Šta je novo?

Tramvaji

Ух, ја сам покушавао раније да нађем топографске карте, али се доста тешко налазе. Чак је можда лакше наћи .ded (digital elevation data) фајлове. У сваком случају, гугл :)
 
Teren ne bi trebao da bude problem. Ako su pre 100 godina stari belgijski tramvaji mogli ici ulicom Rige od Fere bez nesrecnog slucaja, onda mogu i u Rakovici sa novim tramvajima. U svakom slucaju, trebalo bi ovu ideju detaljno ispitati.
 
Sta mislite kako ce se gosti Bograda, pogotovo za vreme Univerzijade, snalaziti sa oznakama tramvajskih linija, kada su n a stanicama ispisane linije u redovnom saobracaju... generalno to sa brojevima i nalepnicama nam je slaba tacka
 
ne vidis problem sto linije koje su oznacene ne prolaze tuda, a prolaze neke druge?
 
Am, pa to nije ništa čudno. I u inostranstvu se to dešava pa nikom ništa. Tako sam se ja gubio po Cirihu za vreme poklada, al skokneš do vozača gurneš mu mapu ukoliko ne zna engleski i čas posla se snađeš :)
 
Kao npr. 7ica koja trenutno ide preko Slavije, a da to nigde ne pise, dok na delovima bulevara pise da tuda ide 7ica, a nje nema?
 
Postoje volonteri koji su zaduženi za takmičare i sve drugo osoblje, oni će im dati instrukcije, tako da ne morate da se brinete.
 
JohnnyLee":lw4bhi5b je napisao(la):
jedini problem za strance je to što je ćirilica na tablama. ne vidim druge probleme
неће ваљда да буду натписи на арапском нормално је да су табле на ћирилици
 
Izvinavam se na gresci u posljedjem postu produzenje do mm luga od bulevara kralja ace.Bar ste se fino nasmijali a i ja .
 
acagroff":2jld116n je napisao(la):
JohnnyLee":2jld116n je napisao(la):
jedini problem za strance je to što je ćirilica na tablama. ne vidim druge probleme
неће ваљда да буду натписи на арапском нормално је да су табле на ћирилици
ma ne to, nego što stranci ne znaju ćirilicu
 
Najbolje je i jedno i drugo, mozemo da smisljamo idejno resenje novih, jednostavnih tabli, koje se lako mogu azurirati i prikazemo u radionici
 
shmeksi":2tt9kh73 je napisao(la):
Postoje volonteri koji su zaduženi za takmičare i sve drugo osoblje, oni će im dati instrukcije, tako da ne morate da se brinete.
jbg, moram samog sebe da citiram. Nemate šta da brinete za table, volontera ima i previše tako da su svi obezbeđeni
 
Nisam, ali dosta mojih kolega i koleginica jeste, a čovek koji je organizovao skoro celokupnu komunikaciju na univerzijadi je asistent kod mene na faksu.
 
takođe ono što mi je bilo čudno jeste da odjednom 13ica ide na NBG.... I to je poprilično česta
 
praguc":qhdlfx5l je napisao(la):
takođe ono što mi je bilo čudno jeste da odjednom 13ica ide na NBG.... I to je poprilično česta
Pošto rade šine u Pariskoj pa tuda ne saobraćaju više 2, 11 i 13 to su potonje 2 spojili u jednu liniju - 13L od Banovog brda do Bloka 45. Sva kola sa ove dve linije sad voze na toj novoj pa su otud tako česti. Ne bi bilo loše da i inače radi jedna takva linija.
 
Pa posto GSP ima debilni sistem gde sa jednom kartom ne mozes da presednes, trebalo bi bar da bude sto vise linija...tipa BB - NBG, Knezevac - Dorcol, Ustanicka - Omladinski, i sl.
 
Goldstein":fuucw37a je napisao(la):
praguc":fuucw37a je napisao(la):
takođe ono što mi je bilo čudno jeste da odjednom 13ica ide na NBG.... I to je poprilično česta
Pošto rade šine u Pariskoj pa tuda ne saobraćaju više 2, 11 i 13 to su potonje 2 spojili u jednu liniju - 13L od Banovog brda do Bloka 45. Sva kola sa ove dve linije sad voze na toj novoj pa su otud tako česti. Ne bi bilo loše da i inače radi jedna takva linija.
Da ali zbog neobaveštenosti, vidiš npr ide ti 7L za njom 13L, prva puna, druga zjapi prazna, danas sam ja bio sam u 13ci u prikolici...
 
kako bi bilo cool da u svakom tramvaju ima mapa linije, kao što ima u amsterdamskim tramvajima, ili u metro vozovima širom sveta
 
Vrh