Šta je novo?

Tramvaji

Па ако је нископодан логично је да му је сва опрема на крову :laugh: :p Зато је ГСП направио ону рампу за поправљање КАФ-ова :D
 
omega nemoj da me prozivas, si razumeo. Ja ovo sto pisem jesu informacije od kuma koji se cuje sa svojim kolegama. Mene kum nelaze kada ga pitam nesto za tramvaje on mi sve kaze. Jos jednom omega ovo ti je poslednji put da si mi to rekao.
Da odgvorom na djakovac-ovo pitanje. CAF-ovi nisu prilagođeni za nasu infrastrukrturu to vec svi znamo. Ovo je prvi put da CAF vozi po ovom snegu.Oni su vise za prolecne,letnje i jesenje voznje, ali za zimu nisu. Sad svi valjda vidite manu kod CAF-a da je zima za njega najveci neprijatelj pogotovo ovoliki sneg.
Jeste da je to sramota za gsp da iskljuce tramvaje iz saobracaja i da postave autobuse. Ali kada onaj glavonja u gsp-u nije mogao da nabavi barem 10 komada tramvaja koji cisti sine, CAF-ovi nebi imali nikakve probleme.
 
Матеја Бељан":2vqvbi4z je napisao(la):
I motor mu je na krovu?
Мотор не, али све остало да :D :p

Чубурац
Извори од ког је :kum: чуо ту вест је његов колега, а тај колега од неког другог колега односно извор је рекла казала. И тебе кум сигурно не лаже (намерно) него неко њега слаже и то иде у круг.
А и Катица би сигурно "прегорела" да "шлајвује" (проклизава) као ненормална, и сам си рекао да се не чује кад КАФ проклизава и возач га "потписује" као кр**** јер не чује. Али ја опет сумњам да је тако нов трам прегорео. :rolleyes:
 
Cuburac93":3ey1viwb je napisao(la):
omega nemoj da me prozivas, si razumeo. Ja ovo sto pisem jesu informacije od kuma koji se cuje sa svojim kolegama. Mene kum nelaze kada ga pitam nesto za tramvaje on mi sve kaze. Jos jednom omega ovo ti je poslednji put da si mi to rekao.
Čuburac, nemoj da se odmah ljutiš. Kafovi su sinoć normalno radili. Da su im motori izgoreli morali bi sve da ih šlepuju u depo.
U ostalom, kada se ova sramna obustava tramvajskog saobraćaja završi, ako Kafovi ne izađu, prijaviću se ja GSP-u da dobrovoljno 7 dana čistim šine. Je li to OK?
 
Cuburac koji skop se pokvario na CAF-u i kada cemo videti CAF na ulici?
 
Cuburac93":syhs091t je napisao(la):
omega nemoj da me prozivas, si razumeo. Ja ovo sto pisem jesu informacije od kuma koji se cuje sa svojim kolegama. Mene kum nelaze kada ga pitam nesto za tramvaje on mi sve kaze. Jos jednom omega ovo ti je poslednji put da si mi to rekao.
:shok:
Cuburac oladi, 'leba ti. To nije pravi nacin da komuniciras sa skolskim drugovima a ne sa ozbiljnim ljudima na ovom forumu. Covek se malo sali a ti.. :rolleyes:
Verovatno je tvoj kum mislio na to da se motori pregrevaju jer tramvaj dosta proklizuje zbog vremenskih uslova, zaledjenih sina itd pa nece da rizikuju da ih izvode u saobracaj, a ti si to preneo kao da su im izgoreli motori i da su gotovi.
Cenimo tvoje insajderske informacije, ali nekada stvarno preteras sa preuvelicavanjem i dramom ;)
 
Pazi ovakoveb ja ne prevelicavam niti dramim nego ja kazem ono sto znam. A evo ako hoces posalcu :kum: -ovoj koleginici koja je prosla za CAF-a da li je sve uredo sa tramvajima.
 
Već par puta si tako rekao što znaš, pa se ispostavilo da nema veze sa vezom, a da je tvrdnja kuma ili njegovih kolega netačna.
 
90% onoga sto Cuburac iznese je neistina u to smo se svi do sada uverili.... Ne kazim da nas ti ovde obmanjujes ali je meni iskreno jako cudno da se takve stvari uopste i mogu prepricavati po gsp i da u njih neko veruje iako su potpuno nelogicne..... Da li je tu u pitanju neko prepucavanje unutar gsp ili je deo politicke igre jbg blize se izbori....
 
Mogu da se setim onog dana kada je prvi dan crkao CAF pa napravio zastoj na nbg. Kada su to tramvajdzijki javili da nastavi ka kalemegdanu da ne skreće ka nbg, ona je odma osula paljbu po svima i gsp i gradonačelniku, kako je to loš tramvaj. Tako isto i sada ako neko prdne, oni koji ne vole tog što je prdnuo rećiće da se u***o u sred pogona...
Tako isto i sada verovatno pola vozača ne vole nove tramvaje (pošto verovatno nisu dobili poziv da ih voze), pa i za najmanji kvar će širiti i preuveličavati informacije..

izvinjavam se na izrazima :D
 
@kopmania post ti je potpuno na mestu i sve sto si rekao je 100% tacno :)
 
Ja baš mislim da vozači nemaju neku želju da se stresiraju vozeći CAF, slušaju najavu stanica, vode računa o svoj elektronici, brinu šta se dešava pozadi, da li će ih neko očešati...
 
Danas na linji 12,13 tramvaji su zamenjeni autobusima,ali kakvim http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hpho...0127_126406120707948_1752726_1967702545_n.jpg ,najgorim mogućim,zarđale kante, ja sam ih nazvao "autobusi hladnjače! :notok: vrata poluotvorena,šiba hladan vazduh unutra hladnije nogo vani,putnika gotovo da i nema svi propuštaju te i čekaju novije pola sata..kakva nebriga za sugrađane,trošenje skupe nafte uzalud.Gde su novi autobusi na gas? Zašto nisu pušteni u saobraćaj?Za ovakav nemar GSP treba da odgovara..
 
2012":1sgue41g je napisao(la):
Ovo je realno stanje u GSP autobuskom parku,trebalo bi što pre doneti odluku o širenju trolejbuske mreže,jedino nas trole nisu izneverile, da dodam i BGVoz,da verujem da mnogi više nemaju ništa protiv proizvođača troli sa istoka..

Nisu nas izneverili ni tramvaji, nego neko nije mogao da se izbori sa snegom! Ovo je bila linija manjeg otpora za vikend, ali padavine su najavljene već od sutra, a temperatura za petak: minimalna minus 19.
ujuj.png


Šta bi bilo rešenje mnogo bolje od ovog njihovog? Obrnuto: Šine - prvi prioritet, vožnja automobila po šinama, potpuno zabranjena, angažovati sve vozače i sve raspoložive tramvaje... i da makar jedan sistem koji ipak prožima veći deo grada bude pouzdan. U tramvaj može da uđe mnogo više ljudi io to je ono što bi nas spasilo. Jedino što su mogli to je da 12 prebace preko Resavske da se ne opterećuje Slavija. Taman bi to bio test za 12-ticu, da, ako s epokaže kao ok trasa ubace CAF
 
od sutra tramvaji pocinju da rade rekose sad na studiob
 
Ne šalim se, to su najavili, nadam se da neće biti tako! :/ Ako tramvaji rade, verovatno ne, ako ne rade onda ne znam šta će biti.
 
Vrh