Šta je novo?

Tramvaji

323350.jpg

270320123299.jpg

210320123262.jpg
 
Mali lrt fijasko nije kaf kriv cjela ulica ispred sava centra smjer ka bloku 45 kolonica
rl=http://www.dodaj.rs/?6/iK/1ZwjdFFO/dsc00290.jpg]
dsc00290.jpg
 
558288_10150591404526307_533681306_9298138_1412887350_n.jpg

И зашто више на саобраћа ова приколица? :mad:
5424743502_473e70fc5f_b.jpg

5424742936_4a2a1fc270_b.jpg

А волео бих да су нам и гуду поклонили :D
1338_010707_02y.jpg

WagenBLT1338_115.jpg

И једна небитна фотографија :)
img8502.jpg
 
Somi303":3k9p8fft je napisao(la):
И зашто више на саобраћа ова приколица? :mad:
5424743502_473e70fc5f_b.jpg

5424742936_4a2a1fc270_b.jpg

Iz bezbednosnih razloga je povučena. Tako su rekli u jednoj reportaži pre nekih mesec dana na studiju B.
 
Evo inovacija iz Alstoma,od sada ce se tramvajske i LRT sine postavljati mnogo brze i uz manja ulaganja..Grad Beograd moze da lakse i brze siri tramvajsko Lrt mrezu
Spektakularni snimci..
http://youtu.be/1jZBPuy4C6Q

Alstom accelerates tram track works thanks to flash butt welding
27/01/2012
The new Alstom “flash butt” electric welding apparatus designed for grooved rails - Alstom Transport The CLEO* project used electric welding on grooved rails for the first time in the construction of a tramway line. Used in conjunction with Appitrack automated track installation technology, Alstom thus offers its customers a practical new solution to accelerate track works and minimise the disruption of city life.

Alstom owns a new so-called “flash butt” electric welding apparatus specifically designed for grooved rails(1). It was used for the installation of track for the new “East-West” tramway line in the city of Orléans. The mobile welding head – specifically designed to fit the profile of this complex, asymmetric type of rail – is implemented by means of a rail and road machine designed by Alstom.

Applicable to 80% of tramway rail installation situations, this new apparatus designed by Alstom and authorised by the French authorities enables to ultimately produce over seven welds per worker and per day versus 2.5 for the conventional thermite welding process.

Rail welding operations constitute a delicate stage of infrastructure projects because they often require a great deal of time and depend on hard-to-find, highly skilled labour.

So-called “flash butt” welding, previously used only on Vignoles rails(2), consists in creating an electric arc between the ends of the rails so that they are welded together without the addition of any exterior material.

(1): Grooved rail is used for the construction of track embedded into a roadway, which is the case for certain segments of urban tramway lines. Its profile is asymmetrical and complex.

(2): Vignoles rail is used for conventional non-embedded track. Its profile is symmetrical.

* CLEO: “Construire la ligne Est-Ouest” (Build East-West Line) This new line in Orléans will serve 59,000 inhabitants via 25 stations. A total of 21 Citadis trainsets will circulate over 11.8 km of track, crossing five municipal districts. The CLEO line construction project is the first railway project to combine Appitrack technology and flash butt welding.

http://www.alstom.com/Resizer.ashx?...utt welding.jpg&h=195&w=230&minh=195&minw=230


Alstom’s fast automated tracklaying technology, Appitrack, was chosen as the Innovation of the Year at the 2011 Light Rail awards held in London on 5th October.

The system allows for limited excavation depths in order to speed up track-laying time with the ability to lay up to 200 metres of track per day, compared with just 50-60 metres using conventional methods, and therefore reduce project costs. Appitrack also as low noise levels and is applicable to all types of track surfaces and with all types of equipment.

