Šta je novo?

Tramvaji

Breda i Đura su premešteni sa lokacije gde su dosad bili i ne nalaze se više u "zmijarniku", dobio sam informaciju su ih prebacili unutar hale?! Problem je tome što nit' su za sečenje, nit' za rekonstrukciju, jer su u prilično lošem stanju :(
 
hahah da to sam i ja primetio :) ali takodje sam primetio urednost i čistinu u svemu i svugde, takodje kako dobijaju majice i kako su lepo uniformisani :)
 
A jesu li prikolicu premjestili nadam se da ce to biti spaseno moramo nesto preduzeti po tom pitanju ;)
 
Imam jedno pitanje, da li je radjena resinhronizacija tramvajskih semafora u Jurija Gagarina? Imam utisak da mu dosta vise vremena treba nego ranije,(narocito od bloka 70a do Ivana Ribara) i da dosta dugo stoje na semaforima, retko kad uhvati zeleni talas.Sada se redje vozim tramvajem, ali su tu deonicu ranije prelazili za dosta krace vreme. Ima li neki poseban razlog?
 
Mislim da nikad nisu ni hvatali zeleni talas na toj deonici, iz jednostavnog razloga - stanice su "pametno" smeštene nakon semafora, pa je samim tim tramvajima onemogućeno da stignu na vreme do sledećeg semafora dok je još prolaz slobodan.
Samim tim svaki semafor = još jedno dodatno zaustavljanje i čekanje za tramvaj... Njime idem samo kada apsolutno nigde ne žurim...
 
To sa stanicama stoji, padalo i meni na pamet (neko je vec pomijao),ali mislim da je nije zgodno izmestati stanice zbog skretanja levo na rakrsnicama (zeleno ostrvo koje ide celom duzinom,gde bi billo relativno lako smestiti stanicu pre semafora, tu prestaje na ustrb trake za skretanje levo. Imam utisak da na semaforima stoji prilicno duze,sto se kaze zaboravim gde sam krenuo,a prosao tri stanice :) Steta je gusiti ih tu, bar u J.Gagarina je pruga kompletno odvojena i u dobrom stanju. I nova dva smafora (kod belvila i toplane) ga isto 'sacekaju', ranije su leteli potezom od buvljaka do bloka 70a. Ali ko sto rekoh, imam utisak da duze cekaju da im se otvori semafor.
 
GB355 na liniji 7L
280220123104.jpg
 
Pa m***** ** ***** da treba ih pre poslati u zatvor zbog unistavanja istoriskog vozila. Danas sam video ja mislim da je ĐĐ kabinu sam video bila je polozena na bok. Da je zapoceta neka petecija ranije ovo se ne bi desilo :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
Sutra ujutru zovem studio B molio bi sve forumase da budu rano ujutru pored televizora da me jasno i glasno cuju!

EDIT: recite mi koji su tramvaji ostali koji nisu iseceni da mogu sutra da ih navedem
 
Ти си као био започео неку петицију за спасавање тих трамваја, што је ниси завршио односно почео? Немој сад да ми ту кукаш него ћути. Било је доста времена да се ти трамваји спасу и нико ништа није урадио, зато немојте сад да смарате и кукате! :rant:
 
Trebalo bi da se pomirimo s tim da GSP neće sačuvati ni jedan tramvaj. Ja mislim da bi najbolje bilo da kontaktiramo onog maketara iz Rusije, da napravi muzej GSP-a „na stolu"
 
Александар":wfysfx2d je napisao(la):
Danas su isekli taj tramvaj, sledeći je ĐĐ :/

Ништа ме не чуди.

Бреда се придружила ИК5Б, автомонтажама, мечкицама О317К и осталима, који такође нису сачувани. :(
 
Tek sada shvatam koliko smo imali srece kada je trola ZIU sa garaznim brojem 1 spasena,naravno zahvaljujuci peticiji i akciji a ne sedenju na zadnjici.
 
Čuburac molim te, nemoj da pretiš nikome, nauči da komuniciraš ako hoćeš da se angažuješ na forumima i u diskusijama, uopšte.
 
Chuburac stvarno moram javno da te opomenem jel tvoj post koji sam izbrisao je ispod svakog nivoa. Somi303 ga je video i odmereno odgovorio ali sam obrisao oba posta i njegov malo editovao koji te je isprovocirao ali rekacija je bila preterana.

@chuburac pokazao si u vise navrata da umes da se izvinis kada preteras ali da bi pokazao pravu zrelost moras preduprediti takve situacije jel nije sustina uraditi glupost i posle se izvinjavati, pre svega nije kako treba a i forumaski gledano manje ce te posetioci shvatati ozbiljno i ako te uglavnom vecina simpatise i zbog kuma i zbog vecinom dobrih namera.
 
Vrh