Šta je novo?

Tramvaji

@Vucko
Ote mi rec iz usta. Dvanaestica je u poslednje vreme poprilicno retka bila i sada kad trojka ide Ruzveltovom, ta ulica je postala malo zivlja. Bilo je potresno gledati tramvajske sine bez tramvaja na vidiku.
 
Ne znam koliko je bila retka ali skoro svakog dana idem peske ruzveltovom od nadvoznjaka do Vuka zadnjih 5 godina I slabo kada sam vidjao tramvaje za svo to vreme.Jeste da je samo jedna tramvajska linija naspram 5-6 autobuskih ali opet se zapita covek cemu te sine ako ide jedna linija I to tipa na 20 minuta ili koliko.

Ja bih skratio autobuse do bogoslovije I forsirao tramvaje kao glavni vid prevoza od Bogoslovije ka centru da mene pitate.Recimo 32ka se odmah moze skratiti do Bogoslovije.
 
Tramvaji su jako slabi i u Pozeskoj. Nemaju dobar interval i uz guzve cesto ih nema jako dugo. Nije prevoz na koji bi covek mogao da se osloni, to je velika steta.
 
S jedne strane pricaju da sad ima tramvaja u visku, a s druge strane ima linija na kojima tramvaji idu kao penicilin. Kad sam bio mali, dvojka je svaki cas zujala u oba pravca, a sad ide s mene, pa na ustap. Dvanaestica je za nijansu cesca, ali daleko redja od devetke i sedmice, koje uglavnom idu kao svatovi.
 
Имам осећај да ће ГСП у налету гомиле трамваја који не саобраћају посећи добар део :(
 
Kada se vec spominje neiskoriscenost sina, mene zanima cemu sluzi okretnica tramvaja kod zeleznicke stanice (oko onog parkica)? Zar to nije mogao da bude terminal za neku liniju, jer kod zeleznicke stanice uvek puno ljudi ceka prevoz?
 
То би требало да буде техничка окретница, која би се користила у случају застоја, када се трамваји преусмеравају на Пристаниште или Господарску механу. Нажалост, окретница је траљаво пројектована и могла би да се користи само када не би било аутобуске окретнице на истом месту.
 
Bugari dobijaju kao poklon niskopodne švajcarce...

19103.jpg


I to ovakve, ne znam za vas ali malo sam ljubomoran pa zar se nismo mi pretplatili na njihove tramvaje. :( :D
 
Cuburac93":2svbnv5b je napisao(la):
Nije fer uopste. Sto bugarima daju te a ne nama

To sam i ja prvo pomislio, ali ruku na srce nisu oni u obavezi da bilo kome nešto poklanjaju u tom smislu hvala im i na ovim tramvajima. Mada bih stvarno voleo da vidim jednog od tih niskopodnih na ulicama Beograda.
 
Bugari ih kupuju koliko mi je poznato?!? Jeste da su sume smešne, ali su dosad kupovali tramvaje iz zapadne evrope.
 
Александар":147lxf2p je napisao(la):
Bugari ih kupuju koliko mi je poznato?!? Jeste da su sume smešne, ali su dosad kupovali tramvaje iz zapadne evrope.

19107.jpg



Ne kupuju ih, već ih dobijaju kao donaciju.
 
Мислим да је Сарајево добило сличне трамваје, али из Амстердама. Само нисам сигуран да ли су нископодни.
 
Bivis":1js3lkow je napisao(la):
Cuburac93":1js3lkow je napisao(la):
Nije fer uopste. Sto bugarima daju te a ne nama

To sam i ja prvo pomislio, ali ruku na srce nisu oni u obavezi da bilo kome nešto poklanjaju u tom smislu hvala im i na ovim tramvajima. Mada bih stvarno voleo da vidim jednog od tih niskopodnih na ulicama Beograda.

Sigurno ih dođe jeftinije da poklanjaju Balkancima , nego da ih drže u svojim garažama i da im zauzimaju bez potrebe mesta za nove.
 
Можда је мрежа у Бугарској (Софија?) боља него у Бг-у, па према томе добијају и боље трамваје? Мада, ипак мислим да је у питању то што су они у ЕУ...

lento":44urqgwk je napisao(la):
Ovaj klip sam nasao na jednom drugom forumu. Radi se navodno o promotivnom klipu Pan Ama iz 1964. i vide se tramvaji, trolejbusi i autobusi iz tog vremena.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... OsiilNhHVU

Пуно хвала на овоме! :vops:
 
Sačekajte malo. Mi prvi put dobijamo nešta kao poklon, sve do sada smo sami kupovali.
Koliko je do sada Belgrad dobio iz Bazela ukupno tramvaja? Mislim da je dobio već od ovih 28 kojih će da mi dobijemo, tako da mesto za ljutenja nema. Moramo biti blagodarni jer to nama poklanjaju.
I pitanje za oni koji možda znaju: koliko tramvaja ima Beograd trenutno u voznom stanju i koliko od njih izađu na linija svaki dan?
 
Братко, не верујем да се ико озбиљно љути. Само полемика.
 
Andrej_LJ,
Није први пут да добијамо трамваје на поклон. Крајем 70-их смо добили 20-ак трамваја из Хагена, тада СР Немачка. То су такође били Дувагови четворо и шесто осовинци. Погледај мој пост на 417-ој страници. Они су тада били млађи од ових које сада добијамо, а доакали смо их за 3 године.
 
Да нисам трчао за 302 која је отишла раније записао би гбр..
2012-12-21-1395_zps4ce61f28.jpg

Ово је прво веће оштећење до сада, што је релативно ок :)
 
Можда је боље да су седишта била дрвена, то може доста добро да изгледа, а много је лакше за одржавање. Ово оштећење не верујем да ће ГСП сам моћи да санира.
 
Nije mi jasno da posle nepunih godinu dana sedišta već počinju da se cepaju. Ona sedišta u japancima posle koliko godina pa su uglavnom čitava, ja bih to vratio špancima da poprave ali ko zna možda nam ga na kraju ni ne vrate. :p
 
Vrh