Alstom has used Appitrack in the tramway projects recently inaugurated in Jerusalem, Reims, Algiers, and on the second line of the Orleans tramway that is due to enter service in 2012. It was in Orleans in March 2011 that Appitrack set a world track laying 403 metres of single track laid in one day, the equivalent length of almost four football pitches.
 
solecar":yatbr4ua je napisao(la):
Iz bezbednosnih razloga je povučena. Tako su rekli u jednoj reportaži pre nekih mesec dana na studiju B.

Kako povučena kada još uvek saobraća Beogradom? Naravno sada se ne razlikuje od ostalih, pozelenela je. Za prasence nisam siguran da li je kod nas, jer ne vidim garažni broj, ali sam čitao neke priče da su švajcarci to demontirali i poslali prikolicu plašeći se da se ne naljutimo.
 
Ова "дивокоза" је демонтирана код нас и сад вози, али се не разликује, а прасенце никад није стигло код нас као на слици, вероватно је демонтирано у Базелу :(
 
Jel normalno da se kafovi mnogo klackaju levo-desno pri većim brzinama? Danas u bulevaru mnogo nešto klackanja, to nisam očekivao. A i primećujem da postoje razlike u smislu da neki samo prošušte pored tebe a neki su već počeli da ispuštaju onaj pišteći zvuk tipičan za katice. A sedišta nema nijednog a da nema najmanje dve fleke, i uopšte nisu udobna, bodu u leđa i ono nije tapacirano uopšte nego nekakva tvda guma. Ali zato je bitno da kamere rade i prate svaki naš pokret. :grand:
 
angry bird":ho34q5lt je napisao(la):
Ali zato je bitno da kamere rade i prate svaki naš pokret. :grand:
Te kamere su tu, da bi ti i drugi normalni beograđani mogli da uživaju u tramvajima koji nisu ižvrljani, porazbijani, upišani itd. A što se tiče fleka na sedištima, to je već stvar kućnog vaspitanja, ili životne filozofije nekih naših sugrađana, koji biraju da se kupaju svake prestupne godine :bash: . Tu nikakve kamere ne mogu pomoći.
 
Bivis":3ckodfi5 je napisao(la):
angry bird":3ckodfi5 je napisao(la):
Ali zato je bitno da kamere rade i prate svaki naš pokret. :grand:
Te kamere su tu, da bi ti i drugi normalni beograđani mogli da uživaju u tramvajima koji nisu ižvrljani, porazbijani, upišani itd. A što se tiče fleka na sedištima, to je već stvar kućnog vaspitanja, ili životne filozofije nekih naših sugrađana, koji biraju da se kupaju svake prestupne godine :bash: . Tu nikakve kamere ne mogu pomoći.

:lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
И није сезонско купање проблем исфлеканих седишта, већ су проблем ноге особе која седи на седишту преко пута :rolleyes:
 
Naravno,kamere su pomogle da se resi ona situacija kada je lomljen validator u CAF-u i to sto su flekava sedista nema veze sa time da gsp ne pere CAF-ove spolja niti iznutra.
 
Bivis":3nmqu2vz je napisao(la):
angry bird":3nmqu2vz je napisao(la):
Ali zato je bitno da kamere rade i prate svaki naš pokret. :grand:
Te kamere su tu, da bi ti i drugi normalni beograđani mogli da uživaju u tramvajima koji nisu ižvrljani, porazbijani, upišani itd.
Ajde mi sad reci, jel ti stvarno možeš da uživaš u bilo čemu kada imaš svest o tome da si non stop sniman? Jel ti stvarno veruješ u to da je potrebno da uradiš nešto nezakonito ili nemoralno da bi preko tih kamera došao u centar pažnje. Evo samo da ti kažem ovako, dosta visim na youtube-u i isti je prepun snimaka sa "sigurnosnih" kamera gde se vide ljudi u najrazličitijim situacijama koje nisu sami izazvali. Recimo, na jednom od njih se vidi snimak koji prikazuje situaciju iz neke robne kuće gde radnici iste sede u prostoriji sa monitorima od video nadzora i niko od njih se ne može videti ali se čuje njihov smeh dok pregledaju snimke od tog dana i svim situacijama koje su snimljene, tako se histerično smeju jednoj starijoj ženi koja je slučajno pala u fontanu. A svaki snimak je naravno propraćen podrugljivim komentarima. Neću dalje da širim off, ali meni lično saznanje da sam non stop sniman izaziva nelagodu i iskreno nije mi jasno kako iko normalan može u tome da uživa. Ja ću još jedno vreme da uživam u ovim starim tramvajima gde ne moram da razmišljam dal ću da postanem zvezda ako malo jače zevnem ili se počešem po @upetu.
 
