Šta je novo?

Tramvaji

Za sada je planirano da bude red vožnje za radni dan, ali moguće je da se u toku večeri odluči drugačije. Tramvaji će raditi i čistiće se skretnice
 
вандредна ситуација у целој земљи, тако да ће нам недељни ред вожње важити скоро целу следећу недељу
 
malo pre sam video neko malo šinsko vozilo, a iza njega ide dupla katica. tako da očekujte tramvaje sutra, jedino nisam siguran za špance.
 
Imam osećaj da će im preko noći ugraditi nove asinhrone motore i da će 1502-1509 sutra zajedno sa katicama smanjti haos u gradu koji bi nastao da se obavljao jučerašnji i današnji red vožnje. :)
Inače, danas sam u dva navrata na Bulevaru uočio 2 mini buldožera koji su uklanjali sneg sa šina, pa sam očekivao informaciju da će od sutra krenuti tramvaji. Katica i to mini šinsko vozilo su mi promakli, a nije ni čudno jer se tramvaji jedva čuju od kad je napadao sneg. CAF mi je ovih dana delovao potpuno bešuman iako sam jednom bio jedva 10 metara udaljen od njega. :)
 
Nacuo sam da deca ne idu u skolu, to bi bio dobar razlog da se odrzi nedeljni red voznje. Ovakvo nevreme ne pamtim , secam se da je u februaru ovakav sneg bio 98e zadnji put.
 
jutros veoma tesko stanje u bulevaru.ljudi su cekali prevoz vise od 45 min na - 10,-15C.autobusa nije bilo a tramvaji se jos nisu pokrenuli. :violina:

@2012 ne,to su CRNOruski ,samo za pripadnike Tamne sile (Dark side).
 
To cudo sto je cistilo sine jeste prepravljeni tramvaj od prije II sv rata sluzi inace kao glacalica a zimi i kao grtalica :kafa:
 
Sinoc sam ga i ja video oko 18 h kod gl. zeleznicke stanice i bas se mucio da krene. Dolazilo je do proklizavanja prednje osovine. Iza njega je bila katica na kojoj je pisalo "probna voznja"...
 
Rade tramvaji u Bulevaru,koliko videh za 2 sata sto sam bio nigde nijednog spanca.Samo furaju katice i po neki svajcarac.
 
@vucko i bolje sto su povukli spance nego da se ostete negde po ovom vremenu.
 
bokili84":3ah8b09d je napisao(la):
@vucko i bolje sto su povukli spance nego da se ostete negde po ovom vremenu.

Лепотани наши... па чему служи трамвај него да вози!!! Замислите да се Ђилас провоза данас југом, да се ауди не оштети
 
bokili84":32fdc0di je napisao(la):
@vucko i bolje sto su povukli spance nego da se ostete negde po ovom vremenu.
Jasno je da cuburac preteruje sa svojim pricama ali se vidi da je u pravu da ne smeju spance da salju da se ne bi pokvarili.

Vidim,zato salju BKM-ove(nove trole) bez problema po gradu i nikom nista. Ali zato su spanci svetinja.Zamislite da uspeju da zamene ceo vozni park CAF-ovima.Padne sneg i nema tramvaja :bash:
 
@Vučko, imali smo generalnu probu povlačenja tramvaja!:)

Ali, ja mislim da nije problem u tramvajima, nego u čišćenju, grejanju skretnica i slično. Nije tramvaj biološko stovrenje, pa da kažemo: rodio se u Španiji, nije on za sneg. :D
 
Матеја Бељан":3jfl9287 je napisao(la):
@Vučko, imali smo generalnu probu povlačenja tramvaja!:)

Ali, ja mislim da nije problem u tramvajima, nego u čišćenju, grejanju skretnica i slično. Nije tramvaj biološko stovrenje, pa da kažemo: rodio se u Španiji, nije on za sneg. :D

Није биолошко створење, али је сигурно први КАФ који вози по снегу :lool:
spanac-u-snegu.jpg
 
vučko čitaš li šta pišem. imam pogled na garažu tramvaja i kažem španci su ostali u garaži.
 
Milisave nisam stigao da procitam.Bas to i ja zakljucih na bulevaru sto si ti video sa prozora :)

Jasno je da su spanci kvarljiva roba i da nece da ih vozikaju po ovakvim ekstremnim uslovima.
 
Nema Španaca na ulicama?

Znači zato nema trojke ceo dan..
 
Vrh