszmisljam nesto sto bi katice farbali kad postije one folije mogu da ih oblepe kako hoces i da to izgleda vrhunski i dosta je jeftinije od farbe i jos malo da stave ove digitalne pokazivace tj gde ide i koji je br ili da stabe nesto normalno a ne ko na dvojkama sto sofet iscrta 2ku hemiskom i okaci je selotepom i imali bi dosta pristojan tramvajski saobracaj :) ne treba nam mnogo samo malo para i volje :)
 
Сале, проблем је што (неко у) ГСП(у) вероватно размишља по систему "зашто би давали мало пара за фолије и дисплеје кад практично за Џ можемо да офарбамо трамваје сунђером, рибаћом четком и воденим бојама и број линије назначимо хемијском на искоришћеном А4 формату."

Поред тога, мислим да рекламне фолије (које су вероватно иста или врло слична ствар) не трају дуго, врло брзо се искрзају, претворе у фронцле и возило које их је "обукло" изгледа очајно, чак иако је у релативно добром стању. Овде је навика да се штеди на погрешном месту пустила огромно корење. Сигурно постоје и квалитетне боје/процедуре наношења и добре фолије, али оне имају и своју цену.
 
pa ne znam ne razumem se toliko u folije al valjda je jeftinije jednom kvalitetno uraditi nesto nego milion puta nekvalitetno :) a i dosta automobila ima tu fliju pa se ne raspadne :) a sto se tice displeja da se donese neki zakon ne mora elekrtonski moze i neki platneni al ljudski :) nije problem
 
Крајем деведесетих је тадашња градска власт донела одлуку да се униформишу возила приватних превозника. Изабрана је светлоплава боја, и појавио се оглас за ту фолију, где је писало нешто типа "Три пута јефтиније -шест пута брже"...или беше обрнуто. Има и добрих фолија, нека такси удружења и појединци их користе.
Што се тиче Твоје констатације:
sasa901":bmupwgns je napisao(la):
....valjda je jeftinije jednom kvalitetno uraditi nesto nego milion puta nekvalitetno :) ....
на жалост, постоји и трећа опција, која се најчешће користи у земљи Србији: јефтиније је једном урадити нешто неквалитетно него једном квалитетно. Јбг...
 
a moze li se ikako dovesti neki privatni tramvaji kao u svici :) ? ili smo osudjeni na gsp teror sa tramvajima :)
 
Тко зна...можда и може. Мислим да "Веолиа", која се узгред повлачи из Бг-а, негде држи шинске линије. То је ипак далеко, бар за сада, не бих рекао да се у ДЈП о томе и размишља...
 
Umjesto veolije dolazi DB tacnije kcerka ARIVA tako nesto vec dogovoreno
 
sasa901":1crk8k62 je napisao(la):
a moze li se ikako dovesti neki privatni tramvaji kao u svici :) ? ili smo osudjeni na gsp teror sa tramvajima :)
A privatnici se u GSP autobuskom saobraćaju nisu proslavili,umesto da smo dobili najmodernije i najudobnije autobuse što bi bilo i logično,dobili smo raspale Beloruske kante i nepoštovanje reda vožnje,samo nam to još fali i sa tramvajima.. :kafa:
 
Firebird-011":ddkpiiyj je napisao(la):
Тко зна...можда и може. Мислим да "Веолиа", која се узгред повлачи из Бг-а, негде држи шинске линије. То је ипак далеко, бар за сада, не бих рекао да се у ДЈП о томе и размишља...
sto se povlace oni su najbolji :)
 
Tako sto st*** dize noge na sedista, jos ako je mokro, znas kako lepa fleka ostaje... A najumobolnije mi je sto on/ona digne noge na sediste i onda par stanica kasnije na to isto sediste sedne njegov/a poznanik/ca, ovo sam n puta video po prevozu...
 
Како ли ми то није пало на памет :? :D Ја сам то као клинац радио :oops: али више не :gobb:
Vrata-tramvaja.jpg

По који пут катицама отпадају врата? :o
 
Somi303":2x9jbd6o je napisao(la):
#1509 данас

Не капирам како настају ове флеке :?

Pa ja sam jednom video gospodju kako ulazi kod pijace na Banovom Brdu i spusta ceger na sediste. A kad je izasla kod Rode fleka veoma slicna ovoj je ukrasavala sediste. (verovatno su jagode u pitanju :laugh: )
 
Vrh