данас сам се возио у новом шпанцу, гаражни број 1512, коме није радила клима. послао сам маил на ону адресу из поста члана Александар. јављам ако ми одговоре нешто.
 
Somi303":l4f1qkdv je napisao(la):
И није сезонско купање проблем исфлеканих седишта, већ су проблем ноге особе која седи на седишту преко пута :rolleyes:

Nisam baš siguran da su đonovi od patika načinili takve fleke, juče sam u trinaestici video fleku oblika dupeta na sedištu. Takve i slične fleke ne bi skinuo ni domestos. Jednostavno rešenje bi po meni bilo, da presvlaka na sedištima bude tamnije boje, ili još bolja varijanta da presvlake uopšte nema. Apelovati na neke da se redovno kupaju ili da barem s vremena na vreme promene farmerke je gubljenje vremena.
 
angry bird":w31mk6hn je napisao(la):
Ajde mi sad reci, jel ti stvarno možeš da uživaš u bilo čemu kada imaš svest o tome da si non stop sniman?
Iskreno, ja lično nemam problema sa tim. Naravno kod nekih ljudi to može da izazove nelagodu, ali sve je to cena koju nažalost moramo da platimo, zbog toga što malog Pericu, mama i tata nisu naučili osnovama normalnog ponašanja. Što se tiče kamera u CAF-u, kolko sam ja shvatio oni snimke pregledaju samo kada uoče da je nešto uništeno u vozilu. Čisto sumnjam da je neko toliko zaludan da svaki dan pregleda svaki minut snimka iz CAF-a. BTW, puštanje na youtube onog lika što je odvalio bus plus, pa provlačenje njegove face po svim mogućim medijima mislim da je pun pogodak. Zašto? Pa zato što je na ovaj način poslata jasna poruka svim idiotima sa gramom mozga, da neće moći da se izvuku ukoliko unište nešto u CAF-u. Da tako nešto nije bilo urađeno, danas bi ti tramvaji bili odavno tagovani, izlepljeni i polupani, ovako postoji barem svest kod njih da kamera postoji i da ih snima i da vrlo lako njihova njuška može da se nađe na mondu ili blicu ukoliko nešto ''ukake''.
 
angry bird":1fuk3ol2 je napisao(la):
A i primećujem da postoje razlike u smislu da neki samo prošušte pored tebe a neki su već počeli da ispuštaju onaj pišteći zvuk tipičan za katice. A sedišta nema nijednog a da nema najmanje dve fleke, i uopšte nisu udobna, bodu u leđa i ono nije tapacirano uopšte nego nekakva tvda guma. Ali zato je bitno da kamere rade i prate svaki naš pokret. :grand:


Taj pišteći zvuk je normalan :)

A čisto sumnjam da su noge na stolicama problem. Jel na nekim stolicama iste te fleke imaju i skroz na vrhu naslona. Naravno verujem da je dosta fleka od patika, ali ima i od prosutih stvarčica sigurno :)
 
Večeras sam se vraćao iz grada caf-ovom 7 (1503), kad odjednom počne da curi voda iz plafona :o . Nisam mogao da verujem, nije kapljalo nego baš curelo! Da li se to često dešava, i zbog čega?
 
Vrh